2/543/22/18
2/543/22/18
УХВАЛА
"03" липня 2018 р. сел. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Смілянського Є.А., при секретарі Гапон Т.В., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та за позовом третьої особи ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області, Курахівської селищної ради, м. Селидове, Донецької області та Білицької міської ради, м. Добропілля, Донецької області про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та за позовом третьої особи ОСОБА_4 до ОСОБА_1, Білицької міської ради, Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області, ОСОБА_3, Курахівської селищної ради м. Селидове Донецької області та ОСОБА_2 про встановлення факту родинних зв"язків та надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 особа ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_1, Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області, Курахівської селищної ради, м. Селидове, Донецької області та Білицької міської ради, м. Добропілля, Донецької області про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 особа ОСОБА_4 звернулася з позовом до ОСОБА_1, Білицької міської ради, Плехівської сільської ради, Оржицького району, Полтавської області, ОСОБА_3, Курахівської селищної ради м. Селидове Донецької області та ОСОБА_2 про встановлення факту родинних зв"язків та надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Представник ОСОБА_4 заявив клопотання про проведення судово- генетичної експертизи. Клопотання мотивував тим, що встановлення факту родинних зв язків ОСОБА_4 з її рідною тіткою ОСОБА_5 включає в себе і підтвердження факту рідства позивачки з її батьком ОСОБА_6. Зазначене випливає з того, що факт кровних родинних зв язків ОСОБА_2 з його рідним батьком ОСОБА_6 є документально доведеним, то можливо довести факт рідства ОСОБА_4 з ОСОБА_7 через проведення судово-генетичної експертизи на предмет встановлення кровного рідства між ОСОБА_4 та її рідним братом по лінії батька - ОСОБА_2.
ОСОБА_1 та його представник заперечують щодо проведення експертизи, мотивувавши тим, що висновки зазначеної експертизи не можуть бути предметом доказування. Інші учасники заперечили на проведення експертизи.
ОСОБА_2 відмовляється від надання біологічних матеріалів для проведення судово-генетичної експертизи.
ОСОБА_6 помер.
Суд розглянувши клопотання представника ОСОБА_4 та матеріали справи приходить до висновку про відхилення клопотання.
Згідно п. 1.2. Правил проведення судово-медичних експертиз ( досліджень ) у відділеннях судово-медичної імунології бюро судово-медичної експертизи, затверджених наказом Міністерства охорони здоров я України від 17.01.1995 року № 6 : експертизи у відділенні проводяться з метою встановлення наявності і групової належності об'єктів людського походження (крові, виділень, волосся, кісток тощо), встановлення батьківства, материнства та підміни дітей, з використанням спеціальних методів, методик, а також знань у галузі судової медицини.
Згідно п. п. 2.5.4. та 1.5.5. п. 2.5. Правил проведення судово-медичних експертиз ( досліджень ) у відділеннях судово-медичної імунології бюро судово-медичної експертизи, затверджених наказом Міністерства охорони здоров я України від 17.01.1995 року № 6 :
2.5.4. Експертиза спірного батьківства, спірного материнства
і підміни дітей проводиться в такій послідовності:
а) ознайомлення з наданими документами;
б) збір анамнезу (перенесені захворювання, трансфузії крові
тощо);
в) відбір крові і слини;
г) аналіз крові, а при необхідності і слини;
д) складання підсумку.
2.5.5. Забір крові і слини в осіб, які проходять у справі,
здійснюється тільки при одночасному їх прибутті до відділення.
Отже, судово-генетична експертиза може бути проведена лише для встановлення обставин спірного батьківства та при одночасному прибутті батьків і дітей до відділення.
За таких обставин відсутні підстави для проведення заявленої представником ОСОБА_4 експертизи.
Керуючись статтями 107, 108, 222 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити ОСОБА_8 у призначенні судово-генетичної експертизи.
Головуючий:
Суд | Оржицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2018 |
Оприлюднено | 04.07.2018 |
Номер документу | 75059336 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оржицький районний суд Полтавської області
Смілянський Є. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні