ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03.07.2018 р. Справа № 914/1183/18
Господарський суд Львівської області у складі
Суддя Фартушок Т.Б.
розглянув матеріали позовної заяви:
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Беркут», м. Львів
до відповідача 1: Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача 2: Відділ приватизації житла Франківської РДА Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача 3: Обласне комунальне підприємство ЛОР «БТІ та експертної оцінки» м. Львів
про: визнання дій протиправними та визнання недійсним свідоцтва про право власності на площадку-споруду 1379,3 кв.м., та скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно
ВСТАНОВИВ:
27.06.2018р. до Господарського суду Львівської області звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресторан Беркут» із позовною заявою до Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, Відділу приватизації житла Франківської РДА Львівської міської ради та Обласного комунальне підприємства ЛОР «БТІ та експертної оцінки» про визнання дій протиправними та визнання недійсним свідоцтва про право власності на площадку-споруду 1379,3 кв.м., та скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду судом встановлено наявність підстав для її залишення без руху на підставі ст.174 ГПК України, зважаючи на наступне.
1. Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В порушення вказаних вимог Позивачем долучено до позовних матеріалів описи вкладення до цінних листі, з яких вбачається, що Позивачем Відповідачам надіслано копії доданих до позовної заяви матеріалів, однак, вказані описи не містять інформації щодо надіслання Відповідачам копій позовної заяви.
2. Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.5 ст.91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Також, відповідно до пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
В порушення вказаних вимог Позивачем не додано належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів.
3. Згідно ч.5 ст.91 ГПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вказаних вимог Позивачем не зазначено у позовній заяві про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
4. Відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення наведених вимог Позивачем не вказано повного найменування Відповідача 1 та Відповідача 2.
5. Згідно ч.ч.1, 2 ст.123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи; розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюються у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Нормою статті 7 Закону України «Про Державний Бюджет України на 2018 рік» установлено у 2018 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Як доказ сплати судового збору Позивачем додано квитанцію від 26.06.2018р. №ПН2360 про сплату 1762грн. судового збору.
При цьому, Позивачем у позовній заяві заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, відтак, належна до сплати сума судового збору складає 5286грн. (1762 х 3).
Таким чином, Позивачем не додано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
При цьому суд зазначає, що сума судового збору, яку необхідно доплатити за подання вказаної позовної заяви складає 3524грн.
Приписами ч.1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням вищенаведеного суд дійшов висновків про необхідність залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Беркут» без руху та надання Позивачу десятиденного строку з дня вручення даної ухвали на усунення недоліків позовної заяви, а саме: надати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви; надати належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів; зазначити про наявність у Позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів; вказати повне найменування Відповідача 1 та Відповідача 2; надати докази сплати судового збору у встановленому розмірі.
Одночасно суд інформує Заявника, що, згідно приписів ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 162, 172, 174, 234, 235 ГПК України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Беркут» від 27.06.2018р. б/н залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Ресторан Беркут» десятиденний строк з моменту вручення ухвали для усунення недоліків поданої позовної заяви, а саме:
2.1) надати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви;
2.2) надати належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів;
2.3) зазначити про наявність у Позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів;
2.4) вказати повне найменування Відповідача 1 та Відповідача 2;
2.5) надати докази сплати судового збору у встановленому розмірі.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
4. Ухвала не підлягає оскарженню.
Відповідно до ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя Фартушок Т. Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2018 |
Оприлюднено | 09.07.2018 |
Номер документу | 75080617 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Фартушок Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні