Ухвала
від 16.07.2018 по справі 552/1671/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/1671/18

Провадження № 1-кс/552/1833/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.07.2018 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання заступника начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області підполковника податкової міліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

Заступник начальникадругого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уПолтавській області підполковникподаткової міліції ОСОБА_4 звернувся дослідчого суддіз клопотаннямпро тимчасовийдоступ до речейі документів,що знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Своє клопотання обґрунтовує тим що, слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018170000000054 від 15.03.2018, за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) протягом січня-лютого 2017 року умисно занизили податок на додану вартість на суму 1536 403,63 грн. внаслідок відображення в податковому та бухгалтерському обліках господарських взаємовідносин з придбання товарів, робіт (послуг) у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які фактично не відбувались.

Окрім того в ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), будучи пов`язані взаємною фінансово-господарською діяльністю із службовими особами підприємства ВК ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ), у періоди часу з 2016 року по теперішній час, документально відображували по бухгалтерському обліку та податковій звітності підконтрольних підприємств нібито проведені господарські операції з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) та іншими підприємствами, що мають ознаки «фіктивності», внаслідок чого ухилились від сплати податків у значних розмірах.

Вказував, що на даний час виникла необхідність у зверненні з клопотанням до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави, з метою отримання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів матеріалів юридичної (реєстраційної) справи, податкових декларацій, актів документальних перевірок по підприємству ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), а у разі їх відсутності завірених копій, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначав, що метою встановлення особи, що підписувала зазначені документи, необхідне проведення почеркознавчої експертизи, висновки якої повинні базуватися виключно на оригіналах досліджуваних документів, тобто проведення експертизи по копіях вилучених документів не можливе.

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив суд його задовольнити посилаючись на обставини викладені в клопотанні.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У поданому до суду клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають саме у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , що підтверджується витягом з центральної бази даних платника податків ІНФОРМАЦІЯ_10 , а також що вони в сукупності з іншими речами і документами можуть мати в майбутньому суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Крім того, поданими до суду матеріалами доведено, що вказані документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, являються джерелом доказів та в подальшому потрібні для проведення почеркознавчої та судово-економічної експертиз, а також можливість використання в майбутньому як доказів відомостей, що містяться в документах, щодо яких внесено подання та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвілна тимчасовийдоступ тавилучення оригіналів,а уразі їхвідсутності засвідчених підписомпосадової особита скріпленихпечаткою копійреєстраційно-обліковихта іншихдокументів поТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_6 ),що знаходятьсяу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- матеріалів облікових справ (реєстраційних та статутних документів) по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », з моменту взяття на облік підприємства по дату винесення ухвали слідчим суддею;

- податкових декларацій (завірених витягів з автоматизованої системи ДФС України) по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », з податку на додану вартість та з податку на прибуток підприємства (з усіма додатками до них), з моменту взяття на облік підприємства по дату винесення ухвали слідчим суддею;

- усіх договорів про визнання електронних документів по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »;

- усіх актів документальних перевірок (планових, позапланових, податкових інформацій, тощо) по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », які проводилися, а також документів переписки з вказаним СГД, з моменту взяття на облік підприємства по дату винесення ухвали слідчим суддею, та мають значення у кримінальному провадженні.

Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення вищевказаних документів надати: прокурору відділу прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 , начальнику відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області полковнику податкової міліції ОСОБА_6 ; заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_4 , а також в порядку ч.6 ст.218 КПК України співробітникам відповідного територіального підрозділу ДФС України, за дорученням слідчого або прокурора.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення16.07.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75338305
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —552/1671/18

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 20.08.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 09.08.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 07.08.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 20.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 16.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Куліш Ю. В.

Ухвала від 16.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Куліш Ю. В.

Ухвала від 16.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Куліш Ю. В.

Ухвала від 16.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Куліш Ю. В.

Ухвала від 16.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Куліш Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні