Ухвала
від 16.11.2018 по справі 551/531/18
ШИШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 551/531/18

У Х В А Л А

іменем України

16 листопада 2018 року Шишацький районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді Вергун Н.В.,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Шишаки Полтавської області подання старшого державного виконавця Шишацького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_3 Рустам-огли,-

в с т а н о в и в:

15 листопада 2018 року старший державний виконавець Шишацького РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_2 звернулася до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_3 до виконання ним зобов'язань, зазначених у виконавчому листі №551/531/18, виданого Шишацьким районним судом Полтавської області 24 вересня 2018 року.

В обґрунтування даного подання, державний виконавець послалася на те, що ОСОБА_4 являється боржником за невиконаним зобов'язанням, пов'язаним із виплатою витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину та ігнорує виклики державного виконавця до Шишацького РВ ДВС, тому просила суд вирішити питання щодо тимчасового обмеження у праві виїзду останнього за межі України.

Незважаючи на своєчасність повідомлення про місце, дату та час розгляду подання, державний виконавець у судове засідання не з'явився, тому суд, керуючись вимогами ч. 4 ст. 4441 ЦПК України, розглянув подання у відсутність останнього.

Вивчивши доводи, наведені в поданні, суд вважає його таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Так, згідно зі ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території. Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною.

Відповідно до ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України від 21 січня 1994 року / з наступними змінами та доповненнями / регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.

Зазначеним Законом не передбачено за ухвалою суду тимчасове обмеження права виїзду за кордон боржника до виконання рішення суду.

Проте, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 6 цього Закону, громадянинові України у випадку, якщо діють неврегульовані договірні зобов'язання, то до виконання зобов'язань або розв'язання спору може бути відмовлено у видачі паспорта для виїзду за кордон.

Згідно з ч.ч. 2, 4 ст. 6 Закону Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , громадянинові України, який має паспорт, у випадках, передбачених п.п. 1-9 ч.1 цієї статті, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон або у вказаних випадках паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено.

Таким чином, за наявності підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, до громадянина в залежності від наявності чи відсутності паспорта для виїзду за кордон застосовується: відмова у видачі паспорта; відмова у виїзді за кордон; тимчасове затримання чи вилучення паспорта для виїзду за кордон.

Статтею 6 цього Закону передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, а громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон.

Зазначеною статтею не передбачено здійснення таких дій, як встановлення тимчасового обмеження судом права виїзду громадянина за межі України.

Крім того, слід зазначити, що право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон.

Як убачається з змісту подання, на виконанні у Шишацького РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області знаходиться виконавче провадження №57328591 з примусового виконання виконавчого листа №551/531/18, виданого 24 вересня 2018 року Шишацьким районним судом Полтавської області про стягнення з ОСОБА_3 на користь Департаменту фінансів Полтавської ОДА витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину в загальному розмірі 4686 грн. 21 коп.

Оскільки боржник в добровільному порядку заборгованість не сплачував, то 26 жовтня 2018 року державним виконавцем рекомендованим листом з повідомленням було надіслано виклик боржнику, яким зобов'язано останнього з'явитися до виконавця 01 листопада 2018 року для надання пояснення, проте боржник проігнорував даний виклик.

Разом з тим, державним виконавцем надано суду копію поштового повідомлення про вручення виклику ОСОБА_3 лише цього дня.

Окрім того, суб'єкт подання не надав доказів того, що боржник має паспорт для виїзду за кордон /закордонний паспорт/ та його дії свідчать про намір виїхати за межі України.

За таких обставин, суд не знаходить підстав для задоволення подання старшого державного виконавця Шишацького РВ ДВС ГТУЮ у Полтавській області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження ОСОБА_3 у праві виїзду за межі України.

На підставі викладеного, керуючись Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Законом України Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України , ст. 33 Конституції України, ст.ст. 260 - 261, 441 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні подання старшого державного виконавця Шишацького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_2 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_3 Рустам-огли, - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Шишацький районний суд Полтавської області, протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі вирішення питання без виклику учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:

СудШишацький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.11.2018
Оприлюднено22.11.2018
Номер документу77968295
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —551/531/18

Ухвала від 16.11.2018

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Вергун Н. В.

Рішення від 02.07.2018

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Вергун Н. В.

Ухвала від 06.06.2018

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Вергун Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні