Справа № 755/18346/17
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" липня 2018 р.
м. Київ
Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судукримінальне провадженнявнесене доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12017100010011202 від 24.11.2017 за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Дніпропетровської області, громадянки України, заміжньої, маючу на утриманні двох дітей, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, встановив:
Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення та наслідків кримінального правопорушення, форми вини і мотивів кримінального правопорушення
Судом визнано доведеним, що 23.06.2017 Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією здійснено державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «Хассій Прод Торг» (ідентифікаційний код юридичної особи 41415838, юридична адреса якого: 02160 м. Київ, Харківське шосе 19, номер запису державної реєстрації юридичної особи 102 0000 026548).
Надалі, з метою реалізації злочинного умислу, приблизно у травні 2017 року, невстановлена особа (матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження № 12017100010007651) при невстановлених слідством обставинах, у невстановлених досудовим розслідуванням час та місці, запропонувала за грошову винагороду ОСОБА_5 стати фіктивним засновником та директором ТОВ «Хассій Прод Торг», тим самим бути пособником (фіктивно стати засновником та директором) у реєстрації суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності даної невстановленої особи.
В свою чергу, ОСОБА_5 , маючи на меті покращення свого матеріального становища, усвідомлюючи противний характер своїх дій, діючи умисно, не маючи наміру займатися підприємницькою діяльністю, погодилася на вказану пропозицію.
При цьому, ОСОБА_5 не мала досвіду в сфері здійснення господарської діяльності, не мала мети досягнення економічних, соціальних результатів господарської діяльності юридичної особи та відповідно законного одержання прибутку.
Таким чином, у ОСОБА_5 виник злочинний умисел спрямований на вчинення пособництва у вчиненні фіктивного підприємництва, тобто створенні суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності невстановленої особи, яке виражатиметься у здійсненні безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, невстановлена особа запропонувала ОСОБА_5 стати єдиним засновником та директором ТОВ «Хассій Прод Торг» з метою прикриття незаконної діяльності даної особи та за грошову винаходу.
В подальшому, з метою реалізації вказаного злочинного умислу невстановлена особа підготувала всі необхідні документи для створення нового суб`єкта підприємницької діяльності, а ОСОБА_5 надала свої документи, що посвідчують особу та підписала надані невстановленою особою статутні та інші документи щодо реєстрації фіктивного підприємства ТОВ «Хассій Прод Торг».
Крім цього,з метоюреєстрації юридичноїособи,у невстановленомумісці таневстановлений досудовимрозслідуванням час,невстановленою особоюскладено протокол№ 1загальних зборівучасників ТОВ«Хассій ПродТорг» від22 червня 2017, та згідно заключної частини даного протоколу, прийнято рішення про створення ТОВ «Хассій Прод Торг», затвердження діяльності товариства на підставі модельного статуту, затверджено склад учасників товариства та призначення директора Товариства.
З метою прикриття незаконної діяльності невстановленої особи та здійснення фіктивного підприємництва, при невстановлених слідством обставинах, ОСОБА_5 , як директор ТОВ «Хассій Прод Торг», підписала виготовлені невстановленою особою довіреності на представлення інтересів ТОВ «Хассій Прод Торг».
Після підписання всіх статутних та інших документів, ОСОБА_5 для подальшої державної реєстрації ТОВ «Хассій Прод Торг», передала їх невстановленій особі, яка поставила відтиски мастичної печатки ТОВ «Хассій Прод Торг».
При невстановлених обставинах, документи щодо реєстрації передано державному реєстраторові для проведення державної реєстрації ТОВ «Хассій Прод Торг» та на підставі вищевказаних документів, державний реєстратор вніс запис до Єдиного Державного реєстру фізичних та юридичних осіб щодо реєстрації ТОВ «Хассій Прод Торг» з призначення її директором ОСОБА_6 .
Разом з тим, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-15 (далі - Закон), державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Як наслідок, ОСОБА_6 стала засновником ТОВ «Хассій Прод Торг», при цьому фінансово-господарську діяльність вказаного підприємства не здійснювала, товарів не поставляла, послуг не надавала, податкову звітність не складала, не підписувала та не подавала до органів Державної фіскальної служби України.
Реєстрація ТОВ «Хассій Прод Торг» в органах державної влади здійснена згідно чинного законодавства, тому отримання необхідних реквізитів - назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємства, індивідуального номера платника податків та печатки підприємства надало можливість невстановленій слідством особі, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «Хассій Прод Торг» здійснювати неконтрольовані фінансові операції з метою прикриття незаконної діяльності.
Крім того, ОСОБА_6 , відповідно до вимог чинного законодавства України, відкрила рахунки ТОВ «Хассій Прод Торг» у банківських установах для отримання можливості невстановленою особою здійснювати незаконні розрахунки із контрагентами ТОВ «Хассій Прод Торг».
Незаконна діяльність ТОВ «Хассій Прод Торг» полягала у тому, що невстановлені слідством особи, використовуючи реквізити вказаного підприємства та його печатку, здійснювали незаконну діяльність, яка полягала в документальному оформленні неіснуючих операцій з продажу товарів, виконання робіт, надання послуг на адресу підприємств - контрагентів, після чого такі документи передавалися замовникам «послуг» чи «товарів» (підприємствам вигодонабувачам) з метою уникнення від оподаткування шляхом незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення валових витрат з податку на прибуток.
При цьому, хоча ОСОБА_6 являлася засновником та директором ТОВ «Хассій Прод Торг», підприємством вона ніколи не керувала, грошовими коштами підприємства не розпоряджався, реєстраційні документи ТОВ «Хассій Прод Торг» передала невстановленій слідством особі для подальшого використання у незаконній діяльності, надавши можливість складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні фінансово-господарські документи для того, щоб перераховувати кошти без фактичного здійснення операцій, використовуючи реквізити ТОВ «Хассій Прод Торг», здійснювати безтоварні операції та надання послуг з мінімізації податкових зобов`язань підприємствам реального сектору економіки.
Докази на підтвердження встановлених судом обставин, а також мотиви неврахування окремих доказів
Вказаних висновків суд дійшов з урахуванням пояснень обвинуваченої, яка будучи допитаною в судовому засіданні свою вину у вчиненні цього кримінального правопорушення (злочину) визнала повністю, дала покази, підтвердила обставини його скоєння, викладені в установочній частині вироку, зокрема в частині часу, місця та способу вчинення, щиро розкаялася у вчиненому.
Остання виразила готовність понести покарання за вчинене у межах своєї вини.
Крім повного визнання своєї вини у вчиненні кримінального правопорушення просила суд визнати недоцільним дослідження доказів в частині обставин вчинення цього злочину, так як повністю погоджується з встановленими обставинами.
Покази обвинуваченої в судовому засіданні послідовні і логічні, а тому не викликають сумнівів суду у правильності розуміння ним змісту обставин, добровільності та істинності її позиції.
За згодою учасників судового провадження, які не оспорюють фактичні обставини справи, кваліфікацію кримінального правопорушення, судом встановлено, що вони вірно розуміють зміст обставин справи, відсутні сумніви в добровільності їх позиції, суд, у порядку ч. 3ст. 349 КПК України,визнав недоцільнимдослідження доказівщодо обставин,які нікимне оспорюються,обмежившисьдопитом обвинуваченої, дослідженням, зібраних досудовим слідством матеріалів, що характеризують її особу, тих, що стосуються вирішення питання про долю речових доказів, а також інших доказів, в яких викладені та посвідчені відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин даного кримінального провадження та інших з метою правильної кваліфікації дій обвинуваченої, у відповідності до положень Кримінального Кодексу України, за своїмвнутрішнім переконанням,яке ґрунтуєтьсяна всебічному,повному йнеупередженому дослідженнівсіх обставинкримінального провадження,у межахч.3ст.349КПК України,керуючись законом,оцінюючи кожнийдоказ,що наявнийу провадженні,з точкизору належності,допустимості,достовірності,а сукупністьзібраних доказів-з точкизору достатностіта взаємозв`язку,приходить до висновку про повну доведеність вини обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, за вище встановлених обставин.
При цьому, з урахуванням, висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах відображеного у постанові Верховного Суду колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду від 22.03.2018 у справі№ 521/11693/16-к, судом установлено, що обставини визнані судом у вироку як доведені, з числа регламентованих ст. 91 КПК України, у своїй сукупності підтверджуються процесуальними джерелами доказів, які передбачені ст. 84 того ж Кодексу, та містяться у матеріалах цього провадження, як наслідок, суд уважає, установленими усі обставини, що мають значення для кримінального провадженняшляхом обсягу та порядку дослідження доказів на їх підтвердження, у порядкуст. 349 КПК України.
Стаття (частина статті) закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається обвинувачений
З огляду на наведене та у світлі формулювання обвинувачення,визнаного судомдоведеним,суд кваліфікує дії ОСОБА_5 за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, так як вона вчинила пособництво у фіктивному підприємництві, тобто створила суб`єкт підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності.
Підстав, у відповідності до ч. 3 ст. 337 КПК України, для виходу за межі висунутого обвинувачення, чи його зміни, суд не вбачає, оскільки в ході судового розгляду обставин, які б перешкоджали ухваленню справедливого судового рішення та захисту прав людини і її основоположних свобод не встановлено.
Мотиви призначення покарання
Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченій суд, відповідно до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення (злочину), особу винної та обставини, що пом`якшують та обтяжують її покарання.
Те, що згідно ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Так, обставинами, що пом`якшують покарання є щире каяття, наявність на утриманні двох дітей відносно яких остання батьківських прав не позбавлена.
Обставин, що обтяжують покарання, відповідно до ст. 67 КК України, не встановлено.
Також, суд враховує, що обвинувачена на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває; має постійне місце проживання, невстановленість судомнаявності зв`язківз антигромадськимиелементами,спосіб життя(ранішене судима,не заміжня,наявністьна утриманні членів родини, які у розумінні Сімейного Кодексу України, являються учасниками сімейних правовідносин з останньою, стан здоров`я), що свідчитьпро те,що оточуюча їїобстановка усім`ї тапобуті,виражає допустимісоціальні зв`язки;позицію сторониобвинувачення щодонеобхідної мірипокарання;відношення обвинуваченоїдо вчиненого,а саменаявність унеї розуміннянеприйнятності вчиненихнею дійу цивілізованомусуспільстві;ступінь тяжкостівчиненого кримінальногоправопорушення (злочину), асаме:його класифікаціюза ст.12КК України,особливості й обставини вчинення:форму вини, мотиві мету, спосіб, стадіювчинення,характер іступінь тяжкостінаслідків,що настали;її поведінкупід часта післявчинення злочиннихдій тавважає занеобхідне призначитипокарання у межах санкції статті 205 КК України у виді штрафу, оскільки суд однозначно переконаний в тому, що відповідно до вимог ч. 2 ст.65вказаного Кодексу, визначена даним вироком міра покарання є достатньою для виправлення обвинуваченої та попередження нових злочинів (кримінальних правопорушень).
Підстав для звільнення від відбування покаранняз випробуванням, у відповідності до вимог ст. 75 КК України, або ж застосування ст.69цього Кодексу до обвинуваченої, суд не знаходить, у зв`язку з відсутністю передумов за яких дані правові норми мають змогу бути застосовані.
Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку, та положення закону, якими керувався суд
Також, розглядаючи клопотання захисника ОСОБА_4 , в інтересах обвинуваченої, про застосування амністії до ОСОБА_5 згідноЗакону України "Про амністію у 2016 році"(надалі - Закон),Закону України "Про застосування амністії", суд вважає за необхідне вказати таке.
Відповідно до ч. 1ст. 74 КК Українизвільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м`яким, а також пом`якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом`якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акта про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідност. 85 КК Українина підставі закону про амністію або акта про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Статтею 86 КК Українирегламентовано, що амністія оголошуєтьсязаконом Українистосовно певної категорії осіб.
Законом про амністію особи, визнані винними у вчиненні злочину обвинувальним вироком суду, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили, можуть бути повністю або частково звільнені від відбування покарання.
Статтею 1 Закону, визначено звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, осіб, визнаних винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно достатті 12 Кримінального кодексу України, осіб, визнаних винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно достатті 12 Кримінального кодексу України, а також осіб, кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили: ... в) не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цимЗакономмають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами.
ПублікаціяЗаконувідбулася в офіційному виданні Голос України № 163 від 06.09.2017.
Як наслідок,Законнабрав чинності з 07.09.2017, у той час, як обвинувачена учинила даний злочин до вказаної дати.
ОСОБА_5 , за цим вироком визнана винуватою за ч. 5ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, який згідно ст. 12 даного Кодексу, є злочином невеликої тяжкості.
ОСОБА_5 не позбавлена батьківських прав та на день набрання чинності цимЗакономмала доньку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які не виповнилося 18 років.
ОСОБА_5 клопотання про застосування амністії до неї підтримала, просила задовольнити, та надала відповідну згоду з цього питання.
Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання.
Відповідно ж до положеньст. 86 КК України,ч. 2ст. 3 Закону України «Прозастосування амністії в України»установивши в стадії судового розгляду кримінальної справи наявність акта амністії,що усуває застосування покарання за вчинене діяння, суд, за доведеності вини особи,постановляєобвинувальний вирок із звільненням засудженого від відбування покарання.
З огляду на що вказане клопотання щодо застосування амністії до обвинуваченої підлягають задоволенню, як обґрунтовані.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 368-371, 373-374, 376 КПК України, суд ухвалив :
ОСОБА_5 визнати винуватою у пред"явленому обвинуваченні за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України та призначити покарання у виді штафу у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень на користь держави.
На підставіст. 86 КК України,ст. 3 Закону України «Прозастосування амністії в України», п. в) ст.1, ст.15ЗаконуУкраїни «Про амністію у 2016 році»звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання за цим вироком у виді штафу у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень на користь держави.
Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів з дня проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.
Копію судового рішення негайно після його проголошення вручити обвинуваченому, прокурору, іншим учасникам судового провадження та не пізніше наступного дня після ухвалення надіслати учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
С у д д я : ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75522953 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні