"16" липня 2018 р. Справа № 363/2712/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2018 року м. Вишгород
Слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Вишгороді клопотання слідчого СВ Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Вишгородського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості про що 22.05.2018 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018110150000426за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.358 ККУкраїни, -
ВСТАНОВИВ:
22.05.2018 року до Вишгородського ВП ГУНП в Київській області надійшла заява від гр. ОСОБА_5 про те, що невстановлені особи підробили документи, на підставі яких він втратив право власності на частку в об`єкті незавершеного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 .
22.05.2018 вказані відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110150000426 та розпочато досудове розслідування за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 358 КК України.
22 травня 2018 року як потерпілого допитано ОСОБА_5 , який показав, що він є власником 26/125 частин об`єкта незавершеного будівництва, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 (незавершений будівництвом житловий будинок з торгово-офісним центром з готовністю 90%). Вартість цієї частки складає близько 500000 доларів США, тобто близько 13 млн. грн.
18 травня 2018 року ОСОБА_5 дізнався від працівників ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який є співвласником цього об`єкту незавершеного будівництва, якому належить 480/1000 частин об`єкту, що він вже не є співвласником, оскільки нібито передав свою частку до статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Протягом часу з 18 по 21 травня 2018 року ОСОБА_5 дізнався про те, що 19 грудня 2017 року невідомі особи за участі ОСОБА_6 , який вже давно намагався незаконними шляхами заволодіти часткою в об`єкті незавершеного будівництва, що належить ОСОБА_5 , а також ОСОБА_7 , склали підроблений протокол №1 загальних зборів засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де нібито ОСОБА_5 разом з іншими співвласниками об`єкта незавершеного будівництва: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 стали засновниками зазначеного Товариства, передавши до його статутного фонду свої частки в об`єкті.
За цим протоколом частки співвласників об`єкту нерухомості оцінені в копійки, чим штучно завищено долю участі в товаристві ОСОБА_7 , який нібито вніс до статутного фонду інструменти, вартість яких завищена в рази.
Крім того, на підставі даного протоколу, всі ці учасники, а також ОСОБА_7 нібито підписали статут ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
ОСОБА_5 участі в цих зборах не брав, його підпису ніде на цих документах не ставив.
Крім того, ОСОБА_16 показав, що він достовірно обізнаний, що і інші співвласники об`єкту жодного відношення до цих установчих зборів не мають, зокрема ОСОБА_10 , ОСОБА_14 (взагалі відсутній на території України вже протягом року), ОСОБА_13 .
На підставі цих підроблених документів 20 грудня 2017 року відбулася реєстрація ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , реєстратор: КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 , директор ОСОБА_6 .
Протягом часу з моменту реєстрації товариства 20 грудня 2017 року до квітня 2018 року ОСОБА_6 за співучасті з його сином ОСОБА_17 були складені підроблені акти прийому-передачі майна до статутного капіталу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від нібито засновників товариства.
В подальшому, з метою заволодіння майном ОСОБА_5 , а також майном інших співвласників цього об`єкту незавершеного будівництва, в особливо великих розмірах шляхом шахрайських дій та підроблення документів, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 28 березня 2018 року склали протокол №5 загальних зборів товариства, яким виключили усіх співвласників з числа засновників товариства, залишивши у власності товариства нібито внесені частки.
16 квітня 2018 року, доводячи свій злочинний умисел на заволодіння моїм майном до кінця, ОСОБА_6 звернувся з заявою про реєстрацію права власності за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » частки в об`єкті незавершеного будівництва, що належала ОСОБА_5 .
Згідно з витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно така реєстрація була проведена державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_18 .
ОСОБА_5 зазначив, що ОСОБА_6 , за співучасті свого сина ОСОБА_17 та ОСОБА_7 заволоділи його майном шляхом шахрайства в особливо великих розмірах, чим спричинили матеріальної шкоди на суму близько 13 млн. грн.
ОСОБА_5 також показав, що ОСОБА_6 з липня 2008 року має в розпорядженні підписані ОСОБА_5 як фізичною особою пусті папери (які були ним вкрадені з офісу в м.Києві). Зокрема ним були складені підроблені договори, додаткові угоди, розписки тощо. Саме ці підроблені документи фігурують в акті прийому-передачі майна до статутного капіталу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 22 грудня 2017 року.
04 червня 2018 року до Вишгородського ВП ГУНП в Київській області з заявою звернулась ОСОБА_10 з аналогічною заявою про те, що відносно нею невстановленими особами вчинено кримінальне правопорушення, внаслідок якого вона позбавлена своєї власності частки у об`єкті незавершеного будівництва за тією ж адресою.
Допитана 04 червня 2018 року як потерпіла ОСОБА_10 дала аналогічні ОСОБА_5 показання та пояснила, що вона є власником 1/100 частини об`єкта незавершеного будівництва, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 (незавершений будівництвом житловий будинок з торгово-офісним центром з готовністю 90%). Дане майно належить їй на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу, зареєстрованого за №5020 31 липня 2008 року приватним нотаріусом Вишгородського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_19 . Вартість цієї частки складає близько 30000 доларів США, тобто близько 780 тис. грн.
Від ОСОБА_5 , який є співвласником цього об`єкту незавершеного будівництва, дізналась, що вона вже не є співвласником, оскільки нібито передала свою частку до статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
В червні ОСОБА_10 дізналась про обставини створення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та передачу свого майна до статутного капіталу даного товариства.
Участі в даному товаристві вона не брала, жодних установчих документів (статут, протокол загальних зборів засновників) не підписувала. Належне їй майно до статутного капіталу товариства не передавала. Внаслідок незаконних дій ОСОБА_6 , ОСОБА_7 їй завдано матеріальної шкоди на суму близько 780 тис.грн.
14 червня 2018 року до Вишгородського ВП ГУНП в Київській області також надійшла заява від гр. ОСОБА_13 про те, що і його часткою в об`єкті незавершеного будівництва заволоділи невстановлені особи, підробивши його підписи.
Допитаний 14.06.2018 року як потерпілий ОСОБА_13 дав аналогічні показання та пояснив, що він є власником 1/100 частини об`єкту незавершеного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі-продажу, посвідченим приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_20 09.07.2009 року та зареєстрованого за номером 592.
Даний жилий будинок тривалий час не добудовується.
В період часу з листопада 2017 року по лютий 2018 року перебував на території Республіки Польща, оскільки там працював.
В цей період до України не повертався. Участі у створенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не брав та нікого не уповноважував це робити. Свою частку в об`єкті незавершеного будівництва до статутного капіталу товариства не передавав.
В червні 2018 року дізнався від ОСОБА_5 про те, що якісь особи заволоділи його часткою в недобудованому будинку.
Шахрайськими діями невстановлених осіб йому завдано матеріальної шкоди, яку він оцінив в 700 тис. грн.
Факт перебування за кордоном в період створення товариства підтверджується відмітками його закордонного паспорта.
Місцезнаходження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » згідно з даними Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців, громадських формувань, є АДРЕСА_2 .
В ході досудового розслідування встановлено, що оригінали документів, на підставі яких відбулось незаконне заволодіння власністю потерпілих, містяться в реєстраційній справі Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 , тобто володільцем даних документів, які можуть містити на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, є ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в вказаному клопотанні.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, розгляд клопотання здійснюється за відсутності представників ІНФОРМАЦІЯ_7 ,з метоюунеможливлення зміничи переховуваннявищевказаних документів.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вислухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею зазначається наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність ;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддями кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
На підставі наведеного, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно надати тимчасовий доступ до вказаних документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Внесене слідчим клопотання узгоджується з вимогами ст. 160 КПК України.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ч. 5 ст.163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159,160,163 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.
Надати ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів (тобто можливість вилучити їх оригінали для проведення експертних досліджень та здобуття і збереження доказів вчинення злочину), а саме до реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яка перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою: АДРЕСА_3 , зобов`язавши уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_9 забезпечити умови щодо вилучення реєстраційної справи.
Строк дії ухвали визначити по 16 серпня 2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали проголошено 17 липня 2018 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75335001 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні