Справа №265/2367/18
Провадження №2/265/874/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2018 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Щербіна А.В.,
за участю секретаря Монтач А.В.
розглянувши у відритому судовому засіданні в залі суду міста Маріуполя цивільну справу за позовом керівника Маріупольської місцевої прокуратури № 2 Донецької області, і інтересах держави в особі Виноградненської сільської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі за користування земельною ділянкою,-
В С Т А Н О В И В:
У березні 2018 року керівник Маріупольської місцевої прокуратури № 2 Донецької області, і інтересах держави в особі Виноградненської сільської ради звернувся із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі за користування земельною ділянкою. В обґрунтування заявлених вимоги посилався на те, що 02 вересня 2010 року між Виноградненською сільською радою та ОСОБА_1 було укладено договір оренди землі б/н. Відповідно до умов договору орендодавець згідно рішення Виноградненської сільської ради від 14.07.2010 року №V/22-273, надає, а орендар приймає в строкове платне користування строком на 10 років земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 49,2382 га (кадастровий номер 1423682200602:0001468 ) для ведення городництва, яка знаходиться на території с. Піонерське Виноградненської сільської ради Новоазовського району. Земельна ділянка передається в оренду без будівель та споруд. Нормативна грошова оцінка земельною ділянки становить 713 712,63 грн. 02 вересня 2010 року між сторонами складено акт приймання - передачі зазначеної земельної ділянки. Пунктами 9-11,31 Договору передбачено, що орендар зобов'язаний вносити орендну плату у грошовій формі в розмірі 200,00 грн. за 1 га з урахуванням індексів інфляції до 15 листопада. Однак додатковою угодою від 27.06.2014 року до договору оренди земельною ділянки від 02.09.2010 року б/н внесені зміни до п.9, якими сторони передбачили, що орендна плата вноситься орендарем на рівні 4% від нормативної грошової оцінки за рік щомісячно в рівних частках. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, ОСОБА_1 не є фізичною особою - підприємцем. Згідно акту обстеження земельною ділянки ввід 13.10.2017 року, орендована відповідачем земельна ділянка використовується за цільовим призначенням, відповідним чином обробляється та забезпечується її належний стан. Проте, ОСОБА_1 всупереч п.31 Договору не здійснює повну та своєчасно сплату за користування земельною ділянкою , внаслідок чого виникла заборгованість з орендної плати за січень - грудень 2017 року у розмірі 30 976,79, пеня 56,46 грн., три проценти річних - 416,48 грн., а разом 31 499,73 грн. Посилаючись на законодавство України просив стягнути з відповідача на користь Виноградненської сільської ради заборгованість за користування земельною ділянкою у сумі 31 499,73 грн., а також судові витрати.
Від прокурора Голінко І.І., який діє в інтересах держави, а також від представника Виноградненської сільської ради надійшли заяви про розгляд справи без їх участі, просили позовні вимоги задовольнити, проти винесення заочного рішення суду не заперечували.
Відповідач до судового засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлявся шляхом розміщення судового повідомлення про виклик до суду на офіційному сайті Судова влада .
Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якими у разі неявки в судове засідання відповідача, який був належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Виноградненської сільської ради від 14.07.2010 року № V/22-273 орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення городництва, яка знаходиться на території Виноградненської сільської ради с. Піонерське Новоазовського району.
02 вересня 2010 року між Виноградненською сільською радою та ОСОБА_1 було укладено договір оренди земельної ділянки для ведення городництва, яка знаходиться на території Виноградненської сільської ради с. Піонерське Новоазовського району, який було зареєстровано у Новоазовському районному відділі ДРФ ДП ЦГЗК , про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 02.09.2010 року № 04101640000. Вказаний договір укладено на 10 років, тобто до 02 вересня 2020 року.
Відповідно до умов зазначеного договору, орендар повинен вносити орендну плату у грошовій формі в розмірі 200,00 грн. за 1 га. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Орендна плата повинна вноситись у строк до 15 листопада.
Згідно додаткової угоди укладеної 27.06.2014 року між Виноградненською сільською радою та ОСОБА_1 до договору оренди земельної ділянки від 02.09.2010 року, були внесені зміни до п. 9 договору оренди земельної ділянки, відповідно до яких, орендна плата вноситься орендарем у розмірі 4% від нормативної грошової оцінки, щомісячно, в рівних частках.
Як вбачається з розрахунку договірних обов'язків ОСОБА_1 по орендній платі за землю за договором оренди земельної ділянки від 02 вересня 20010 року станом на 01.01.2018 року, заборгованість з орендної плати відповідача складає 31 499,73 гривень з урахуванням пені у розмірі 56,46 гривень.
Відповідно до ст.206 Земельного кодексу України , використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Статтею 13 Закону України Про оренду землі передбачено, що договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Плата за землю справляється у вигляді орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки землі.
Згідно до ст. 15 Закону України Про оренду землі , орендна плата (розмір, індексація, форми платежу, терміни та порядок внесення і перегляду) є однією з істотних умов договору оренди земельної ділянки.
Земельним Кодексом України , а саме статтею 96, встановлений обов'язок землекористувачів, у тому числі орендарів, своєчасно сплачувати орендну плату за користування землею.
Відповідно до статті 24 Закону України Про оренду землі , орендодавець землі має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати. Зазначені принципи земельного законодавства відображені і в Договорі оренди землі, а саме в п.28 - Орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасної сплати орендної плати .
У відповідності до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 2 ст. 615 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.
Відповідно до змісту ст.ст. 610 , 612 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.
Таким чином, судом було встановлено, що всупереч вищевказаних норм закону заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою у розмірі 30 976,79 гривень залишається не погашеною відповідачем, а тому підлягає стягненню з останнього на користь позивача у повному обсязі.
Згідно з п. 14 договору від 02.09.2010 року у разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 2,0% від несплаченої суми за кожен день прострочення.
Враховуючи норму ст. 549 ЦК України , пеня за прострочення сплати орендної плати за земельну ділянку була нарахована з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року та складає 56,46 гривень.
Враховуючи зазначені вище встановлені судом обставини, підтверджені доказами, суд приходить до висновку про те, що відповідач допустив невиконання умов договору оренди земельної ділянки в частині виплати орендної плати, за що останньому була нарахована пеня.
За таких обставин суд дійшов до висновку про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою, у розмірі 30 976,79 гривень та пені у розмірі 56,46 гривень.
Відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762,00 гривень.
Керуючись ст. 263-265 ЦПК України ,
В И Р І Ш И В:
1.Позовні вимоги керівника Маріупольської місцевої прокуратури № 2 Донецької області, в інтересах держави в особі Виноградненської сільської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі за користування земельною ділянкою - задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Виноградненьскої сільської ради (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04342128, одержувач Маріуп.УК/с.Виноградне/18010900, р/р 33210815700561 у ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37989721) заборгованість за користування земельною ділянкою за договором оренди землі від 02 вересня 2010 року б/н у загальній сумі 31499 (тридцять одна тисяча чотириста дев'яносто дев'ять ) гривень 73 копійки, яка розташована у селі Піонерському Виноградненської сільської ради, кадастровий номер 1423682200602:000:1468.
3.Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь прокуратури Донецької області сплачену суму судового збору у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок, на розрахунковий рахунок № 35216066016251, МФО 820172, банк Держказначейська служба України, місто Київ, ЄДРПОУ 25707002, отримувач : прокуратура Донецької області.
4.Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в загальному порядку до Апеляційного суду Донецької області шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Враховуючи п.п. 15.5. п. 15 Розділу 13Перехідні положення ЦПК України до утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя до Апеляційного суду Донецької області у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Повне рішення складено 06 липня 2018 року.
Суддя А.В. Щербіна
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2018 |
Оприлюднено | 17.07.2018 |
Номер документу | 75303653 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Щербіна А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні