Провадження № 2/712/864/18
Справа № 712/1354/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2018 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді - ПИРОЖЕНКО С.А.
при секретарі - ТІТОВА О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення коштів за договором позики.
Ухвалою судді від 20 березня 2018 року зазначена справа прийнята до провадження в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначена до розгляду на 16 квітня 2018 року.
27 березня 2018 року ОСОБА_1 та 16 квітня 2018 року ОСОБА_2 звернулися до суду з заявами, в яких просять проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1, свою заяву підтримав та просив її задовольнити.
ОСОБА_2 до судового засідання не з'явився, направив заяву до суду про розгляду справи в загальному позовному провадженні.
Суд, заслухавши думку учасника процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст.274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи:1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин. Для цілей цього Кодексу малознаними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.3 ст.274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову;2) значення справи для сторін;3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи;5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до п. 4 ст. 193 ЦПК України у випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
З огляду на предмет позову дана справа не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Проте, обставини справи, які згідно частин 3 та 4 статті 274 ЦПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в порядку загального позовного провадження, оскільки ціна первісного позову значно перевищують 500 розмірів прожиткового мінімуму громадян, обсяг та характер доказів у справі є значними та складними оскільки, які потребують всебічного та повного їх дослідження, та реального встановлення обставин справи.
Таким чином, справа має бути розглянута в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 19, 189-200, 258-260, 274 -279, 353 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором позики розглянути в порядку загального позовного провадження та призначити по справі підготовче судове засідання на 11.00 год. 17 травня 2018 року в залі судових засідань № 235.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Учасники справи мають право отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мереже Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2316/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси С.А.ПИРОЖЕНКО
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2018 |
Оприлюднено | 27.07.2018 |
Номер документу | 75522187 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Пироженко (С.А.) С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні