Ухвала
від 27.07.2018 по справі 10/461
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

м. Київ

27.07.2018Справа № 10/461

За позовом Фізичної особи-підприємця Бережного Євгена Володимировича

до Приватного підприємства "Прайдінвест"

про стягнення 50 214,00 грн.

Суддя Котков О.В.

Представники сторін: не з'явились.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

25 листопада 2010 року до Господарського суду міста Києва від Фізичної особи-підприємця Бережного Євгена Володимировича (позивач) надійшла позовна заява № 716 від 16.11.2010 року до Приватного підприємства "Прайдінвест" (відповідач) про стягнення заборгованості за договором № 865 від 01.01.2007 року в сумі 50 214,00 грн. з них: основного боргу - 26 279,81 грн. (двадцять шість тисяч двісті сімдесят дев'ять гривень 81 копійка), інфляційних - 5965,51 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот шістдесят п'ять гривень 51 копійка) та відсотків за неправомірне користування грошовими коштами - 17 968,68 грн. (сімнадцять тисяч дев'ятсот шістдесят вісім гривень 68 копійок).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, як Покупець, не виконав належним чином взяті на себе зобов'язання за договором № 865 від 01.01.2007 року, зокрема, у визначені договором строки не здійснив оплату вартості поставленого йому позивачем, як Продавцем, товару, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаним правочином.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.11.2010 року порушено провадження у справі та прийнято позовну заяву до розгляду, розгляд справи призначено на 20.12.2010 року.

Розгляд справи неодноразово відкладався.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.01.2011 року зупинено провадження у справі до затвердження реєстру вимог кредиторів у справі № 46/415-б про банкрутство Приватного підприємства "Прайдінвест".

Згідно інформаційної системи Господарського суду міста Києва "Діловодство спеціалізованого суду" вбачається, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.04.2012 року у справі № 46/415-б затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного підприємства "Прайдінвест" та поданий ліквідатором реєстр вимог кредиторів; ліквідовано банкрута - Приватне підприємство "Прайдінвест", як юридичну особу у зв'язку з банкрутством; дію мораторію припинено; провадження у справі № 46/415-б припинено.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.07.2018 року поновлено провадження у справі №10/461, ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання призначено на 27.07.2018 року.

27.07.2018 року через канцелярію суду від Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн надійшли заява-клопотання № 23/07/18 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником та заява № 24/07 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником .

Представники сторін в судове засідання 27.07.2018 року не з'явилися.

Розглянувши заяву-клопотання № 23/07/18 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником та заяву № 24/07 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн суд дійшов висновку про їх обґрунтованість, з огляду на наступне.

01.04.2014 року між Фізичною особою-підприємцем Бережним Євгеном Володимировичем (первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн було укладено договір про відступлення права вимоги (цесії), відповідно до п. 1 якого, первісний кредитор відступає новому кредитору, а новий кредитор набуває право вимоги, належне первісному кредиторові у відповідності до договору поставки №865 від 01 січня 2007 в. між первісним кредитором і Приватне підприємство Прайдінвест .

За умовами п. 2 договору новий кредитор набуває право вимагати від боржника належного виконання обов'язків за договором поставки №865 від 01.01.2007 р., а саме заборгованість за договором у сумі основного боргу 26 279 (двадцять шість тисяч двісті сімдесят дев'ять) гривень 81 коп., інфляційних втрат, відсотків за неправомірне користування грошовими коштами тощо. Новий кредитор не обмежується у правах на стягнення з Боржника основного боргу, неустойки, інших санкцій передбачених договором поставки №865 від 01.01.2007 р. або чинним законодавством України.

Відповідно до ст. 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Згідно з ч. 3 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.

В ч. 1 ст. 516 Цивільного кодексу України визначено, що заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Правочин щодо заміни кредитора у зобов'язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов'язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (ст. 513 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Положеннями ст. 52 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

За загальним визначенням правонаступництво - це перехід прав і обов'язків від одного суб'єкта до іншого. Правонаступництво може бути універсальним або частковим (сингулярним). За універсального правонаступництва до правонаступника (фізичної абоюридичної особи) переходять усі права і обов'язки того суб'єкта, якому вони належали раніше. За часткового (сингулярного) правонаступництва від одного до іншого суб'єкта переходять лише окремі права і обов'язки.

Правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов'язанні. Правонаступництво слід розглядати як певний юридичний механізм похідного правонабуття, за яким до правонаступника переходять суб'єктивні права та обов'язки попередника. Правонаступництво для юридичних осіб може наступати в разі їх припинення з правонаступництвом. Припинення юридичної особи з правонаступництвом, тобто реорганізація юридичної особи, може проводитися у формі злиття, приєднання, виділу тощо. Доказами правонаступництва щодо окремого зобов'язання може бути: відповідний договір, на підставі якого воно виникло, передавальний акт чи розподільчий баланс, статут правонаступника.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку задовольнити заяву-клопотання № 23/07/18 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником та заяву № 24/07 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн та замінити позивача у справі Фізичну особу-підприємця Бережного Євгена Володимировича його правонаступником - Товариство з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн .

Відповідно до ст. 609 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється ліквідацією юридичної особи (боржника або кредитора), крім випадків, коли законом або іншими нормативно-правовими актами виконання зобов'язання ліквідованої юридичної особи покладається на іншу юридичну особу, зокрема за зобов'язаннями про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю.

Частиною 5 ст.104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Частиною 4 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" закріплено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи-підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Так, у відповідності до інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань судом встановлено, що юридичну особу - Приватне підприємство "Прайдінвест" (код ЄДРПОУ 32670127) припинено.

Відповідно до ст.45 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Частиною 2 ст.4 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням мають юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

За приписами ч. 6 п. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Щодо розподілу господарських витрат у справі № 10/461.

Частиною 4 статті 231 Господарського процесуального кодексу України визначено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі на підставі п. 6 ч.1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

З огляду на відсутність відповідного клопотання платника судового збору на час винесення ухвали про закриття провадження у справі, питання щодо повернення сплаченого судового збору у вказаній ухвалі судом не вирішується.

Окремо суд звертає увагу, що за ч. 3 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Керуючись ст.ст. 52, 231, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву-клопотання № 23/07/18 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником та заяву № 24/07 від 24.07.2018 року Про заміну позивача правонаступником Товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн - задовольнити.

2. Замінити позивача у справі - Фізичну особу-підприємця Бережного Євгена Володимировича (ідентифікаційний код НОМЕР_1) його правонаступником - Товариство з обмеженою відповідальністю Партнер Дістрібьюшн (код ЄДРПОУ 37171990).

3. Закрити провадження у справі №10/461.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала підлягає оскарженню в порядку передбаченому ст.ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали підписано 30 липня 2018 року.

Суддя О.В. Котков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.07.2018
Оприлюднено30.07.2018
Номер документу75556170
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/461

Ухвала від 27.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 10.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 28.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Рішення від 08.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 10.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 20.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 24.01.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 17.01.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 20.12.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 30.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні