ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057)705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
04.07.2018м. ХарківСправа № 922/1811/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши заяву про видачу судового наказу
заявник Фізичної особи - підприємця Човник Леоніда Шалімовича, м. Харків боржник Товариства з обмеженою відповідальністю "УПД", м. Київ
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець Човник Леонід Шалімович (заявник) звернувся до Господарського суду Харківської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "УПД" (боржника) авансу у сумі 21766,44 грн., у тому числі ПДВ у сумі 3633,74 грн. та судового збору у розмірі 176,20 грн.
Дослідивши заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суд вважає за необхідне передати заяву про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю до Господарського суду м. Києва з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 149 ГПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 27 ГПК України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч. 4 ст. 152 ГПК України суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заяві місцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням боржника - ТОВ "УПД" (код ЄДРПОУ 37939705) від 04.07.2018р. є: 01021, м. Київ, вул. Інститутська, 16, офіс 1/16.
Отже, місцезнаходженням боржника є місто Київ.
В обгрунтування звернення саме до Господарського суду Харківської області із заявою про видачу судового наказу відповідно до ч. 5 ст. 29 ГПК України заявник зазначив, що оскільки заявник повинен був здійснити остаточний розрахунок з боржником після надходження товару на склад заявника, місцем остаточного виконання договору було обране місто Харків.
Щодо вибору заявником підсудності відповідно до ч. 5 ст. 29 ГПК України, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 29 ГПК України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 29 ГПК України позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливості можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.
Згідно з ч. ч. 1-3 ст. 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Відповідно до ч. 2 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.
Згідно з ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Отже, згідно вищевикладених приписів закону, місце виконання договору повинно бути визначено лише умовами (пунктами) договору, укладеним у письмовій формі, підписаним сторонами.
Оскільки до заяви про видачу судового наказу заявником не додано договору, укладеного в письмовій формі, суд дійшов висновку, що підстави для вибору заявником підсудності відповідно до ч. 5 ст. 29 ГПК України відсутні.
Зважаючи на вищевстановлені обставини, заява про видачу судового наказу не підсудна Господарському суду Харківської області.
Отже, враховуючи те, що місцезнаходженням боржника є м. Київ, суд вважає, що заява про видачу судового наказу підсудна Господарському суду м. Києва.
За приписами ч. 5 ст. 152 ГПК України якщо за результатами розгляду отриманих судом відомостей про місцезнаходження боржника буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд не пізніше десяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про передачу заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне передати заяву про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю до Господарського суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 27, 149, 152, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 628, 639, 205, 207 Цивільного кодексу України суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ФОП Човника Л.Ш. про видачу судового наказу про стягнення з ТОВ "УПД" авансу у сумі 21766,44 грн., у тому числі ПДВ у сумі 3633,74 грн., передати за підсудністю до Господарського суду м. Києва (вул. Богдана Хмельницького, 44Б, Київ, 01030).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржено до Харківського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складення повного тексту ухвали у порядку, встановленому ГПК України.
Повний текст ухвали складено 04.07.2018р.
Суддя В. В. Рильова
Справа №922/1811/18
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2018 |
Оприлюднено | 05.07.2018 |
Номер документу | 75081324 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні