справа № 520/8733/18
провадження № 2/520/5353/18
УХВАЛА
25.07.2018 року суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 товариства Маяк-3 про визнання недійсним рішення загальних зборів,
ВСТАНОВИВ:
За результатом автоматизованого розподілу, справі за позовом ОСОБА_1, присвоєно єдиний унікальний номер 520/8733/18, головуючим визначено суддю ЛітвіновуІ.А.
Предметно, суб'єктно та інстанційно справа відноситься до юрисдикції Київського районного суду м. Одеси.
Згідно з частиною першою статті 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Позов ОСОБА_1 виник з приводу нерухомого майна - земельної ділянки за адресою: м Одеса, СТ Маяк-3 , вул. Вітрова, 6-в.
Місцезнаходження майна відноситься до Київського району міста Одеси.
Територіальна підсудність (юрисдикція) справи Київському районному суду м. Одеси визначається за правилами ч. 1 ст. 30 ЦПК України.
За приписами частини першої статті 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі в разі відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Суддею не встановлено підстав, зазначених у частині четвертій статті 185 та частині першій статті 186 ЦПК України для повернення позовної заяви ОСОБА_3 чи відмови у відкритті провадження у справі.
Однак, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, у зв'язку із неповним виконанням позивачем вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України при її оформлені.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивач неодноразово зверталася до суду за захистом своїх прав до 2017 року. Ймовірно позивач не звернула увагу на зміни у Цивільному процесуальному кодексі України, які були введені в грудні 2017 року на підставі Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів .
Цивільним процесуальним кодексом України в редакції Закону від 03.10.2017 № 2147-VIII зміст, форма та порядок подання позовної заяви регламентовані статтями 175-177 ЦПК України, а порядок подання доказів - статтями 83 та 95 цього Кодексу.
Так, за правилами пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс.
Зазначена у позовній заяві адреса реєстрації позивача ОСОБА_1: АДРЕСА_1 підтверджена інформацією, одержаною на запит суду з відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області (вхід. № б/н від 19.07.2018).
Однак, адреса відповідача ОСОБА_2 товариства Маяк-3 (код ЄДРПОУ 26209967) відбита не повністю.
Правила написання адрес, встановлені Міністерством зв'язку України, для забезпечення якнайшвидшого пересилання, зберігання і доставляння поштових відправлень. На всіх адресах пишеться: назва вулиці, номер будинку і квартири ; назва населеного пункту, міста; назва району; назва області, індекс.
За офіційними реєстраційними даними, юридичною адресою відповідача ОСОБА_2 товариства Маяк-3 (код ЄДРПОУ 26209967) значиться: 65091, АДРЕСА_2 (уповноважені особи: ОСОБА_4 (керівник), ОСОБА_5 (підписант).
В позовній заяві ОСОБА_1 номер квартири не відбитий, наслідком чого може стати недоставляння судових повідомлень відповідачу.
Позивачу необхідно усунути вказаний недолік, а також повідомити, на якій підставі фактичним місцем знаходження відповідача у позовній заяві зазначена адреса: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, ДСТ МАЯК-3 , вул. Вітрова,1.
Позивачем не виконані й вимоги п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в частині зобов'язання зазначити у позовній заяві докази, що підтверджують кожну обставину, якою позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, позивач ОСОБА_1 не зазначає докази наступним обставинам, на які особисто посилається у позовній заяві та до яких відносяться:
-створення садового товариства Маяк-3 в 1988 році за рішенням Київської райради м. Одеси від 01 липня 1988 року за № 524;
-об'єднання на момент утворення товариства 52 користувачів земельних ділянок, загальною площею 1,5 га, розташованих в районі ОСОБА_6 в м. Одесі;
-належність ОСОБА_1 на праві власності садового будинку №6-6 по вул. Вітрова;
-неприязне відношення голови ДСТ Маяк-3 ОСОБА_4 до ОСОБА_1;
-зловживання ОСОБА_4 своїм службовим становищем;
-вирішення ОСОБА_4 питань Товариства таким чином, щоб мати особисту вигоду;
-таємне проведення 15 травня 2015 року ОСОБА_4 загальних зборів членів ДСТ Маяк- 3 .
Як роз'яснено в п. 7 постанови № 2 від 12 червня 2009 року Пленуму Верховного суду України , позовна заява за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК (нині 175 ЦПК ). У зв'язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Аналогічні за змістом вимоги містять і частини друга та восьма статті 83 ЦПК України, якими встановлено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви . Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються , крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
У разі неможливості одержати докази самостійно позивач повинен до позовної заяви додати клопотання про їх витребування, що передбачено частиною третьою статті 177 ЦПК України та у відповідності до пункту 7 частини третьої статті 175 ЦПК України повідомити про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви.
Згідно із частиною першою статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
До позовної заяви ОСОБА_1 взагалі не додані копії додатків для направлення відповідачу.
При цьому зауважується, що в судовому примірнику додатків, наявна копія протоколу від 29.08.2015 р., виготовлена шляхом ксерокопіювання низької якості, що унеможливлює дослідження повного змісту документу.
Також жодна із копій додатків не засвідчена у встановленому частиною п'ятою статті 95 ЦПК України порядку, оскільки не містить зазначення, що копія відповідає оригіналу чи згідно з оригіналом , із скріпленням засвідчуваного напису підписом з проставлянням дати засвідчення.
Тотожний порядок засвідчення копій документів відповідає й пунктам 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55).
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів Згідно з оригіналом ; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Окремо звертається увага позивача, що засвідченню підлягають тільки ті докази, оригінали яких знаходяться у позивача. Про наявність оригіналів у іншої особи позивач повинен зазначити у порядку, встановленому частиною п'ятою статті 95 ЦПК України.
Такі ж вимоги містяться і в пункті 8 частини третьої статті 175 ЦПК України, якою вимагається зазначати у позовній заяві докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначати щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, позивачу необхідно усунути й інші недоліки та зазначити у позовній заяві:
чи проводились позивачем заходи досудового врегулювання спору (п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК);
чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви (п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК);
зазначити чи є докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК);
зазначити оригінали яких із доданих до позовної заяви доказів знаходяться у позивача, а які особи є держателями оригіналів інших доказів (п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК);
Також, на виконання п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивачу необхідно надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Пунктом 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України від позивача вимагається зазначати у позовній заяві попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
До відома позивача, - за положеннями статей 133, 134 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду. Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Позивачу варто взяти до уваги, що якісна підготовка до судового розгляду спрямована в першу чергу на захист прав самого позивача та на забезпечення розгляду справи без зволікань, з додержанням розумних строків, в порядку спрощеного позовного провадження, наслідком чого стане економія не тільки процесуального часу сторін і суду, а й зменшення судових витрат, пов'язаних із безпосереднім розглядом справи.
Виявлені недоліки позовної заяви ОСОБА_1, у їх сукупності, є підставою для залишення заяви без руху із встановленням позивачеві строку усунення недоліків.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду (справа ОСОБА_7 Ганс-Адам ІІ проти Німеччини ).
Додержання процесуальної форми, змісту та порядку подання позовної заяви є однією з обов'язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 175-177 , 185 , ч. 2 ст. 261 , ст. ст. 272 , 353-355 ЦПК України , суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 товариства Маяк-3 про визнання недійсним рішення загальних зборів - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк усунення недоліків шляхом виконання вимог, встановлених статтями 175-177 ЦПК України щодо форми, змісту та порядку подання позовної заяви, відповідно до мотивувальної частини цієї ухвали, - протягом десяти днів з дня одержання копії ухвали.
Забезпечити позивачу умови для засвідчення копій письмових доказів, доданих до позовної заяви безпосередньо у приміщені суду. Обов'язок по виконанню цієї частини ухвали покласти на секретаря судового засідання Молодова В.С.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою до суду, роз'яснивши, що у випадку виконання ухвали та усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись поданою у день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява буде вважатися не поданою і повернута позивачеві разом із доданими до неї матеріалами, що не позбавить позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
ОСОБА_8
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2018 |
Оприлюднено | 26.07.2018 |
Номер документу | 75489995 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні