Справа № 522/7546/18
Провадження по справі № 1-кс/522/12982/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2018 року Місто Одеса
Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,захисника адвоката ОСОБА_4 ,підозрюваного ОСОБА_5 ,розглянувши усудовому засіданні клопотаннят.в.о.старшого слідчогоСУ ГУНПв Одеськійобласті ОСОБА_6 ,погоджене зпрокурором відділупрокуратури Одеськоїобласті ОСОБА_3 ,про застосуваннязапобіжного заходуу виглядідомашнього арештустосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, українця, громадянина України, який працює менеджером з туризму ПП «Туристичне агентство «Глобус-Турс» (ЄДРПОУ 30334102), неодруженого, з середньою спеціальною освітою, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, -
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, за наступних обставин.
Відповідно до розпорядження директора ТОВ «Глобус-Турс» ОСОБА_7 № 2 від 04.01.2017 ОСОБА_5 призначено на посаду менеджера з туризму ПП «Туристичне агентство «Глобус-Турс» (ЄДРПОУ 30334102), діяльність якого полягає у наданні туристичних послуг та продажу авіаційних квитків ( відповідно до сертифікату Державіаслужби № АП0159, дійсний до 14.08.2018).
Відповідно до ст. 11 Кодексу Авіаційні правила України підлягають обов`язковому виконанню всіма юридичними та фізичними особами на території України та суб`єктами авіаційної діяльності України за її межами.
Відповідно до ст. 70 Кодексу, у разі виконання міжнародних польотів в аеропорту повинні здійснюватися митний, прикордонний, санітарно-карантинний та інші види контролю, які передбачені законодавством України.
Законом України від 15.04.2014 «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», передбачено, що тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій. Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в`їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в`їзду-виїзду за умови пред`явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. В`їзд іноземців та осіб без громадянства та тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в`їзду-виїзду.
Постановою КМУ від 04.04.2015 № 367 «Про затвердження Порядку в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», передбачено, що контрольний пункт в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї спеціально виділена територія на автомобільному шляху, залізничній станції з комплексом будівлі, спеціальних, інженерних, фортифікаційних споруд і технічних засобів, де здійснюється прикордонний, митний та інші види державного контролю і пропуск осіб, що в`їжджають на тимчасово окуповану територію України та виїжджають з неї, а також транспортних засобів, вантажів та іншого майна. Вказаною постановою визначено такі пункти виїзду з тимчасово окупованої території: «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар».
Розпорядженням КМУ № 424-р від 30.04.2014 «Про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон України та пунктів контролю», яким предбачено, що аеропорт «Сімферополь» є тимчасово закритим для польотів.
На виконання вказаних нормативно-правових актів, 24.06.2014 Державною авіаційною службою України на електронний адрес ІНФОРМАЦІЯ_2 , яким користується ПП «Туристичне агентство «Глобус-Турс» (відповідно до заявки № 31 від 24.07.2014 до Державної авіаційної служби на продовження сертифікату про продовження дії Сертифікату на право продажу авіаційних перевезень) направлено лист про заборону здійснювати продаж авіаквитків на рейси іноземних перевізників з/до АР Крим.
Посадовою інструкцією помічника менеджера з туризму ПП «Туристичне агентство «Глобус-Турс» (ЄДРПОУ 30334102) ОСОБА_5 від 10.01.2017, передбачено наступне: п. 3 розділ 1 (загальні положення) помічник менеджера з туризму зобов`язаний знати законодавство України.
Розділом 4 посадових обов`язків ОСОБА_5 передбачена відповідальність за неналежне виконання та невиконання свої посадових обов`язків, передбачених чинною посадовою інструкцією; за правопорушення вчинених в процесі своєї діяльності, - в межах, встановлених діючим адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
В свою чергу, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді помічника менеджера з туризму ПП «Туристичне агентство «Глобус-Турс» (ЄДРПОУ 30334102), діючи умисно, з корисливих мотивів, розуміючи порядок перетину державного кордону України громадянами України та іноземними громадянами, а також порядок та термін їх перебування на території України, у порушення законів України «Про державний кордон України», «Про прикордоннийконтроль» та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в сфері авіаційних перевезень та перетинання державного кордону, спільно з невстановленими особами ПП «Туристичне агентство «Глобус-Турс» (ЄДРПОУ 30334102), у невстановлений час, в невстановленому місці, прийняли рішення сприяти систематичному незаконному переправленню осіб через державний кордон України на територію Російської Федерації, шляхом надання засобів.
Крім того, 22.05.2018 в період часу з 13 год. 50 хв. по 14 год. 37 хв. ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з директором ПП «Туристичне агентство «Глобус Турс» ОСОБА_7 , в порушенні вимог вищевказаних нормативно-правових актів та Резолюції Генеральної асамблеї ООН від 27.03.2014 № 68/262 «Про підтримку територіальної цілісності України», будучи обізнаними про правила перетину державного кордону України, умисно, з корисливих мотивів здійснили продаж електронного авіаквитка на рейс 28.05.2018 Сімферополь (19:20) Москва Домодедово (21:50) ОСОБА_8 , вартістю 1500 гривень, не зважаючи на письмове попередження Державної авіаційної служби України та розпорядження КМУ № 424-р від 30.04.2014.
В свою чергу, вказаний квиток надає ОСОБА_8 можливість незаконно перетнути державний кордон України, минаючи усі види існуючих контролів при загальному порядку перетинання державного кордону.
Слідчий звернувся до суду з клопотаннями про застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, посилаючись на наступне.
09.07.2018 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України підтверджується зібраними під час проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню доказами.
На думку сторони обвинувачення, підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду з метою уникнення відповідальності за вчинення злочину, використавши можливість неналежного здійснення контрольно-пропускного режиму з материкової частини України в АР Крим та в зону проведення Антитерористичної операції, де в нього можуть бути тісні соціальні зв`язки, тобто, вказане свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України.
Крім цього, ОСОБА_5 у зв`язку із тим, що не всі речові докази, на даний момент органом досудового розслідування встановлені, він безпосередньо або через інших осіб може знищити їх або змінити на свою користь, вказане свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Також, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_5 побоюючись покарання (у вигляді позбавлення волі) може впливати на показання свідків, вказане свідчить про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого, вважаючи його обґрунтованим наведеними підставами.
Захисник та підозрюваний просили відмовити у задоволенні клопотання прокурора, посилаючись на недоведеність ризиків, передбачених ст.177 КПК України.
Дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши учасників судового розгляду, приходжу до наступного.
З наданих матеріалів досудового розслідування вбачається, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Обставини, що дають підстави органу досудового розслідування підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні вказаного злочину обґрунтовуються наступними доказами: протоколом допиту свідка від 19.05.2018р., протоколом допиту свідка від 23.05.2018р., протоколом допиту свідка від 29.05.2018р., протоколом обшуку від 22.05.2018р., протоколом про результати контролю за вчиненням злочину від 04.06.2018р. та іншими матеріалами кримінального провадження.
Згідно із ч. 2 ст. 8 КПК України, принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до практики ЄСПЛ «обґрунтованість підозри, на якій має ґрунтуватися арешт, складає суттєву частину гарантії від безпідставного арешту і затримання, закріпленої у статті 5 § 1(с) Конвенції». За визначенням ЄСПЛ «обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 § 1(с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин» (K.-F. проти Німеччини, 27 листопада 1997, § 57).
Слідчий суддя вважає, що на даному етапі досудового розслідування докази, наявні в матеріалах кримінального провадження є вагомими та такими, що об`єктивно зв`язують підозрюваного з інкримінованим йому злочином.
Можливість призначення підозрюваному у разі визнання його винним покарання у вигляді позбавлення волі, свідчать про наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, а саме, що підозрюваний може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Проте, в судовому засіданні прокурор не довів обставини, передбачені пунктом 3 частини першої ст.194 КПК України, тобто недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризиків, зазначених у клопотанні.
Підозрюваний працевлаштований, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, має реєстрацію та постійне місце проживання в м. Одесі. На цей час першочергові слідчі і процесуальні дії у даному кримінальному провадженні виконані.
На підставі наданих матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, враховуючи дані про особу підозрюваного, приходжу до висновку, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання із покладенням обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, забезпечить належну поведінку підозрюваного.
Метою застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання стосовно підозрюваного є забезпечення виконання покладених на нього процесуальних обов`язків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176-178, 179, 193, 194 КПК України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенніклопотання т.в.о.старшого слідчогоСУ ГУНПв Одеськійобласті ОСОБА_6 про застосуваннязапобіжного заходуу виглядідомашнього арештустосовно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовити.
Застосувати стосовно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Покласти на підозрюваного в межах строку досудового розслідування, тобто до 09.09.2018 року наступні обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:
1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора чи суду;
2) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
3) не відлучатися з м. Одеси, без дозволу слідчого, прокурора чи суду.
Повідомити підозрюваному письмово під розпис про покладені на нього обов`язки та роз`яснити, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Ухвала слідчого судді про застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя:
26.07.2018
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75545506 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Коваленко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні