Справа № 200/3060/17
Провадження №2/200/2220/17
У Х В А Л А
15 червня 2018 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
у складі головуючого судді Женеску Е.В.
з участю секретаря Санжаровської Я.В.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову в цивільній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ТОВ "АКС-Інвест", ТОВ "Північне-007", ТОВ "ЮДІС", ТОВ "Маріо-007", ТОВ "Жовтнева-2013", ТОВ "ДОНАТС" про стягнення суми, -
В С Т А Н О В И В:
23 лютого 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська із позовною заявою до ОСОБА_2, ТОВ "АКС-Інвест", ТОВ "Північне-007", ТОВ "ЮДІС", ТОВ "Маріо-007", ТОВ "Жовтнева-2013", ТОВ "ДОНАТС" про стягнення суми, в якій просить суд стягнути солідарно з відповідачів суму за договором позики, яка становить 2 333 386 грн. та складається з: тіла позики - 85 000 доларів США, що дорівнює 2 109 700 грн. виходячи з курсу НБУ встановленого на 13.02.2017; процентів за користування грошима, які передбачені договором позики - 8 500 доларів США, що дорівнює 210 970 грн. виходячи з курсу НБУ встановленого на 13.02.2017; 5% річних від простроченої суми (ст.625 ЦК України) 12 716 грн.
Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 02 березня 2017 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська від 02 березня 2017 року задоволена заява позивача про забезпечення позову, заборонено, до набрання законної сили рішенням ухваленим по суті спору, державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати будь-які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, проводити державну реєстрацію зміни складу співзасновників юридичних осіб - відповідачів; а також заборонено будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти дії щодо відчуження, скасування права власності та реєстрації такого права на майно, що належить відповідачам.
12 червня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою у якій просить скасувати заходи забезпечення позову щодо торгівельного павільйону, розташованого в м.Дніпро по вул.Коробова, буд.1 м , який належить ТОВ МАРІО-007 (код ЄДРПОУ 35544805) на підставі свідоцтва про право власності виданого 12 вересня 2013 року; а також щодо будівлі кафе, розташованого в м.Дніпро по вул.Коробова, буд.3 к , яке належить на праві власності ТОВ МАРІО-007 (код ЄДРПОУ 35544805) відповідно до договорів купівлі-продажу від 24 жовтня 2013 року.
В обґрунтування своєї заяви позивач зазначає, що станом на сьогоднішній день виникли обставини, за яких між позивачем - ОСОБА_1, та відповідачем - ТОВ МАРІО-007 можливе часткове врегулювання спору мирним шляхом і відповідач має намір частково виконати зобов'язання перед позивачем, у зв'язку з чим виникла необхідність у частковому скасуванні застосуванні заходів забезпечення позову в частині вимог до ТОВ МАРІО-007 .
Суд дослідивши матеріали справи, вивчивши доводи позивача, викладені у клопотанні прийшов до наступного висновку.
до вимог ч. 1 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Частиною 2 статті 158 ЦПК України визначено, що клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п'яти днів з дня надходження його до суду.
Відповідно до роз'яснень, зазначених в п. 4 Постанови пленуму ВСУ №9 від 22.12.2006 року Про судову практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам. При становленні зазначеної відповідності слід врахувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу) про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається викладання арешту, або майнових наслідків заборони вчиняти певні дії.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Як роз'яснено в п. 10 Постанови Пленуму Верховного суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року № 9, заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Таким чином, керуючись наведеними нормами цивільного процесуального законодавства та враховуючи роз'яснення Верховного суду України при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову, імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Враховуючи те, що необхідність у вжитих заходах забезпечення позову частково відпала, оскільки позивач та відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю МАРІО-007 мають намір частково врегулювати спір мирним шляхом, суд вважає за можливе задовольнити заяву позивача про часткове скасування заходів забезпечення позову.
Керуючись, ст.158, п.5 ч.1 ст.257, ст.ст.260, 353, 354, 355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву позивача ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 2 березня 2017 року по справі №200/3060/17 за заявою ОСОБА_1, в частині заборони будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти дії щодо відчуження, скасування права власності та реєстрації такого права на торгівельний павільйон, розташований в м.Дніпро по вул.Коробова, буд.1 м , який належить ТОВ МАРІО-007 (код ЄДРПОУ 35544805) на підставі свідоцтва про право власності виданого 12 вересня 2013 року; будівлю кафе, розташовану в м.Дніпро по вул.Коробова, буд.3 к , що належить на праві власності ТОВ МАРІО-007 (код ЄДРПОУ 35544805) відповідно до договорів купівлі-продажу від 24 жовтня 2013 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення . Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. В разі, якщо ухвала була постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, то вона набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Е.В. Женеску
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2018 |
Оприлюднено | 05.07.2018 |
Номер документу | 75077691 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Женеску Е. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні