Справа № 372/1213/18
Провадження 1-кс-766/18
ухвала
Іменем України
24 липня 2018 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, в якому просив накласти арешт на речі, у кримінальному провадженні № 12018110230000392, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.04.2018 року до Обухівського ВП ГУ НП в Київській області, надійшло повідомлення від начальника Обухівського міжрайонного відділу Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, про те, що Обухівським МРВ отримано інформацію, щодо можливих фактів порушень вимог чинного законодавства, передбачених ст. 263 КК України. За наявними даними, невстановленими особами налагоджений канал постачання вогнепальної зброї та засобів ураження з зони проведення АТО до Обухівського району Київської області під виглядом боротьби з поширенням сепаратистських настроїв в регіоні.
Відповідно до рапорту о/у СКП Обухівського ВП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , встановлено, що в ході виконання доручення у кримінальному провадженні № 12018110230000392 від 25.04.2018 року за ч. 1 ст. 263 КК України, встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , проживають невідомі особи, які за місцем проживання, зберігають вогнепальну зброю, засоби ураження, наркотичні речовини та кошти і речі здобуті внаслідок збуту вогнепальної зброї, засобів ураження, наркотичних речовин. Крім цього невідомими особами здійснюється незаконний продаж наркотичних засобів та речовин на території Обухівського району.
20.07.2018 року в ході проведення санкціонованого обшуку території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , в гаражному приміщенні було виявлено та вилучено: грошові кошти в сумі 600 гривень, поміщено до спеціального пакету № 4270689, прозорий пакет з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270690, пластикову колба з прозорим пакетом з застібкою «зіп» із залишками порошкоподібної речовини білого кольору, схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270692, прозорий пакет з застібкою «зіп» із порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270693, прозорий пакет з застібкою «зіп» із порошкоподібною речовиною білого кольору схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270694, прозорий пакет з полімерного матеріалу із порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270691, залишки порошкоподібної речовини білого кольору схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до прозорого пакету із застібкою «зіп», який поміщено до спеціального пакету № 2465098, у кишені ОСОБА_5 , який був присутній в приміщенні де проводився обшук, виявлено та вилучено 5 прозорих пакетиків із застібкою «зіп» в яких порошкоподібна речовина білого кольору, схожа на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 2491384.
Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема як арешт майна.
У відповідності до ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення та одержані внаслідок його вчинення.
У відповідності до ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час огляду та обшуку.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження та досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного злочину та запобігання можливості здійснити приховування, зникнення, втрати, використання, реалізації, передачі, відчуження вказаного майна, наявна необхідність у застосуванні арешту на майно яке було вилучене в ході проведення обшуку від 20.07.2018 року на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , а саме грошові кошти в сумі 600 гривень, поміщено до спеціального пакету № 4270689, прозорий пакет з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270690, пластикову колбу з прозорим пакетом з застібкою «зіп» із залишками порошкоподібної речовини білого кольору, схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270692, прозорий пакет з застібкою «зіп» із порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270693, прозорий пакет з застібкою «зіп» із порошкоподібною речовиною білого кольору схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270694, прозорий пакет з полімерного матеріалу із порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270691, залишки порошкоподібної речовини білого кольору схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до прозорого пакету із застібкою «зіп», який поміщено до спеціального пакету № 2465098, 5 прозорих пакетиків із застібкою «зіп» в яких порошкоподібна речовина білого кольору, схожа на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 2491384 виявлені у кишені ОСОБА_5 , який був присутній в приміщенні де проводився обшук.
Слідчий Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, в клопотанні просив розглянути його без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, також просив не здійснювати фіксацію судового засідання за допомогою технічних засобів.
Згідно норми ч. 1ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Вважаю доводи клопотання про наявність підстав для накладення арешту обґрунтованими, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 167, 170, 174 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 задовольнити повністю.
Накласти арешт, на майно, яке було вилучене в ході проведення обшуку від 20.07.2018 року на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , а саме грошові кошти в сумі 600 гривень, поміщено до спеціального пакету № 4270689, прозорий пакет з полімерного матеріалу з порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270690, пластикову колбу з прозорим пакетом з застібкою «зіп» із залишками порошкоподібної речовини білого кольору, схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270692, прозорий пакет з застібкою «зіп» із порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270693, прозорий пакет з застібкою «зіп» із порошкоподібною речовиною білого кольору схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270694, прозорий пакет з полімерного матеріалу із порошкоподібною речовиною білого кольору схожу на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 4270691, залишки порошкоподібної речовини білого кольору схожої на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до прозорого пакету із застібкою «зіп», який поміщено до спеціального пакету № 2465098, 5 прозорих пакетиків із застібкою «зіп» в яких порошкоподібна речовина білого кольору, схожа на наркотичний засіб «амфетамін», поміщено до спеціального пакету № 2491384 виявлені у кишені ОСОБА_5 , який був присутній в приміщенні де проводився обшук.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75498957 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Кравченко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні