Ухвала
від 10.07.2018 по справі 522/9478/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №522/9478/18

Провадження №1-кс/522/12589/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И

10 липня 2018 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС 2 ВРКП СУ ФР ГУ ФДС в Одеській області ОСОБА_2 , про призначення судово-економічної експертизи по кримінальному провадженню за №32018160000000028 від 15.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018160000000028, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі надходження матеріалів, зібраних оперативним управлінням ГУ ДФС в Одеській області за фактом умисного ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових) платежів в особливо великих розмірах службовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю «Винхол Оксамитне» (ЄДРПОУ 34815480).

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що в звітні податкові періоди з 01.01.2015 по 12.03.2018 службові особи ТОВ «Винхол Оксамитне» (ЄДРПОУ 34815480), переслідуючи злочинний намір та корисливу мету, шляхом включення до складу податкового кредиту сум коштів по «неіснуючим» фінансово-господарським операціям з ДП«ДГім. О.В. Суворова «ННЦ «ІВІВ ім. В.Є. Таїрова» (ЄДРПОУ 00413208), ТОВ«БТК Агро» (ЄДРПОУ 36340986), ФГ «Бесарабський сувенір» (ЄДРПОУ 37417635), С(Ф)Г«Каражеков Іван Петрович» (ЄДРПОУ 30390591), СВК«Криничне» (ЄДРПОУ 03768954), ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму 4525 200 грн., що є коштами в особливо великих розмірах.

В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Винхол Оксамитне» зареєстровано 27.12.2006 за № 1543121000 в Овідіопольській районній державній адміністрації Одеської області, знаходиться на обліку в Чорноморській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (Овідіопольське відділення), знаходиться назагальній системіоподаткування тає платникомподатку надодану вартість, основним видом діяльності ТОВ «Винхол Оксамитне» є виробництво виноградних вин(код КВЕД 11.02).

За наявною в оперативному управлінні ГУ ДФС в Одеській області інформацією службовими особами ТОВ «Винхол Оксамитне» розроблено схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, яка полягає у проведенні безтоварних операцій з низкою суб`єктів господарської діяльності з метою маскування придбання за готівковий розрахунок різних сортів винограду та завищення показників врожайності винограду з метою мінімізації податкових зобов`язань з податку на додану вартість.

Проведеним аналізом Додатку 5 до Декларації з податку на додану вартість та єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що ТОВ«Винхол Оксамитне» у період з 01.01.2015 по 12.03.2018 відобразило придбання винограду від ТОВ «ВТК «Агро» на загальну суму 76 671 239 грн, в т.ч. ПДВ 12 778 539 грн, від СВК «Криничне» на загальну суму 23 245 015 грн, в т.ч. ПДВ 3 874169 грн, від ДП «ДГ ім.О.В.Суворова «ННЦ «ІВІВ ім.В.Є.Таїрова на загальну суму 50 897791 грн, в т.ч. ПДВ 8 482965 грн, від СФГ «Каражеков І.Г.» на загальну суму 2 817336 грн в т.ч. ПДВ 469556 грн., від ФГ «Бессарабський сувенір» на загальну суму 1 806421 грн, в т.ч. ПДВ 301070 грн. Загальна вартість проведених операцій з придбання винограду підприємством ТОВ «Винхол Оксамитне» у підприємств ДП«ДГім. О.В. Суворова «ННЦ «ІВІВ ім. В.Є. Таїрова», ТОВ«БТК Агро», ФГ «Бесарабський сувенір», С(Ф)Г «Каражеков Іван Петрович», СВК«Криничне» на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, склала 155 437 802 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 25 906 300 грн.

В той же час, відповідно до наявної оперативної інформації, що була підтверджена шляхом проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що посадовими особами ТОВ «Винхол Оксамитне» здійснюється придбання винограду різних сортів у населення за готівковий рахунок при цьому документально відображуючи придбання винограду від наступних підприємств, ДП «ДГ ім.О.В.Суворова «ННЦ «ІВІВ ім. В.Є., ТОВ«БТК «Агро», ФГ «Бессарабський сувенір», СФГ «Каражеков», СВК «Криничне», шляхом завищення ними показників врожайності. Крім цього, здійснюється закупівля у населення винограду різних сортів за готівку, які не вирощуються на площах вище перелічених підприємств та в подальшому під час документального відображення реалізації винограду на ТОВ«Винхол Оксамитне» змінюються сорти відповідно до наявних площ виноградників.

Загальна вартість проведених «безтоварних» операцій з документального оформлення винограду підприємством ТОВ «Винхол Оксамитне» у підприємств ДП «ДГ ім. О.В.Суворова «ННЦ «ІВІВ ім. В.Є.Таїрова, ТОВ «БТК «Агро», ФГ «Бессарабський сувенір», СФГ«Каражеков», СВК «Криничне» на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, склала 22 626 000 грн. з урахуванням ПДВ у розмірі 4 525200 грн.

Таким чином за період з 01.01.2015 по 12.03.2018 службові особи ТОВ«Винхол Оксамитне», використовуючи розроблену ними схему, ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму 4525200 грн., що також підтверджується висновком фахівця-економіста №5 від 14.03.2018.

Вищезазначене свідчить, що фінансово-господарська діяльність ТОВ «ВинхолОксамитне» здійснюється поза правовим полем та спрямована на здійснення операцій, пов`язаних із отриманням податкової вигоди і ухилення від оподаткування.

Попередня правова кваліфікація злочину є умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових) платежів в особливо великих розмірах, передбачена ч.3 ст.212 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжкого злочину.

Одним з доказів протиправних дій службових осіб ТОВ «Винхол Оксамитне», ДП «ДГ ім. О.В.Суворова «ННЦ «ІВІВ ім. В.Є.Таїрова, ТОВ«БТК «Агро», ФГ «Бессарабський сувенір», СФГ«Каражеков», СВК«Криничне» являються первинні, бухгалтерські, облікові, податкові, митні та інші документи, чорнові записи, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про фактичні фінансово - господарські операції, що є об`єктами оподаткування.

Тому, досудове слідство вважало за необхідне виявити та вилучити вищезазначені документи та предмети шляхом проведення слідчої розшукової дії - обшуку, з метою попередження можливості їх знищення або зміни змісту та цілісності щодо відображеної інформації, підписів та відбитків печаток.

15.06.2018 групою слідчих СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення в порядку ст.236 КПК України проведено обшуки офісних та складських приміщень, які використовуються ТОВ «ВинхолОксамитне» вході якихбули виявленіта вилученіпервинні фінансово-господарськідокументи ТОВ«Винхол Оксамитне», чорнові записи та технічні засоби, необхідні для проведення експертного дослідження.

Виявлені та вилучені в ході обшуків по кримінальному провадженню первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи та технічні засоби, які згідно положень ст.ст. 98, 99 КПК України є речовими доказами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлююється під час кримінльного провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші та інші цінності, набуті кримінально протиправним шляхом.

У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий ОСОБА_2 звернувся зклопотанням дослідчого суддідля проведенняекспертизи,у томучислі,для визначення розміру матеріальних збитків, заподіяних кримінальним правопорушенням.

Дослідивши матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про наступне.

Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно п.п. 1-2 ч. 2 ст. 242 КПК України, слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

У вказаних випадках призначення і проведення експертизи є обов`язковим, оскільки така вимога Закону зумовлена необхідністю доказування тих обставин, без встановлення яких неможливо вирішити кримінальне провадження.

Відповідно до ч.6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

При задоволенні клопотання про залучення експерта слідчий суддя у разі необхідності має право за клопотанням особи, яка звернулася з клопотанням про залучення експерта, вирішити питання про отримання зразків для експертизи відповідно до положеньстатті 245 цього Кодексу.

В судовому засіданні встановлено, що було вчинено кримінальне правопорушення, що підтверджується витягом з кримінального провадження за № 32018160000000028 від 15.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, та іншими матеріалами у їх сукупності. У клопотанні та його додатках, належним чином вмотивована необхідність звернення до експертної установи, яка для з`ясування обставин, що мають істотне значення для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, таким чином, вважаю, що клопотання старшого слідчогоз ОВС2ВРКП СУФР ГУДФС вОдеській області ОСОБА_2 є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 242-244, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Клопотання старшого слідчогоз ОВС2ВРКП СУФР ГУДФС вОдеській області ОСОБА_2 про призначення судово-економічної експертизи задовольнити.

Доручити експертам Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України проведення судово-економічної експертизи у кримінальному провадженні за №32018160000000028 від 15.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та про кримінальну відповідальність за ст. 385 КК України за відмову експерта від виконання покладених на нього обов`язків.

На вирішення експертам поставити наступнепитання:

-Чи підтверджується документально висновок фахівця-економіста №5 від 14.03.2018 щодо заниження у звітні (податкові) періоди з 01.01.2015 по 31.01.2018 ТОВ «Винхол Оксамитне» (ЄДРПОУ 34815480) податку на додану вартість на суму 4525 200 грн.?

Зобов`язати СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області у 5-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали надати експерту для дослідження матеріали кримінального провадження №32018160000000028 від 15.03.2018.

Копію ухвали направити до Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Встановити строк проведення судово-економічної експертизи не більше 60 днів з моменту надходження ухвали до Одеського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Висновок експерта разом із об`єктами дослідження спрямовувати на адресу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя

10.07.2018

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення10.07.2018
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу75256484
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/9478/18

Ухвала від 26.12.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 26.12.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 13.12.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Постанова від 23.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Гаєва Л. В.

Постанова від 23.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Гаєва Л. В.

Постанова від 24.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Гаєва Л. В.

Ухвала від 10.07.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Постанова від 23.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Гаєва Л. В.

Постанова від 23.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Гаєва Л. В.

Постанова від 23.06.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Гаєва Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні