Справа № 2-3271/10
Провадження 6/635/200/2018
УХВАЛА
Іменем України
11 липня 2018 року Харківський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Назаренко О.В.,
при секретарі Самойловій О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Покотилівка Харківського району Харківської області заяву Публічного акціонерного товариства Комерційного банку ПриватБанк про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документу до виконання та видачу дублікату виконавчого листа,-
встановив:
Представник ПАТ КБ ПриватБанк ОСОБА_1, який дії на підставі довіреності, звернувся до суду із заявою про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документу до виконання та видачу дублікату виконавчого листа №2-3271/10, виданого Харківським районним судом Харківської області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ КБ ПриватБанк заборгованості. В обґрунтування заяви посилався на те, що при підготовці виконавчого документу для направлення до органів ДВС виконавчий лист було втрачено. Пошуки не призвели до позитивного результату.
Учасники справи в судове засідання не зявились, про день, час і місце цього судового засідання повідомлялись належним чином.
Враховуючи, що в судове засідання не зявились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши матеріали справи та докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що заочним рішенням Харківського районного суду Харківської області від 11 жовтня 2010 року позовні вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк задоволені. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк заборгованість за кредитним договором №HAEDRX01120031 від 01 липня 2006 року у розмірі 8807,27 грн. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк суму судового збору у розмірі 88,07 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. Заочне рішення суду набрало законної сили.
На виконання вказаного рішення 12 січня 2011 року представнику позивача видана копія рішення та виконавчі листи, що підтверджується розпискою представника позивача, що міститься в матеріалах справи.
Як вбачається зі змісту листа Міськрайонного відділу державної виконавчої служби по Харківському району та м. Люботину Головного територіального управління юстиції в Харківській області № 20993 від 17 травня 2018 року, перевіркою відомостей, що містяться у автоматизованій системі виконавчого провадження, стосовно виконання рішення Харківського районного суду Харківської області по справі №2-3271/10 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ПАТ КБ ПриватБанк заборгованості в сумі 8807,27 грн. встановлено, що на виконанні у Міськрайонному ВДВС по Харківському району та місту Люботину ГТУЮ у Харківській області не перебуває.
Згідно ст. 22 Закону України Про виконавче провадження (в редакції, яка діяла на момент видачі виконавчого листа), виконавчі документи, видані на підставі рішення суду можуть бути предявлені до виконання протягом року, якщо інше не передбачено законом, такий строк встановлюється з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.
05 жовтня 2016 року набув чинність Закон України Про виконавче провадження відповідно до розділу ХІІІ ПРИКІНЦЕВИХ та ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ вказаного Закону, виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, предявляються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Частиною 1-2 статті 12 Закону України Про виконавче провадження , який набув чинності 05.10.2016 встановлено, що виконавчі документи можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Згідно з ч. 1 ст. 433 ЦПК України, у разі пропуску строку для предявлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Отже, заявником пропущено строк звернення для предявлення виконавчого документа до виконання у звязку з втратою виконавчого документу, тому суд вважає такі причини пропуску строку поважними та такими, що підлягають поновленню.
Відповідно до п. 17.4 перехідних положень ЦПК України (в редакції яка діє з 15.12.2017) у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для предявлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Судом встановлено, що виконавчий листа втрачений, в матеріалах справи відсутні відомості виконання заочного рішення Харківського районного суду Харківської області від 11 жовтня 2010 року по цивільній справі № 2-3271/10.
Згідно ст. 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України, яке є обовязковим до виконання. Крім того, до основних засад судочинства, передбачених ст. 129 Конституції України, віднесено обовязковість судового рішення.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено ст. ст. 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Судовий порядок видачі дубліката та апеляційне оскарження ухвали суду про видачу або відмову в його видачі є гарантією права кожного на судовий захист, стабільності та законності у виконанні судових рішень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки докази виконання рішення суду відсутні, а видача дубліката виконавчого листа і є гарантією права позивача на судовий захист, стабільності та законності у виконанні судового рішення, а відтак заява ПАТ КБ ПриватБанк підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 353, 354, 433 ЦПК України, п. 17.4 перехідних положень ЦПК України ( в редакції яка діє з 15.12.2017) суд, -
постановив:
Заяву Публічного акціонерного товариства Комерційного банку ПриватБанк про поновлення строку для пред'явлення виконавчого документу до виконання та видачу дублікату виконавчого листа - задовольнити.
Поновити строк предявлення до виконання виконавчого листа виданого на підставі заочного рішення Харківського районного суду Харківської області від 11 жовтня 2010 року по справі №2-3271/10 про стягнення з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк заборгованості за кредитним договором №HAEDRX01120031 від 01 липня 2006 року у розмірі 8807,27 грн.
Видати дублікат виконавчого листа № 2-3271/10, виданого Харківським районним судом Харківської області 12 січня 2011 року на виконання заочного рішення Харківського районного суду Харківської області від 11 жовтня 2010 року по справі №2-3271/10 за позовом Публічного акціонерного товариства комерційного банку ПриватБанк до ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк заборгованості за кредитним договором №HAEDRX01120031 від 01 липня 2006 року у розмірі 8807,27 грн.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пятнадцяти днів з дня її складення. Учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо така скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення їм ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Харківський районний суд Харківської області.
Повний текст ухвали складено 11 липня 2018 року.
Суддя О.В. Назаренко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2018 |
Оприлюднено | 12.07.2018 |
Номер документу | 75236509 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Круговий О. О.
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Назаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні