ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
18 липня 2018 року м.Дніпросправа № 804/1707/18
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Уханенка С.А.
суддів: Божко Л.А. Дурасової Ю.В.
за участю секретаря судового засідання: Сколишева О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Карілан" на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 р. (суддя Рябчук Олена Сергіївна) по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Карілан" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення ,-
в с т а н о в и в:
В березні 2018 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати противоправним та скасувати Рішення № 0176171316 від 29.11.2017 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким застосовано до товариства з обмеженою відповідальністю "Карілан" штраф у розмірі 10107,67 грн. та пеню у розмірі 752,98 грн., прийняте ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що у нього згідно даних бухгалтерського та податкового обліку ТОВ "Карілан" у підприємства відсутня недоїмка в період з 21.10.2015 р. по теперішній час, що підтверджується Довідкою про стан розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2015 р. згідно якої у підприємства відсутня недоїмка з ЄСВ та обліковується переплата у розмірі 4 056,53 грн.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як було встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи 29 листопада 2017 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийнято Рішення №0176171316 згідно якого на підставі частини 10 та п. 2 частини 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до товариства з обмеженою відповідальністю "Карілан" (код ЄДРПОУ 37669713) - позивача, застосовано штраф у розмірі 10107,67 грн. та пеня у розмірі 752,98 грн., які протягом десяти календарних днів після надходження рішення підлягають сплаті на рахунки Західно-Донбаської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Платниками єдиного внеску, згідно ст. 4 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частинами 2,8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. №2464 (далі - Закон №2464), обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Сплата єдиного внеску, нарахованого за календарний місяць, здійснюється не пізніше 20 числа наступного місяця.
Частиною 11 та 12 статті 9 Закону №2464 визначено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Згідно з частинами 10 та 13 статті 25 Закону №2464, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати ( перерахування) включно.
Відповідно до п. 4.10 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МФУ від 20.04.2015 р. №449 обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів здійснюється на підставі актів документальної перевірки правильності нарахування та сплати єдиного соціального внеску, звітності, що подається платниками до органу доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок, що і було зроблено.
Судом першої інстанції встановлено, що згідно індивідуальної картки ТОВ "Карілан" в спірний період підприємство мало на 31.12.2015 року переплату в розмірі 4056,53 грн., але з 20.01.2016 року утворилася недоїмка, тому податковим органом правомірно нараховані штрафні санкції та пеня на суму недоїмки пропорційно періоду та строкам її виникнення.
Будь-яких доказів щодо повної та своєчасної сплати ЄСВ позивач не надав, тому висновок суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог є обґрунтованим, а доводи апеляційної інстанції не знайшли свого підтвердження матеріалами справи.
За таких обставин підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322, КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Карілан" - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 р. - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.
Головуючий суддя: С.А. Уханенко
Суддя: Л.А. Божко
Суддя: Ю.В. Дурасова
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2018 |
Оприлюднено | 23.07.2018 |
Номер документу | 75423395 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Уханенко С.А.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні