ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2018 рокуЛьвів№ 876/4286/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ільчишин Н.В.,
суддів Пліша М.А., Довгополова О.М.,
за участі секретаря судового засідання Дідик Н.С.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 року (головуючого судді Димарчук Т.М.) ухвалене у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в м. Луцьку о 12 год. 24 хв. повний текст складено 23.04.2018 року у справі №803/247/18 за позовом Виробничо-комерційного товариства з обмеженою відповідальністю Луцький цегельний завод №1 ЛТД до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Виробничо-комерційне ТзОВ Луцький цегельний завод №1 15.02.2018 року звернулося в суд з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 26.01.2018 року №00008641207 та №00008651207.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 року позов задоволено частково.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції Головне управління ДФС у Волинській області подало апеляційну скаргу, яку обґрунтовує тим, що оскаржуване рішення в частині задоволених позовних вимог прийняте з порушенням норм матеріального права та просить скасувати рішення в цій частині і прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову повністю. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що відповідно до інтегрованої картки платника (далі - ІКП) - в якій відображаються усі нарахування сум грошових зобов'язань, що самостійно визначені як платником податків (в результаті подачі податкових декларацій), так і контролюючим органом (в результаті проведених перевірок), а також усі сплати податків та зборів, що надійшли на рахунки контролюючого органу від платника податків. Таким чином, під час проведення камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету позивача контролюючий орган керувався даними, що відображені в ІКП. Зокрема кошти у розмірі 16763,2 грн., що були зараховані до бюджету 29.12.2015 року не могли не бути предметом перевірки, як це зазначається судом першої інстанції, оскільки дана сума була відображена у позивача та в обов'язковому порядку була врахована контролюючим органом при розрахунку штрафних санкцій. Не відображення вищезазначеної суми в акті перевірки не може свідчити про той факт, що така сума не бралася до уваги при розрахунку штрафних санкцій та в подальшому при винесенні податкових повідомлень-рішень, оскільки така обставина виникла суто з технічних причин. Також судом першої інстанції стягнуто судові витрати за надання правової допомоги, без подання доказів щодо обсягу наданих послуг і виконання робіт та їх вартості, які поніс позивач в зв'язку з розглядом даної судової справи.
Від позивача відзив на апеляційну скаргу не надходив, що не перешкоджає її розгляду по суті та направлено заяву про розгляд апеляційної скарги без участі представника позивача, а апеляційну скаргу залишити без задоволення, рішення суду без змін.
Колегія суддів зауважує, що оскільки судове рішення щодо відмови в задоволенні частини позовних вимог жодною із сторін не оскаржується, то згідно із положеннями частини 1 статті 293 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) воно не підлягає апеляційному перегляду.
В судовому засіданні представник відповідача Федорчук І.Ю. апеляційну скаргу підтримала, просила скасувати частково рішення суду першої інстанції та відмовити в задоволенні позову повністю.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Відповідно до ухвали Волинського окружного адміністративного суду від 19.02.2018 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі за позовом Виробничо-комерційного товариства з обмеженою відповідальністю Луцький цегельний завод №1 ЛТД до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до приписів частини 3 статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, що Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з плати за землю ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД, за результатами якої складено акт від 05.01.2018 року №358/10/03-20-12-07.
Перевіркою встановлено, що в порушення вимог пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України (далі - ПК України) ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД не забезпечило своєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання з плати за землю по м. Луцьку. Відповідно до історії сплати узгодженого податкового зобов'язання підприємство зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% та 10% за затримку сплати грошового зобов'язання.
На підставі акту перевірки ГУ ДФС у Волинській області було прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.01.2018 року №00008651207, яким за затримку від 230 до 32 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 198 345,80 грн. позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20%, що становить 39 669,16 грн. та податкове повідомлення-рішення від 26.01.2018 року №00008641207, яким за затримку від 30 до 1 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 101 023,50 грн. позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10%, що становить 10 102,35 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 61.1 статті 61 ПК України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно із підпунктом 62.1.3 пункту 62.1 статті 62 ПК України податковий контроль здійснюється шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
За змістом підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Як вбачається з матеріалів справи, камеральна перевірка ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з плати за землю, за результатами якої складено акт №358/10/03-20-12-07 від 05.01.2018 року, здійснювалася виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях платника податків та даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів стосовно фактичної дати сплати ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД відповідних грошових зобов'язань, як це передбачено підпунктом 75.1.1. пункту 75.1. статті 75 ПК України.
Така перевірка здійснювалася по узгоджених документах, без витребування чи дослідження будь-яких первинних документів, оскільки факт дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання не потребує проведення документальної перевірки (сума боргу та терміни його сплати платником визнавалися, а відтак не потребували встановлення документальною перевіркою).
Відповідно до поданої декларації №9004742304 від 06.02.2014 року нарахована сума податку за землю за грудень 2014 року повинна бути сплачена платником податків до кінця січня 2015 року і саме з цього моменту і розпочинається строк давності, який повинен враховувати контролюючий орган під час проведення перевірки.
Пунктом 286.2. статті 286 ПК України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно із пунктом 287.3 статті 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до пункту 126.1 статті 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Отже, незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов'язання, такий платник саме після фактичного погашення боргу, повинен сплатити суму штрафу у розмірі, який залежить від терміну прострочення.
Передбачена пунктом 126.1 статті 126 ПК України відповідальність у вигляді штрафу застосовується в силу самого факту погашення податкового боргу з простроченням і розмір такої відповідальності залежить виключно від терміну прострочення, а не від способу і порядку погашення податкового боргу.
Правопорушення, відповідальність за яке встановлена пунктом 126.1 статті 126.1 ПК України, полягає у несвоєчасній сплаті суми узгодженого грошового зобов'язання. Відповідне порушення є закінченим у момент збігу передбаченого податковим законодавством строку сплати узгодженого, але не сплаченого платником податків грошового зобов'язання, а розмір штрафу визначається нормативно та фактично залежить від тривалості прострочення до моменту погашення боргу (до 30 днів або понад 30 днів).
Таким чином, внаслідок порушення позивачем свого обов'язку щодо своєчасної сплати податкового зобов'язання у строки, встановлені Податковим кодексом України, Головним управлінням ДФС у Волинській області застосовані до позивача штрафні санкції у порядку та розмірах, визначених законодавством.
Так, зі зворотного боку облікової картки платника ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД за платежем 13050100 (земельний податок з юридичних осіб) (а.с.50-76) за 2014-2017 роки та з розрахунку штрафних санкцій до акту перевірки від 05.01.2018 року №358/10/03-20-12-07 вбачається, що позивачем порушено дотримання граничних строків сплати узгоджених податкових зобов'язань з плати за землю, тому до ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД було застосовано штрафні санкції у розмірі 10% (при затримці до 30 календарних днів) та 20 % (при затримці більше 30 календарних днів) від суми фактичної сплати за невчасну сплату наступних грошових зобов'язань:
ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД 06.02.2014 року подано податкову декларацію з плати за землю за 2014 рік №9004742304 на самостійно обчислену загальну суму грошового зобов'язання 167 825,34 грн. (зі щомісячною сплатою земельного податку - 13 993,78 грн.)
Відповідно до індивідуальної картки платника податку за платежем 13050100 (земельний податок з юридичних осіб) за поданою декларацією з плати за землю за 2014 рік позивачем протягом 2014 року було сплачено земельного податку на загальну суму 155 330,96 грн.
Як вбачається із особової картки за 2014 рік, станом на 30.11.2014 року за ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД рахувалася переплата в сумі 9100,96 грн., яка була спрямована на погашення зобов'язання з земельного податку за листопад 2014 року за поданою декларацією з плати за землю за 2014 рік у розмірі 13993,78 грн., терміном сплати до 30.12.2014 року, таким чином несплаченою залишилася сума 4 892,82 грн.
23.01.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 3000,00 грн. згідно з платіжним дорученням №189 вiд 23.01.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 300,00 грн. (10 % від суми сплати, за прострочення у 24 дні з 30.12.2014 року по 23.01.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 1892,82 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.01.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за грудень 2014 року за поданою декларацією з плати за землю за 2014 рік у розмірі 13993,78 грн., терміном сплати до 30.01.2015 року та з врахуванням недоїмки у розмірі 1892,82 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 15 918,00 грн.
04.02.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 8000,00 грн. згідно з платіжним дорученням №194 вiд 04.02.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 378,56 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 1892,80 грн., за прострочення у 36 днів з 30.12.2014 року по 04.02.2015 року) та штрафна санкція в сумі 607,50 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 6075,40 грн., за прострочення у 5 днів з 30.01.2015 року по 04.02.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 7 918,35 грн.,
ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД 12.02.2015 року подано податкову декларацію з плати за землю за 2015 рік №9013500601 на самостійно обчислену загальну суму грошового зобов'язання 209 745,08 грн. (зі щомісячною сплатою земельного податку - 17 478,76 грн.).
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 02.03.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за січень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 02.03.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 7 918,35 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 25439,00 грн.
30.03.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №241 вiд 30.03.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 1583,67 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 7 918,35 грн., за прострочення у 59 днів з 30.01.2015 року по 30.03.2015 року) та штрафна санкція в сумі 951,94 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 9519,40 грн., за прострочення у 28 днів з 02.03.2015 року по 30.03.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 7959,34 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.03.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за лютий 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.03.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 7959,34 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 26 145,00 грн.
30.04.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за березень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.04.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 25438,10 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 43 623,00 грн.
20.05.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 34 958,90 грн. згідно з платіжним дорученням №328 вiд 20.05.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 1591,87 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 7959,34 грн., за прострочення у 79 днів з 02.03.2015 року по 20.05.2015 року), штрафна санкція в сумі 3495,75 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 17 478,76 грн., за прострочення у 51 день з 30.03.2015 року по 20.05.2015 року) та штрафна санкція в сумі 881,43 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 8814,30 грн., за прострочення у 20 днів з 30.04.2015 року по 20.05.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 8 664,45 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.05.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за квітень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.05.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 8 664,45 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 27 748,00 грн.
30.06.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №454 вiд 30.06.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 1732,89 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 8 664,45 грн., за прострочення у 61 день з 30.04.2015 року по 30.06.2015 року) та штрафна санкція в сумі 1442,06 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 7210,30 грн., за прострочення у 31 день з 30.05.2015 року по 30.06.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 10 268,45 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.06.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за травень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.06.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 10 268,45 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 28 425,00 грн.
30.07.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за червень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.07.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 27 747,22 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 45 904,00 грн.
28.08.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №625 вiд 28.08.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2053,69 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 10 268,45 грн., за прострочення у 88 днів з 30.05.2015 року по 28.08.2015 року) та штрафна санкція в сумі 1402,37 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 7011,85 грн., за прострочення у 59 днів з 30.06.2015 року по 28.08.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 27 945,66 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.08.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за липень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.08.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 27 945,66 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 47 185,00 грн.
02.09.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №645 вiд 02.09.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2093,38 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 10 466,90 грн., за прострочення у 64 дні з 30.06.2015 року по 02.09.2015 року) та штрафна санкція в сумі 1306,80 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 6534,00 грн., за прострочення у 34 дні з 30.07.2015 року по 02.09.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 28 423,54 грн.
30.09.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №716 вiд 30.09.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2188,96 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 10 944,80 грн., за прострочення у 62 дні з 30.07.2015 року по 30.09.2015 року) та штрафна санкція в сумі 1050,48 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 5252,40 грн., за прострочення у 31 день з 30.08.2015 року по 30.09.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 12 226,34 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.09.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за серпень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.09.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 12 226,34 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 31 367,00 грн.
30.10.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за вересень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.10.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 29 705,10 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 48 845,00 грн.
05.11.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №830 вiд 05.11.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2445,27 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 12 226,35 грн., за прострочення у 67 дні з 30.08.2015 року по 05.11.2015 року) та штрафна санкція в сумі 718,34 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 3591,70 грн., за прострочення у 67 дні з 30.08.2015 року по 05.11.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 31 365,83 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.11.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за жовтень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.11.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 31 365,83 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 49 561,00 грн.
07.12.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №884 вiд 07.12.2015 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2777,41 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 13 887,05 грн., за прострочення у 67 дні з 30.09.2015 року по 07.12.2015 року) та штрафна санкція в сумі 718,47 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 3592,35 грн., за прострочення у 67 дні з 30.09.2015 року по 07.12.2015 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 31 365,15 грн.
29.12.2015 року відбувалася часткова сплата у розмірі 17 479,40 грн. згідно з платіжним дорученням №942 вiд 29.12.2015 року. Таким чином несплаченою залишилася сума 14 602,01 грн.
Як вбачається із особової картки за 2015 рік 30.12.2015 року нараховано зобов'язання з земельного податку за листопад 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,76 грн., терміном сплати до 30.12.2015 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 14 602,01 грн. та нарахованої пені заборгованість станом на 31.12.2015 року становить 32081,00 грн.
28.01.2016 року відбувалася часткова сплата у розмірі 9000,00 грн. згідно з платіжним дорученням №966 вiд 28.01.2016 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 1800,00 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 9000,00 грн., за прострочення у 59 днів з 30.11.2015 року по 28.01.2016 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 23 080,77 грн.
Як вбачається із особової картки за 2016 рік 30.01.2016 року нараховано зобов'язання з земельного податку за грудень 2015 року за поданою декларацією з плати за землю за 2015 рік у розмірі 17 478,72 грн., терміном сплати до 30.01.2016 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 23 080,77 грн.. та нарахованої пені заборгованість становить 40 559,49 грн.
02.02.2016 року відбувалася часткова сплата у розмірі 8 479,44 грн. згідно з платіжним дорученням №973 вiд 02.02.2016 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 1120,40 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 5602,00 грн., за прострочення у 64 дні з 30.11.2015 року по 02.02.2016 року) та штрафна санкція в сумі 575,49 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 2877,454 грн., за прострочення у 34 дні з 30.12.2015 року по 02.02.2016 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 32080,05 грн.
ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД 03.02.2016 року подано податкову декларацію з плати за землю за 2016 рік №9008922487 на самостійно обчислену загальну суму грошового зобов'язання 300 576,79 грн. (зі щомісячною сплатою земельного податку - 25 048,07 грн.) (а.с.77-78).
Як вбачається із особової картки за 2016 рік 01.03.2016 року нараховано зобов'язання з земельного податку за січень 2016 року за поданою декларацією з плати за землю за 2016 рік у розмірі 25 048,07 грн., терміном сплати до 01.03.2016 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 32080,05 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 57 128,12 грн.
30.03.2016 року відбувалася часткова сплата у розмірі 25 048,07 грн. згідно з платіжним дорученням №1035 вiд 30.03.2016 року та у розмірі 25 048,07 грн. згідно з платіжним дорученням №1043 вiд 30.03.2016 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2920,27 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 14601,35 грн., за прострочення у 91 день з 30.12.2015 року по 30.03.2016 року), штрафна санкція в сумі 1406,40 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 7032,00 грн., за прострочення у 60 днів з 30.01.2016 року по 30.03.2016 року), штрафна санкція в сумі 2089,35 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 10446,75 грн., за прострочення у 60 днів з 30.01.2016 року по 30.03.2016 року) та штрафна санкція в сумі 1801,61 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 18 016,10 грн., за прострочення у 29 днів з 01.03.2016 року по 30.03.2016 року). Таким чином несплаченою залишилася сума 7031,98 грн.
Як вбачається із особової картки за 2016 рік 30.03.2016 року нараховано зобов'язання з земельного податку за лютий 2016 року за поданою декларацією з плати за землю за 2016 рік у розмірі 25 048,07 грн., терміном сплати до 30.03.2016 року, та з врахуванням недоїмки у розмірі 7031,98 грн. та нарахованої пені заборгованість становить 32080,05 грн.
31.03.2016 року відбувалася сплата у розмірі 36428,22 грн. згідно з платіжним дорученням №1047 вiд 31.03.2016 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 2504,81 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 25 048,07 грн., за прострочення у 30 днів з 01.03.2016 року по 31.03.2016 року) та штрафна санкція в сумі 703,20 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 7032,00 грн., за прострочення у 1 день з 30.03.2016 року по 31.03.2016 року). Таким чином, товариством повністю погашено недоїмку та станом на 31.03.2016 року у ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД наявна переплата у розмірі 4348,17 грн.
ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД 20.02.2017 року подано податкову декларацію з плати за землю за 2017 рік №9023999213 на самостійно обчислену загальну суму грошового зобов'язання 1 049 019,35 грн. (зі щомісячною сплатою земельного податку - 87 418,28 грн.) (а.с.79-80).
Як вбачається із особової картки за 2017 рік, станом на 30.07.2017 року за ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД рахувалася переплата в сумі 82 257,07 грн. 30.07.2017 року нараховано зобов'язання з земельного податку за червень 2017 року за поданою декларацією з плати за землю за 2017 рік у розмірі 87 418,28 грн., терміном сплати до 30.07.2017 року. Вищевказана переплата була спрямована на погашення зобов'язання з земельного податку за червень 2017 у розмірі 87 418,28 грн., таким чином, несплаченою залишилася сума 5161,21 грн.
31.07.2017 року відбувалася сплата у розмірі 5161,21 грн. згідно з платіжним дорученням №2094 вiд 31.07.2017 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 516,12 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 5161,21 грн., за прострочення у 1 день з 30.07.2017 року по 31.07.2017 року).
Як вбачається із особової картки за 2017 рік, станом на 30.08.2017 року за ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД рахувалася переплата в сумі 76 168,85 грн. 30.08.2017 року нараховано зобов'язання з земельного податку за липень 2017 року за поданою декларацією з плати за землю за 2017 рік у розмірі 87 418,28 грн., терміном сплати до 30.08.2017 року. Вищевказана переплата була спрямована на погашення зобов'язання з земельного податку за липень 2017 у розмірі 87 418,28 грн., таким чином, несплаченою залишилася сума 11 249,43 грн.
08.09.2017 року відбувалася сплата у розмірі 11 249,43 грн. згідно з платіжним дорученням №2168 вiд 08.09.2017 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 1124,94 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 11 249,43 грн., за прострочення у 9 днів з 30.08.2017 року по 08.09.2017 року).
Як вбачається із особової картки за 2017 рік, станом на 30.09.2017 року за ВК ТзОВ Луцький цегельний завод №1 ЛТД рахувалася переплата в сумі 83 187,52 грн. 30.09.2017 року нараховано зобов'язання з земельного податку за серпень 2017 року за поданою декларацією з плати за землю за 2017 рік у розмірі 87 418,28 грн., терміном сплати до 30.09.2017 року. Вищевказана переплата була спрямована на погашення зобов'язання з земельного податку за серпень 2017 у розмірі 87 418,28 грн., таким чином, несплаченою залишилася сума 4230,76 грн.
11.10.2017 року відбувалася сплата у розмірі 4230,76 грн. згідно з платіжним дорученням №210 вiд 11.10.2017 року, у зв'язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 423,08 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 4230,76 грн., за прострочення у 11 днів з 30.09.2017 року по 11.10.2017 року).
Апеляційний суд вважає, що позивачем не оскаржено рішення суду першої інстанції та не заперечуються факти несвоєчасної сплати узгоджених сум грошового зобов'язання з земельного податку.
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що контролюючим органом у розрахунку штрафних санкцій до акта перевірки (аркуші справи 15-16) неправомірно нараховано штрафні санкції на зараховані до бюджету 29.12.2015 року кошти у розмірі 16 763,20 грн. (застосована штрафна санкція в розмірі 2777,28 грн. (20 % від суми сплати боргу у розмірі 13886,40 грн.) та штрафна санкція в розмірі 287,68 грн. (10 % від суми сплати боргу у розмірі 2876,80 грн.), оскільки, вказане порушення не було предметом перевірки та не відображене (не зафіксоване) жодним чином в акті про результати камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету. Оскільки, в акті камеральної перевірки відсутня інформація про несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання у розмірах 13886, 40 грн. та 3592, 35 грн., то штрафні санкції у розмірі 2777, 28 грн. та 287, 68 грн. нараховані протиправно. А тому судом першої інстанції, з чим погоджується колегія суддів апеляційного сду визнано протиправними та такими, що підлягають скасуванню податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 26.01.2018 року №00008641207 про застосування штрафних санкцій у розмірі 287,68 грн. та №00008651207 про застосування штрафних санкцій у розмірі 2777,28 грн., доводи зазначені в апеляційній скарзі про технічні причини не відображення не беруться апеляційним судом до уваги, оскільки не містять обґрунтованих підстав підтвердження таких та не посилаються на будь які докази.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до статті 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Відповідно до частин першої, другої статті 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Колегія суддів погоджується із розрахунком стягнення судових витрат покладених на апелянта, тобто пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи із аналізом і застосуванням правового регулювання спірних правовідносин, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до статті 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Підстав для розподілу судових витрат за наслідками апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції на підставі статті 139 КАС України у апеляційного суду немає.
Керуючись ст.ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Волинській області - залишити без задоволення.
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 року у справі №803/247/18 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку лише з підстав, визначених в статті 328 КАС України, протягом 30 днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя Н.В. Ільчишин
Судді М.А. Пліш
О.М. Довгополов
Повний текст постанови складено 26.07.2018 року
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2018 |
Оприлюднено | 27.07.2018 |
Номер документу | 75509732 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Димарчук Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Димарчук Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Димарчук Тетяна Миколаївна