Ухвала
від 23.07.2018 по справі 520/8361/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


справа № 520/8361/18

провадження № 2/520/5271/18

УХВАЛА

23.07.2018 року суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями справі присвоєно єдиний унікальний номер 520/8361/18; головуючим суддею визначено суддю Літвінову І.А.

Суб'єктно, інстанційно та предметно справа відноситься до юрисдикції Київського районного суду м. Одеси та підлягає розгляду в порядку позовного провадження.

Відповідачем у позовній заяві ОСОБА_1 вказано фізичну особу ОСОБА_2.

Відповідно до частини шостої статті 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Одержаною на запит суду довідкою відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області підтверджено, що особа з даними ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованою в ІНФОРМАЦІЯ_2 та Одеській області не значиться.

Згідно із відомостями ВАДР, за зазначеною у позовній заяві адресою: м. Одеса, 6 ст. Люстдорфської дороги, 10 Лінія, буд. 14, зареєстрованою з 13.11.1993 року значиться ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (паспорт: КМ 720451, виданий 03.06.2011 р. Київським РВ м. Одеси).

Одночасно підтверджена й реєстрація позивача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 (паспорт: КК 054692, виданий 27.07.1998 р. Суворовським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області), з 15.04.1988 року за адресою: м. Одеси, вул. 10 Лінія Чорноморської дороги (нині Люстдорфська дорога), 14 А.

Позов ОСОБА_1. виник з приводу нерухомого майна - домоволодіння, розташованого за адресою:м. Одеса, вул. 10-а Лінія 6-й ст. Люстдорфської дороги, 14-14А.

Адреса місцезнаходження спірного нерухомого майна територіально відноситься до Київського району міста Одеси.

Згідно з ч. 1, ч. 8 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою. Вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій розглядаються судом, визначеним за правилами підсудності щодо розгляду спору, похідними від якого є такі вимоги.

Територіальна юрисдикція (підсудність) цивільної справи № 520/8361/18 Київському районному суду м. Одеси визначається на підставі ч. 1, ч. 8 ст. 30 ЦПК України.

Позивач ОСОБА_1Б, ІНФОРМАЦІЯ_5, звернувся до суду, як особа яка має цивільну процесуальну дієздатність, що полягає в здатності особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді, у тому числі доручати ведення справи представникові.

Позовну заяву підписано ОСОБА_3, як представником ОСОБА_1 На підтвердження повноважень представника додана довіреність від 30.05.2018 року із строком дії до 30.05.2021 року. Довіреність посвідчена приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_4 та зареєстрована в реєстрі за № 890.

Підстав, зазначених у частині четвертій статті 185 та частині першій статті 186 ЦПК України для повернення позовної заяви ОСОБА_1 чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

Однак, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку усунення недоліків.

За приписами частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

При ознайомленні з прохальною частиною позовної заяви судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 просить:

припинити право спільної часткової власності між співвласниками ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на об'єкт нерухомого майна за адресою: м. Одеса, вул. 10 Лінія, 6 станція Люстдорфської дороги, 14-14а;

визнати право власності за ОСОБА_1 на самостійний об'єкт нерухомого майна до складу якого входить: житлова кімната площею 10,7 кв. метрів, житлова кімната площею 11,1 кв. метрів, житлова кімната площею 19,8 кв.метрів., столова площею 7,7 кв. метрів,кухні площею 6,6 кв. метрів, коридори площею 6,6 кв.метрів, 1,8 кв. метрів, туалети площею 0,8 кв. метрів. , 2,0 кв.метрів, загальною площею 66,5 кв. метрів, житловою площею 49,3 кв. метрів, літ. "Н", "О"- сараї, літ "Е" - гараж, розташований на земельній ділянці площею 300,0 кв. м., за адресою: м. Одеса, вул. 10 Лінія, 6 станція Люстдорфскої дороги, 14-14а.

Отже, позовна заява ОСОБА_1 має одночасно майновий і немайновий характер.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивач сплатив судовій збір за вимогу майнового характеру. Докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру відсутні.

У відповідності до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір - за подання фізичною особоюдо суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 704,80 грн.

Позивачу необхідно додати докази доплати судового збору у сумі 704,80 грн.

Належним доказом сплати судового збору є фінансовий документ: платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. Також, фінансовий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплено печаткою установи з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору - згідно наданих Пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду Цивільних і кримінальних справ роз'яснень у постанові № 10 від 17.10.2014 № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах .

Щодо змісту позовної заяви.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Законом, а саме - ч. 1 ст. 364 ЦК України , передбачено що співвласник має право на виділ у натурі частки із майна , що є у спільній частковій власності. У разі недосягнення згоди про спосіб і умови виділу в натурі частки із спільного майна учасник спільної часткової власності вправі звернутися з відповідним позовом до суду.

Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.

У позовній заяві позивач зазначає, що відповідач відмовилась в добровільному порядку вирішити питання про припинення спільної часткової власності між сторонами. Докази вказаним обставинам у позовній заяві не зазначені і до заяви не додані.

За приписами частини п'ятої статті 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач також не зазначає чи вживались ним заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви (п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК).

Відповідно до частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав , свобод чи законних інтересів.

Частиною першою статті 187 ЦПК України встановлено, що суд відкриває провадження у справі в разі відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.

Враховуючи виявлені недоліки при оформлені позовної заяви ОСОБА_1, у відповідності до частини першої статті 185 ЦПК України позовна заява залишається без руху із встановленням позивачеві строку усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 84, 95, 175-177, 183, 185, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та визнання права власності - залишити без руху.

Встановити позивачеві строк усунення недоліків шляхом виконання вимог, встановлених статтями 175, 177 ЦПК України щодо форми, змісту та порядку подання позовної заяви, відповідно до мотивувальної частини цієї ухвали, - протягом десяти днів з дня одержання копії ухвали.

Забезпечити позивачу можливість засвідчити безпосередньо у приміщені суду копії письмових доказів. Покласти обов'язок щодо забезпечення умов для виконання цього пункту ухвали на секретаря судового засідання Молодова В.С.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою до суду, роз'яснивши, що у випадку виконання ухвали та усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись поданою у день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява буде вважатися не поданою і повернута позивачеві разом із доданими до неї матеріалами, що не позбавить позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали надіслати заявнику протягом двох днів з дня її складання рекомендованим листом з повідомленням про вручення, у порядку, встановленому частиною другою статті 272 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання судом.

Ухвала в частині залишення позовної заяви без руху окремо від рішення суду оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала в частині повернення заяви про забезпечення позовної заяви може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається через Київський районний суд м. Одеси до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Літвінова І. А.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення23.07.2018
Оприлюднено24.07.2018
Номер документу75438740
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/8361/18

Ухвала від 08.05.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

Рішення від 10.12.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 26.11.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 26.10.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 08.10.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 10.08.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 23.07.2018

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні