Ухвала
від 12.07.2018 по справі 727/3457/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/3457/18

Провадження № 1-кп/727/229/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2018 рокуШевченківський районний суд м. Чернівці у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

при секретарі судових засідань ОСОБА_2

за участю сторони обвинувачення: прокурора ОСОБА_3

потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5

за участю сторони захисту: обвинуваченого ОСОБА_6 та в його інтересах захисника ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Шевченківського райсуду м. Чернівці клопотання про продовження терміну дії застосованого запобіжного заходу у вигляді триманні під вартою в рамках кримінальних проваджень за 12018260040000470 від 27.02.2018 року та за № 12018260040001290 від 06.06.2018 року по обвинуваченню ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,українця,громадянина України,уродженця імешканця АДРЕСА_1 ,з середньоюосвітою,не працюючого,не одруженого,раніше судимоговироком від27.09.2012року Садгірськимрайонним судомм.Чернівці зач.3ст.185,ст..75КК Українидо покаранняу видіпозбавлення воліна строк3років;звільнений відвідбування покаранняз іспитовимстроком на1рік 6місяців;-вироком від23.04.2015року Шевченківськимрайонним судомм.Чернівці зач.2ст.185,ч.1ст.71КК Українидо покаранняу видіпозбавлення воліна строк3років 2місяців;07.07.2017року звільненийумовно достроковона невідбутийстрок на11місяців 24днів позбавленняволі заст..81КК України,-у вчиненнікримінального правопорушенняпередбаченого ст.185ч.2,ст..186ч.2КК України, В С Т А Н О В И В:

В провадженні Шевченківського районного суду м. Чернівці на розгляді знаходиться обвинувальні акти в рамках за 12018260040000470 від 27.02.2018 року та за № 12018260040001290 від 06.06.2018 року по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 185 ч.2, ст.. 186 ч.2 КК України.

Прокурором ОСОБА_8 заявлено клопотання в установленому законом порядку, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_6 .

Клопотання прокурора обгрунтувано тим, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочинів середньої тяжкості. Вказує, що ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 08.06. 2018 року щодо ОСОБА_6 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Згідно ст. 331 ч.2 КПК України, вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 315 KПК під час підготовчого провадження суд має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. Під час розгляду таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II КПК. За відсутності зазначених клопотань сторін кримінального провадження застосування заходів забезпечення кримінального провадження, обраних під час досудового розслідування, вважається продовженим.

Враховуючи наведене, ч. 3 ст. 315 КПК містить норму, яка чітко регулює питання продовження запобіжних заходів у кримінальному провадженні, строк застосування яких не обмежений (наприклад, застава, особиста порука тощо). Щодо застосування запобіжних заходів, що обмежені терміном дії (домашній арешт, тримання під вартою тощо), визначених ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування, судам необхідно враховувати, що обрання, продовження дії таких запобіжних заходів під час підготовчого судового засідання суд здійснює за клопотанням учасників судового провадження з урахуванням вимог глави 18 КПК. Посилаючись на пп. 1, 3, ч. 1ст. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є забезпечення виконання обвинуваченими покладених на них процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: - переховуватися від суду; - вчиняти інші злочини та незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому кримінальному провадженні. Мотивує доводи клопотання і тим, що на сьогоднішній день існують ризики, передбачені п. 1 ч. 1ст. 177 КПК України переховування обвинуваченого від суду з метою уникнення покарання, оскільки ОСОБА_6 ухилявся від явки в суд, в період направлення обвинувального акту в суд вчинив новий злочин, вчинив злочин середньої тяжкості не маючи міцних соціальних зв`язків, будучи не працевлаштованим, не маючи постійного джерела доходів; ризик вчинення обвинуваченими перебуваючи на волі вчинення нових злочинів, що перешкоджатиме здійсненню і закінченню судового розгляду; ризик впливу на потерпілих, свідків, а також ризик спілкування і впливу на іншого обвинуваченого справа відносно якого виділена в окреме провадження; отже вказані ризики вважає наявними та реальними та на думку сторони обвинувачення, застосування більш м`яких запобіжних заходів, передбаченихКПК України, а ніж тримання під вартою не забезпечить належної процесуальної поведінки обвинувачених. Просить задовольнити клопотання та застосувати до ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

Позицію прокурора в судовому засіданні підтримано потерпілими ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Сторона захисту, відповідно обвинувачений ОСОБА_6 в його інтересах захисник не заперечували проти заявленого клопотання.

Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, зважає на наступне. Відповідно дост. 7 КПКУкраїни зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, одним з яких є законність.

В силуст. 2 КПКУкраїни, завданням кримінального провадження є, з-поміж іншого, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень.

Статтею 331 КПК Українирегламентовано, що під час судового розгляду, вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18 цього Кодексута за наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Згідно ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, у тому числі запобіжні заходи, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність розумної підозри у вчиненні особою кримінальних правопорушень, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті (ст. 177 КПК України).

Частиною 3 ст. 331 КПК України визначено, що незалежно від наявності клопотань, суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до сплину двомісячного строку, з дня надходження до суду обвинувального акту чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд, своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

Також, з положень нормст. 199 КПК Українивипливає, що при розгляді доцільності продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених уст. 184 цього Кодексу, ураховуються обставини, які свідчать про те, що заявлені ризики не зменшилися або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; виклад обставин, які перешкоджають завершенню розгляду справи до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Відповідно до нормст. 194 КПК України, під час розгляду вказаного питання суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини визначені п. 1 - п. 3 частини 1 даної статті та згідно з положеннямист. 178 КПК України, крім наявності ризиків, зазначених уст. 177 цього Кодексу, оцінити дані, що характеризуються особу обвинуваченого та визначені у п. 1- п. 11 частини 1 вказаної статті.

Термін дії запобіжного заходу ОСОБА_6 спливає 02 серпня 2018 року о 16.55 годин; судовий розгляд справи не розпочато внаслідок об`єднання кримінальних проваджень.

Отже, вирішуючи питання продовження терміну дії ОСОБА_6 суд виходячи з вимог ч. 5ст. 42 КПКУкраїни, вважає, що продовжують мати ризики, зокрема це ризиками неправомірної процесуальної поведінки - переховуванняобвинуваченого від суду, вплив останнього на потерпілих, свідків у разі перебування на волі вчинення інших злочинів; зважаючи на те, що ОСОБА_6 вчинено вже новий злочин при цьому судом звертається увага і на те, що обставини регламентовані ст.177, п. п. 1, 2 ч. 1 ст.194, ст.199 КПК Україниє дійсними; вони обумовлені і пов`язані із особою обвинуваченого, його соціальних зв`язків, моральністю, наявністю в останнього місця проживання, родом занять, майновим станом, сімейними зв`язками, з огляду на що об`єктивний спостерігач вважає, що, у даному конкретному випадку, обставини визначеніст. 177 КПК Українищодо ризиків є обґрунтованими, оскільки вони підтверджуються як наявними матеріалами, як і на них вказують інші обставини визначені ч. 1ст. 194 вказаного Кодексу.

Обставини регламентованіст. 178 КПК України, щодо даних про особу ОСОБА_6 не є такими, що вказують на відсутність передумови визначеної п. 3 ч. 1ст. 194 вказаного Кодексуу поєднанні з характером висунутого обвинувачення та строком дії, застосованого до обвинуваченого заходу кримінального забезпечення міри запобіжного заходу у вигляді триманні під вартою у цей період закінчується, однак, на даний час, в зазначений строк неможливо закінчити судовий розгляд з огляду на наявність об`єктивних передумов об`єднання кримінальних проваджень, допиту потерпілих, свідків, самого обвинуваченого та дослідження письмових доказів по справі. Будь-яких інших обставин, які б свідчили про те, що дані заходи забезпечення кримінального провадження не виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи обвинуваченого ОСОБА_6 на даному етапі, судом не встановлено.

Щодо питання того чи є можливим уникнення наявним ризикам шляхом застосування іншого запобіжного заходу не пов`язаного з триманням під вартою, з врахуванням вищенаведеного, суд вважає недостатнім застосування більш м`якого запобіжного заходу для запобігання наявним ризикам, у цей період провадження.

Поряд з наведеним, виходячи з положень ч. 5ст. 9 КПК України, суд серед іншого враховує, що питання про те, чи є тривалість тримання під вартою розумною, не можна вирішувати абстрактно. Наявність підстав для залишення обвинуваченого під вартою слід оцінювати з врахуванням обставин справи.

Згідност.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права, зокрема в рішенні «Харченко проти України» від 10.02.2011 р. п. 79….зазначено, що питання про те, чи є тривалість тримання під вартою обгрунтованою, не можна вирішувати абстрактно, воно має вирішуватися в кожній справі з урахуванням конкретних обставин, підстав, якими національні органи мотивували свої рішення, та належно задокументованих фактів, на які посилався заявник у своїх клопотаннях про звільнення з-під варти…Аналогічна позиція висловлена і в рішення «Строген проти України» від 06.10. 2016р. Продовжуване тримання під вартою може бути виправданим заходом у тій чи іншій справі лише за наявності чітких ознак того, що цього вимагає справжній інтерес суспільства, який, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважує інтереси забезпечення права на свободу (рішення у справі «Єчюс проти Литви», заява № 34578/97, п. 93, ECHR 2000-IX). Строк утримання обвинуваченого ОСОБА_6 під вартою не виходить за межі визначеніКПК Українита є необхідною мірою в ній з огляду на те, що в ході судового розгляду було встановлено наявність передумов регламентованих пп. 1-3 ч. 1 ст. 194, ст. 199 даного Кодексу. З огляду на що, суд вважає за доцільне на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів та оцінених в сукупності з усіма обставинами, у тому числі визначеними ст.ст.177,178,183,199,331 КПК України, запобіжний захід вигляді утримання під вартою вважати продовженим у межах строків визначених вказаним Кодексом.

Разом з цим, суд вважає, що для забезпечення виконання ОСОБА_6 обов`язків, визначених КПК України слід визначити альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 32000 (тридцять дві тисячі) грн., яка може бути внесена як самим обвинуваченим так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Шевченківського районного суду м. Чернівці МФО 820172, Держказначейська служба України, м. Київ, код 26311401, ТУ ДСА України в Чернівецькій області, рахунок 37319021008745. Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали. У разі внесення застави покласти на обвинуваченого ОСОБА_6 наступні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до суду; - не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без прокурора і суду; - повідомляти прокурора, суд про зміну місця свого проживання. При цьому, роз`яснити обвинуваченому, що в разі внесення застави у визначеному в ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі Державній Установі «Чернівецька установа виконання покарань (№33)» та після отримання та перевірки протягом не більше одного робочого дня документу, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа Державної Установи «Чернівецька установа виконання покарань (№33)» негайно має здійснити розпорядження про звільнення ОСОБА_6 з-під варти.

У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі ОСОБА_6 зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1-29,131-132,176-178,183,193-194,199,331,369-372,376 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора задовольнити. Застосувати до ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, терміном до 11 вересня 2018р. 14.00 год. включно, без визначення розміру застави.

Для забезпечення виконання ОСОБА_9 обов`язків, визначених КПК України, визначити альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 32.000 (тридцять дві тисячі) грн., яка може бути внесена як самим обвинуваченим так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Шевченківського районного суду м. Чернівці МФО 820172, Держказначейська служба України, м. Київ, код 26311401, ТУ ДСА України в Чернівецькій області, рахунок 37319021008745. Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі протягом дії ухвали. У разі внесення застави покласти на обвинуваченого ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 наступні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до суду; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без прокурора або суду; повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання. Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави визначити до 11 вересня 2018р.

Роз`яснити ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 що в разі внесення застави у визначеному в ухвалі розмірі, оригінал документу із відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі Державній Установі «Чернівецька установа виконання покарань (№33)» та після отримання та перевірки протягом не більше одного робочого дня документу, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа Державної Установи «Чернівецька установа виконання покарань (№33)» негайно має здійснити розпорядження про звільнення ОСОБА_6 з-під варти та повідомити усно і письмово суд і прокурора. У разі внесення застави та з моменту звільнення ОСОБА_6 з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі останній зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Копію ухвали вручити обвинуваченому, прокурору та направити до ДУ Чернівецька установа виконання покарань № 33 для відома.

Ухвала підлягає оскарженню до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці в установленому законом порядку.

Суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення12.07.2018
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу75318023
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —727/3457/18

Ухвала від 12.02.2019

Кримінальне

Чернівецький апеляційний суд

Станковська Г. А.

Вирок від 06.08.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 20.07.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 23.06.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 18.05.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 12.07.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 12.07.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 02.05.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

Ухвала від 13.04.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Слободян Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні