Ухвала
від 26.07.2018 по справі 926/1270/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о в і д к л а д е н н я р о з г л я д у с п р а в и

26 липня 2018 року Справа № 926/1270/18

Суддя Господарського суду Чернівецької області Гурин М.О., розглянувши матеріали

за позовом Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області, м. Чернівці

до Державного підприємства Глибоцьке державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство агропромислового комплексу «Глибоцький Держспецлісгосп АПК» , с. Кам'янка, Глибоцького району, Чернівецької обл.

про відшкодування шкоди 170540,40 грн. завданої навколишньому природному середовищу

Представники сторін:

від позивача - ОСОБА_1, представник за довіреністю від № 14 від 10.07.2018 р.

від відповідача - ОСОБА_2Б, представник за довіреністю від 12.07.2018 р., ОСОБА_3, представник за довіреністю від 12.07.2018 р.

СУТЬ СПОРУ: Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області завернулась з позовом до Державного підприємства Глибоцьке державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство агропромислового комплексу «Глибоцький Держспецлісгосп АПК» про відшкодування шкоди 170540,40 грн. шкоди завданої навколишньому природному середовищу.

Позов мотивується тим, що при проведенні планової перевірки відповідача щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів в період з 19.09.2017 року по 06.10.2017 року виявлено незаконну порубку невідведених у рубку 40 сироростучих та сухостійних дерев породи клен, ялина, акація, сосна, ясень та встановлено, що на кореневих лапах пнів незаконно зрізаних дерев відсутні клейма для відводу дерев в рубку, працівниками ДП Глибоцький держспецлісгосп АПК дана порубка не виявлялась, про що також свідчить відсутність записів в книзі виявлених лісопорушень.

01.02.2016 року майстер лісу ОСОБА_4 згідно акту прийому-передачі обходу прийняв обхід № 8 Кам'янського лісництва ДП Глибоцький держспецлісгосп АПК , посадовою інструкцією якого визначено, що він несе повну відповідальність за лісонасадження в плані збереження від самовільних рубок та лісових пожеж, збереження матеріальних цінностей ввіреному йому обході. З огляду на несумлінне ставлення майстром лісу до своїх службових обов'язків, вироком Глибоцького районного суду Чернівецької області від 21.12.2017 р у справі № 715/2278/17 ОСОБА_4 було визнано винним у скоєнні злочину та призначено покарання у виді 250 (двісті п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4250 грн.) з позбавленням права обіймати посади на підприємствах у лісовій галузі строком на 1 (один) рік.

Згідно з положеннями статті 1172 Цивільного кодексу України, юридична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків. Обов'язки з забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень покладено саме на постійних користувачів, які й повинні нести відповідальність невиконання або неналежне виконання обов'язків за незабезпечення охорони та захисту лісів від незаконних рубок та пошкоджень дерев невстановленими особами, тому позивач просить стягнути з державного підприємства Глибоцьке державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство агропромислового комплексу «Глибоцький Держспецлісгосп АПК» 170540,40 грн.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 27.06.2018 року заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, яку вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, судове засідання призначено на 26.07.2018 року.

У підготовчому судовому засіданні 26.07.2018 року представники відповідача заявили усне клопотання про відкладення підготовчого судового засідання для підготовки відзиву на позов та інших додаткових доказів у справі. При цьому, представник позивача не заперечувала проти відкладенні підготовчого судового засідання.

Відповідно до статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до пунктів 7, 10, 19 частини 2 статті 182 ГПК України у підготовчому засіданні суд: з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Враховуючи, що розгляд справи по суті, як стадія позовного провадження за приписами ГПК України передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після відкриття розгляду справи по суті (ч. 2 ст. 202, ст. 207 ГПК України), а також оскільки дане судове засідання не може забезпечити дотримання всіх вимог визначених ст.182 ГПК України для проведення підготовчого засідання, суд для забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві вважає за правильне відкласти підготовче засідання по справі відповідно до пункту 3 частини 2 ст.183 ГПК України з метою надання можливості сторонам реалізувати свої права.

З огляду на вище вказані обставини, відповідно до вимоги частини першої статті 2 ГПК України, згідно якої завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Керуючись статтями 177, 182, 183, 202, 216, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Підготовче судове засідання відкласти на 14 серпня 2018 року о 12 год. 30 хв.

2. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, зал судових засідань № 3, тел. (0372) 52-47-40.

3. Ухвала набирає законної сили 26.07.2018 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Гурин М.О.

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення26.07.2018
Оприлюднено27.07.2018
Номер документу75527214
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/1270/18

Рішення від 14.08.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 26.07.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 27.06.2018

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні