Справа № 520/8705/17
Провадження № 2/520/2207/18
УХВАЛА
про витребування доказів
05.07.2018 року
Київський районний суд м. Одеси головуючий суддя Куриленко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засідання клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про витребування доказів по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОСОБА_3 Аваль до ОСОБА_1, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
27.07.2017 року позивач звернувся до суду з позовом та просив суд ухвалити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_4 достроково солідарно заборгованість у сумі 53 133, 37 дол. США, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 1 440 921, 36 гривень та судові витрати.
В обґрунтування свого позову посилається на те, що відповідно до Кредитного договору № 014/80054/74/79300 від 01 серпня 2007 року ВАТ ОСОБА_3 Аваль було надано громадянину ОСОБА_1 кредит у вигляді не відновлювальної кредитної лінії з лімітом 43 645,00 доларів США на до 01 серпня 2027 року із сплатою 12,65% річних, а позичальник зобов'язався належним чином використати та повернути Банку суму отриманого кредиту, а також сплатити проценти з за користування кредитом, та всі інші зобов'язання в порядку та строки визначені договором.
В забезпечення належного виконання, умов кредитного договору було укладено Договір поруки 014/80054/74/79300/1 від 01 серпня 2007 року згідно якого ОСОБА_4 виступила поручителем Відповідача-1 і взяла на себе зобов'язання перед банком AT "РБ Аваль'" відповідати по зобов'язанням Відповідача - 1, що виникають з умов кредитного договору, в повному обсязі цих зобов'язань. Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 554 Цивільного кодексу України та умов договору поруки Відповідач-2 несе солідарну відповідальність з Відповідачем-1 перед Позивачем на всю суму заборгованості, встановлену на момент подання позовної вимоги AT "РБ Аваль".
Через неналежне виконання відповідачем умов кредитного договору, заборгованість за кредитним договором становить 53 133, 37 дол. США, що в еквіваленті по курсу НБУ становить 1 440 921, 36 гривень.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено судді Куриленко О.М
Ухвалою судді від 08.08.2017 року провадження по справі було відкрито та призначено судове засідання.
У зв'язку з набранням законної сили Закону України № 6232, ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 27.12.2017 року було продовжено розгляд справи за правилами Цивільного процесуального кодексу України в редакції 15 грудня 2017 року у відповідності до п. 9 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень, в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання. Надано відповідачам час для надання відзиву на позовну заяву, а також роз'яснено, право пред'явити зустрічний позов та усі необхідні докази та клопотання у строк для подання відзиву.
В подальшому ухвалою суду від 19.01.2018 року було закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до розгляду по суті.
В ході судового засідання, яке відбулось 11 квітня 2018 року представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся з клопотанням, в якому, з метою в подальшому призначення почеркознавчої експертизи, просить витребувати з ПАТ ОСОБА_3 Аваль оригінал кредитного договору від 01.08.2008 року № 014/80054/74/79300, укладеного між ПАТ ОСОБА_3 Аваль та ОСОБА_1, а також інші оригінали документів, що містяться в кредитній справі ОСОБА_1
Ухвалою суду від 11 квітня 2018 року вказане клопотання було задоволено.
На виконання вимог даної ухвали представником позивача ПАТ ОСОБА_3 Аваль надано до канцелярії суду: оригінал Договору поруки № 014/80054/74/79300/1 від 01 серпня 2007 року; оригінал Кредитного договору № 014/80054/74/79300 від 01 серпня 2007 року; а також додаток № 2 до Кредитного договору № 014/80054/74/79300 від 01 серпня 2007 року.
У судове засідання, призначене на 05 липня 2018 року сторони по справі не з'явились, представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся з клопотанням, в якому просить: витребувати у Великомихайлівської районної державної адміністрації Одеської області оригінали документів, які містять зразки почерку та/або підпису ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), які подавалися ним під час реєстрації як фізичної особи- підприємця, та які зберігаються в матеріалах реєстраційної справи; Витребувати у ГУНП в Одеській області оригінали документів, які містять зразки почерку та /або підпису ОСОБА_1, які подавалися ним під час отримання ним дозволу №44362 від 20.04.2011 на право зберігання та носіння мисливської гладко ствольної рушниці та дозволу №4107 від 05.03.2013 на право зберігання та носіння мисливської нарізної зброї; Витребувати у Юридичного департаменту Одеської міської ради оригінали документів, які містять зразки почерку та /або підпису ОСОБА_1, які зберігаються в реєстраційній справі приватного підприємства Башак Карго (ідентифікаційний код юридичної особи 37137132).
Згідно вимог частин 1-3 статті 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов'язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено про те, які вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Окрім того, згідно Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 № 53/5 - основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (буквених та цифрових) і підпису. Цією експертизою вирішуються і деякі неідентифікаційні завдання (установлення факту виконання рукопису під впливом будь-яких (природних, штучних) збиваючих факторів; у незвичних умовах або в незвичайному стані виконавця, навмисно зміненим почерком, з наслідуванням почерку іншої особи; визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо). Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
В пункті 1.3 зазначено, що для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен (на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації. Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (буквені та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження в справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов'язані з їх обставинами; умовно-вільними є зразки почерку, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов'язані з обставинами цієї справи, або виконані після відкриття провадження у справі, але не в зв'язку з її обставинами; експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв'язку з призначенням даної експертизи.
В пункті 1.8. вказано, що як вільні, так і експериментальні зразки буквеного або цифрового письма бажано надавати не менше ніж на 15 аркушах. Чим коротший досліджуваний текст (запис), тим більша потреба у вільних зразках. Вільні зразки підпису надаються по змозі не менше ніж на 15 документах, експериментальні - у кількості не менше 5 - 8 аркушів.
Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Відповідно до частини 11 ст. 119 ЦПК України ухвала про забезпечення доказів (крім забезпечення доказів шляхом допиту свідків, призначення експертизи, огляду доказів) є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень
Одночасно суд зазначає, що судове рішення (постанова, ухвала) - це акт судової влади, що здійснює захист порушених або оскаржених прав громадян і організацій шляхом підтвердження наявності або відсутності правовідносин і розпорядженням відповідних дій в майбутньому.
Обов'язок виконувати судове рішення (постанову) випливає не з рішення (постанови) суду як такого, а із санкцій, передбачених нормами права, що були застосовані судом. Навіть у тих випадках, коли закон передбачає відповідальність за невиконання рішень, ця відповідальність має на меті примусити зобов'язану рішенням суду особу виконати розпорядження норми, що застосував суд.
Відповідно до ч.5 ст. 124 Конституції України Судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України . Серед основних засад судочинства в Україні, згідно з п.9 ч.3 ст.129 Конституції України, є обов'язковість рішень суду
Також згідно ст. 11 Про судоустрій України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об'єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиціальність) судових рішень для інших судів, органів прокуратури, слідства, дізнання визначається процесуальним законом.
Беручи до уваги предмет спору, заявлені вимоги і наявні у матеріалах справи докази, а також враховуючи, що обставини цивільних справ з'ясовуються судом на засадах змагальності, клопотання заявлені на відповідній стадії, сторонами надано докази про неможливість самостійного одержання даних відомостей, суд приходить до висновку про задоволення клопотань, так як відомості які містяться у вказаних документах мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до частини 5 ст. 84 ЦПК України суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Керуючись ст. ст. 76, 77, 81, 84 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про витребування доказів по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОСОБА_3 Аваль до ОСОБА_1, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити
Витребувати у Великомихайлівської районної державної адміністрації Одеської області оригінали документів, які містять зразки почерку та/або підпису ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), які подавалися ним під час реєстрації як фізичної особи- підприємця, та які зберігаються в матеріалах реєстраційної справи.
Витребувати у ГУНП в Одеській області оригінали документів, які містять зразки почерку та /або підпису ОСОБА_1, які подавалися ним під час отримання ним дозволу №44362 від 20.04.2011 на право зберігання та носіння мисливської гладко ствольної рушниці та дозволу №4107 від 05.03.2013 на право зберігання та носіння мисливської нарізної зброї.
Витребувати у Юридичного департаменту Одеської міської ради оригінали документів, які містять зразки почерку та /або підпису ОСОБА_1, які зберігаються в реєстраційній справі приватного підприємства Башак Карго (ідентифікаційний код юридичної особи 37137132).
Встановити строк виконання даної ухвали до наступного судового засідання, що відбудеться 07 серпня 2018 року о 12.30 годин.
Пред'явити дану ухвалу до виконання доручити відповідачу ОСОБА_1, або його представнику (адвокату) за довіреністю (ордером), поклавши на нього витрати необхідні для виконання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Суддя Куриленко О. М.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2018 |
Оприлюднено | 08.07.2018 |
Номер документу | 75153055 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні