Постанова
від 05.07.2018 по справі 922/4236/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"05" липня 2018 р.Справа № 922/4236/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Яризька В.О.

при секретарі судового засідання Тютюник О.Ю.

розглянувши заявуКиївської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, м. Харків, про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Конім Груп", м. Харків , код ЄДРПОУ 34646887 за участю :

розпорядника майна - ОСОБА_1,

представника Київської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області - ОСОБА_2 (дов.),

представника ДП НАЕК "Енергоатом" - ОСОБА_3 (дов.),

представника Державного підприємства обслуговування повітряного руху України

- ОСОБА_4 (дов.),

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 27.12.2017 відкрито провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Конім Груп", код ЄДРПОУ 34646887, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1.

28.12.2017 на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про порушення справи про банкрутство боржника, в якому зазначено, в тому числі, відомості про розпорядника майна, зазначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника - протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 15.05.2018 затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Конім Груп"; визначено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; зобов'язано розпорядника майна організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, на засіданні якого вирішити питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника; призначено підсумкове засідання суду на 07.06.2018.

В підсумковому судовому засіданні 07.06.2018 оголошено перерву до 19.06.2018 об 11:00.

Ухвалою суду від 19.06.2018 відкладено підсумкове судове засідання на 05.07.2018.

05.06.2018 представником голови комітету кредиторів через канцелярію суду наданий протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрано комітет кредиторів, а також надано протокол зборів комітету кредиторів боржника, на яких схвалено звіт розпорядника майна про проведену роботу, схвалено звіт про нарахування грошової винагороди розпоряднику майна та прийнято рішення про перехід до ліквідаційної процедури ТОВ "Конім Груп" та призначення ліквідатором ТОВ "Конім Груп" арбітражного керуючого ОСОБА_1

У судовому засіданні 05.07.2018 представником Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області та розпорядником майна надані пояснення стосовно представництва ГУ ДФС у Харківській області Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на зборах кредиторів та комітету кредиторів.

Учасники судового процесу в судовому засіданні 05.07.2018 просять визнати боржника банкрутом.

Арбітражний керуючий ОСОБА_1 повідомив суд про свою згоду на призначення ліквідатором у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Підставою для звернення з даною заявою до суду стало те, що органом державної фіскальної служби України, а саме Київською ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, здійснені можливі заходи для стягнення податкового боргу з боржника - ТОВ "Конім Груп", в ході здійснення яких встановлено відсутність у боржника розрахункових рахунків та майна, вжиті заходи не призвели до погашення існуючого податкового боргу.

В процедурі розпорядження майном розпоряднику майна не вдалось встановити зв'язок з керівником боржника, на листи розпорядника, що були направлені на адресу керівника ТОВ "Конім Груп" про надання розпоряднику документів товариства, відповіді не отримано.

Розпорядником майна здійснені запити до установ та організацій, що здійснюють облік прав юридичних осіб на майно та майнові активи.

За результатами отриманих відомостей розпорядником майна не виявлено майна та майнових прав, зареєстрованих за боржником.

Розпорядником майна за наявними у нього документами та відомостями здійснений аналіз щодо фінансово-господарської, інвестиційної діяльності, становище на товарних ринках, виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування банкрутства, незаконних дій у разі банкрутства та зроблені висновки про те, що боржник має всі ознаки банкрутства; фінансовий стан ТОВ "Конім Груп" за період що аналізується, характеризується як кризовий, тому що будь-які майнові активи підприємства відсутні, а кредиторська заборгованість є значною; ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховуваного банкрутства не виявлено.

До матеріалів справи надані протокол зборів кредиторів від 05.06.2018, на якому обрано комітет кредиторів, та протокол зборів комітету кредиторів від 05.06.2018, на якому комітетом кредиторів схвалено роботу розпорядника майна, схвалений звіт розпорядника майна про нарахування грошової винагороди в розмірі 38190,00 грн., прийнято рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором ТОВ "Конім Груп" арбітражного керуючого ОСОБА_1

Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів відноситься звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно ч. 1 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 вказаного Закону до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

Згідно ч. 3 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

Згідно з ч. 4 ст. 205 ГК України у разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

Суд, дослідивши надані суду документи та рішення зборів комітету кредиторів, а також розглянувши надані суду протоколи загальних зборів та засідання комітету кредиторів, дійшов висновку, що фінансовий стан підприємства за час, що пройшов з моменту порушення провадження по справі і введення мораторію, не поліпшується, а задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника тільки ліквідаційної процедури.

Суд вважає, що на засіданні комітету кредиторів обґрунтовано прийшли до висновку про недоцільність санації боржника і про необхідність визнання боржника банкрутом, і відкриття ліквідаційної процедури.

За таких обставин суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру.

Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_1 для призначення ліквідатором у справі, суд встановив, що арбітражний керуючий ОСОБА_1 має необхідні знання, досвід та матеріальну базу для виконання обов'язків ліквідатора в даній справі, при цьому не відноситься до категорії осіб, які не можуть бути призначені ліквідатором в даній справі.

На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором ТОВ "Конім Груп" арбітражного керуючого ОСОБА_1

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 37-48, 114-115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 233 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном боржника.

2. Визнати товариства з обмеженою відповідальністю "Конім Груп" (код 34646887, 61146, м. Харків, вул. Героїв Праці, буд. 7) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

3. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

4. Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Конім Груп" (код 34646887, 61146, м. Харків, вул. Героїв Праці, буд. 7) арбітражного керуючого ОСОБА_1 (свідоцтво № 281 від 26.02.2013, адреса : вул. Харківська, буд 42, м. Суми, Україна, 40007).

5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

6. Зобов'язати посадових осіб банкрута протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

7. Зобов'язати ліквідатора закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і надавати комітету кредиторів і суду не рідше одного разу на місяць звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів банкрута, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Зобов'язати ліквідатора в строк до 05.07.2019 виконати ліквідаційну процедуру та після завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

8. Постанову суду надіслати ліквідатору, банкруту, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, Київському ВДВС міста Харків Головного територіального Управління юстиції у Харківській області, Київській ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області.

9. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, тобто з 05.07.2018.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту постанови.

Повний текст постанови складено 12.07.2018.

Суддя ОСОБА_5

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.07.2018
Оприлюднено13.07.2018
Номер документу75269988
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4236/17

Ухвала від 16.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 23.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 20.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 22.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 04.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 27.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 17.05.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 22.01.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 06.12.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 20.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні