Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua , код 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 жовтня 2018 р. Справа № 520/8361/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій та рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просив суд:
- визнати протиправними дії та рішення Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні (перерахунку) та виплаті пенсії, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ст. 59 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
- зобов'язати Зміївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області починаючи з 01 жовтня 2017 року призначити (провести перерахунок) та виплачувати ОСОБА_1 пенсію на рівні з військовослужбовцями строкової служби, відповідно до ст. 59 п.3 Закону України Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , постанови Кабінету Міністрів від 15 жовтня № 851 та ст. 3 п. Г) Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб , обчислення якої провести з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.5, 8 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позовній заяві позивачем зазначено, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалід другої групи. Перебуває на обліку в Зміївському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області (в Балаклійському відділенні за місцем проживання). Згідно військового квитка перебував на спеціальних військових зборах як військовозобов'язаний на ЧАЕС. Окрім того, відповідачем було відмовлено позивачу у проведенні перерахунку пенсії.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивачем разом з позовом не надано жодного доказу (доказів перебування позивача на пенсійному обліку, доказів звернення позивача до пенсійного органу щодо перерахунку пенсії, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ст. 59 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , рішення Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про відмову в проведенні перерахунку пенсії позивача, ін.).
В разі неможливості подання відповідних доказів разом із позовною заявою - позивачем не зазначено причин неможливості їх подання.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року у розмірі 1762,00 гривень.
Перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно врахувати, що вимога про визнання протиправними дій та рішення як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (зобов'язання вчинити певні дії) як наслідків протиправності бездіяльності є однією вимогою.
Як вбачається з позовних вимог, предметом позову у даній справі є вимога немайнового характеру, а отже сума судового збору становить 704,80 грн.
Однак, позивачем не надано квитанції про сплату судового збору у належному розмірі згідно Закону України "Про судовий збір".
Позивачем в позовній заяві зазначено, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалід другої групи, тому звільнений від сплати судового збору згідно п.10 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Згідно положень ч.8 ст. 160 КАС України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Проте, позивачем не надано доказів того, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом другої групи (копій посвідчень, тощо).
Відповідно до п.11 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позовна заява та додані до неї документи не містять власного письмового підтвердження позивача про неподання ним іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 161 КАС України, а саме:
1) на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги надати до суду належним чином завірені копії документів: докази перебування позивача на пенсійному обліку, докази звернення позивача до пенсійного органу щодо перерахунку пенсії, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ст. 59 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , рішення Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про відмову в проведенні перерахунку пенсії позивача, ін. докази, або в разі неможливості подання відповідних доказів - зазначити причини неможливості їх подання;
2) докази звільнення від сплати судового збору або оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн.;
3) власне письмове підтвердження позивача про неподання ним іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій та рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін - не більше десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.В.Шевченко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2018 |
Оприлюднено | 09.10.2018 |
Номер документу | 76964278 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Шевченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні