Рішення
від 19.05.2010 по справі 2-438/10
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 2-438/10

Провадження № -

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.05.2010 року

Київський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого - судці Непоради М.П.

при секретарі- Єрьоменко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту,-

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2009 року позивач ОСОБА_3 акціонерне товариство УкрСиббанк звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 (відповідач 1) та ОСОБА_2 (відповідач 2) про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту.

Згідно з вимогами Закону України Про акціонерні товариства № 514-УІ від 17.09.2008 р. були внесені зміни у статут АКІБ УкрСиббанк , відповідно до яких нове повне найменування банку стало ОСОБА_3 акціонерне товариство УкрСиббанк , скорочене - АТ УкрСиббанк . Згідно з положеннями Цивільного кодексу України та ЗУ Про акціонерні товариства дані зміни не є реорганізацією або ліквідацією юридичної особи АКІБ УкрСиббанк .

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 27 червня 2008 р. між позивачем та відповідачем 1 було укладено договір про надання споживчого кредиту № 11365891000 (надалі - кредитний договір), відповідно до якого позивач надав відповідачу 1 грошові кошти (кредит) в іноземній валюті у сумі 170 000,00 доларів США строком з 27 червня 2008 р. по 27 червня 2023 р.

Відповідно до положень зазначеного кредитного договору та графіку погашення кредиту, відповідач 1 зобов'язався повертати отриманий кредит, сплачувати нараховані відсотки та комісію встановлені строки.

Згідно з пунктом 3.4.1. кредитного договору відповідач 1 зобов'язався використовувати кредит на зазначені в договорі цілі і забезпечити повернення отриманого кредиту і сплату врахованих процентів та комісій у встановлені договором терміни. Терміни сплати кредиту та процентів встановлені пунктом 1.3. кредитного договору, згідно з якими відповідач 1 зобов'язався кожного місяця сплачувати встановлені договором суми по погашенню кредиту.

Однак, відповідачем 1 встановлені договором терміни повернення наданого йому кредиту (основної суми) та терміни сплати відсотків за кредит не дотримуються.

Пунктом 7.13. Кредитного договору встановлено, що підписанням цього договору Відповідач підтверджує, що він повністю розуміє всі умови даного договору, свої права та обов'язки за даним договором і погоджується з ними.

Таким чином, відповідачу 1 відомо про можливість застосування процедури примусового дострокового повернення кредиту, оскільки зазначені положення вказані в договорі, який підписаний ним особисто.

Наданий позивачем кредит забезпечений порукою відповідача 2, про що між позивачем та відповідачем 2 27 червня 2008 р. укладено договір поруки № 214361 (надалі - договір поруки).

Відповідно до ст. 553 ЦК України поручитель, відповідач 2, поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого зобов'язання, а також відповідає перед кредитором за порушення зобов'язань боржником.

Згідно з пунктом 1.3. Договору поруки поручитель (Відповідач 2) відповідає перед кредитором (позивачем) у тому ж обсязі, що й позичальник (відповідач 1), у тому числі за повернення основної суми боргу, відсотків, комісій за користування кредитом, відшкодування можливих збитків, за сплату пені та інших штрафних санкцій, зазначених в кредитному договорі.

Згідно з пунктом 1.4. договору поруки відповідальність поручителів і позичальника є солідарною.

Ці пункти договору поруки цілком відповідають ст. 554 ЦК України, в яких зазначено, що при порушенні боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник та поручитель відповідають передкредитором як солідарний боржник, якщо договором поруки не передбачена - субсидіарна відповідальність) поручителя.

Відповідно до пункту 2.2. договору поруки у випадку невиконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором, кредитор має право пред'явити свої вимоги безпосередньо до поручителя, які є обов'язковими до виконання.

Згідно з положеннями пунктів 3.4.3., 6.1.2. кредитного договору, у випадку невиконання або неналежного виконання позичальником своїх зобов'язань за цим, банк має право вимагати дострокового повернення кредиту та нарахованих процентів, комісій у порядку встановленому розділом 6 кредитного договору. Позичальник зобов'язується достроково повернути отриманий кредит та плату за кредит у встановлений заново термін у повному обсязі.

Новий термін повернення кредиту та плати за кредит згідно вимоги банку вважається таким що настав на 32 (тридцять другий) календарний день з дати одержання позичальником повідомлення (вимоги) про дострокове повернення кредиту від Банку, при цьому, у випадку неотримання позичальником повідомлення про дострокове повернення кредиту від банку з будь-яких підстав (у тому числі у разі неповідомлення про зміну місця проживання) протягом 40 календарних днів з дати направлення повідомлення, термін повернення кредиту вважається таким, що настав на 41 календарний день з дати відправлення позичальнику повідомлень про дострокове повернення кредиту від банку.

Враховуючи викладене, 20 березня 2009 року обом відповідачам цінними рекомендованими листам з описами вкладення були відправлені письмові вимоги про дострокове повернення кредиту у повному обсязі, що підтверджується доданими до позовної заяви листами, описами вкладення у поштові відправлення з відповідними відмітками пошти.

Згідно з положеннями статей 530, 612, 625, 1050, 1054 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у термін, встановлений договором або законом.

Відповідачами встановлені кредитним договором терміни повернення наданого кредиту (основної суми) та терміни сплати відсотків за кредит не дотримуються.

Через невиконання відповідачами своїх зобов'язань за кредитним договором, станом на 26 жовтня 2009 р. загальний розмір заборгованості відповідачів перед позивачем становить 1 435 979,83 гривень, що в еквіваленті по курсу НБУ на зазначену дату (7,9980) складає 179 542,36 доларів США, що складається з:

-сума заборгованості за основним та простроченим 1 314 359,33 грн. кредитом

-сума заборгованості по строковим та простроченим 112 045,58 грн. процентам за користування кредитом

-сума пені за несвоєчасне погашення заборгованості за 4 986,12 грн. кредитом

-сума пені за несвоєчасне погашення заборгованості по 4 588,80 грн. процентам за користування кредитом

Відповідно до вимог статті 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов та просить задовольнити його у повному обсязі.

Відповідачі у судовому засіданні позов визнали. Несплату заборгованості пояснювали складним матеріальним становищем, яке склалось у зв'язку із фінансовою кризою в країні та крадіжкою матеріальних цінностей (товару), що сталась на складі відповідача ОСОБА_4 та про що зроблено відповідну заяву до правоохоронних органів.

Вислухавши пояснення представника позивача та пояснення відповідачів, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлене наступне:

Згідно з договором про надання споживчого кредиту № 11365891000 від 27 червня 2008 р. АТ УкрСиббанк надав ОСОБА_1 грошові кошти (кредит) в іноземній валюті в сумі 170 000,00 доларів США строком з 27 червня 2008 р. по 27 червня 2023 р.

Викладене позивачем підтверджується договором про надання споживчого кредиту №11365891000 від 27 червня 2008 р, укладеним між AT УкрСиббанк та ОСОБА_1; договором поруки № 214361 від 27 червня 2008 p.; розрахунком заборгованості за договором про надання споживчого кредиту № 11365891000 від 27 червня 2008 р, станом на 26.10.2009 р.

Згідно з положеннями пунктів 3.4.3., 6.1.2. Кредитного договору, у випадку невиконання або належного виконання позичальником своїх зобов'язань за даним договором, банк має право вимагати дострокового повернення кредиту та нарахованих процентів, комісій у порядку встановленому розділом 6 кредитного договору.

Згідно з положеннями статей 530. 612, 625 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у термін, встановлений договором або законом.

Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до вимог статті 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Згідно ст. 628 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

У відповідності до ч. 1 ст. 611 ЦК України, у разі невиконання зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

За таких обставин суд задовольняє позовні вимоги Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк у повному обсязі і стягує солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованість за договором про надання споживчого кредиту № 11365891000 від 27 червня 2008 р, станом на 26 жовтня 2009 р. у сумі 1 435 979,83 гривень, що в еквіваленті по курсу НБУ на зазначену дату (7,9980) складає 179 542,36 доларів США.

Частиною 1 ст.88 ЦПК України передбачено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Оскільки суд задовольняє позовні вимоги позивача, то витрати, понесені ним на розгляд цивільної справи також мають бути стягнуті з відповідачів на користь позивача.

Відповідно до ст.79 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи, зокрема, витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та судовий збір.

Позивачем було сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень, що підтверджується платіжним дорученням № НОМЕР_1 від 15 жовтня 1009 р. та сплачений судовий збір в розмірі 1700,00 грн., що також підтверджується платіжним дорученням № НОМЕР_2 від 26 жовтня 2009 року.

Тому позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідачів суми витрат на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи та судового збору також підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11,38, 44, 57, 60, 61, 118-119, 209, 212-215, 223 628. 629, 651, 1048, 1049, 1050, 1054 ЦК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за Договором про надання споживчого кредиту № 11365891000 від 27 червня 2008 р. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_3, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_4, на користь Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк (просп. Московський, 60. м. Харків, код за СДРПОУ 09807750, МФО 351005, кореспондентський рахунок 32009100100. в УНБУ в Харківській області, МФО 351005) заборгованість за договором про надання споживчого кредиту № 11365891000 від 27 червня 2008 р, у сумі 1 435 979,83 гривень (один мільйон чотириста тридцять п'ять тисяч дев'ятсот сімдесят дев'ять грн. 83 коп.).

Стягнути у солідарному порядку з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_3, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_4, на користь Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк сплачений судовий збір в сумі 1700,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 грн.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий М.П. Непорада

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення19.05.2010
Оприлюднено13.07.2018
Номер документу75255955
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-438/10

Ухвала від 09.11.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 09.11.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 09.06.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 09.06.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 17.05.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 17.05.2010

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Слободян Н. П.

Ухвала від 14.01.2020

Цивільне

Генічеський районний суд Херсонської області

Крапівіна О. П.

Рішення від 03.09.2010

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Рішення від 19.05.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Непорада М. П.

Ухвала від 30.07.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні