ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
26.07.2018 м. ХарківСправа № 922/1448/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
при секретарі судового засідання Помпи К.І.
розглянувши матеріали справи
за позовом ОСОБА_1, м. Херсон до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес", смт. Пісочин , 2. ОСОБА_2, смт. Пісочин про визнання недійсним рішення, визнання недійсним купівлі-продажу частки в статутному фонді та визнання недійсними зміни до статуту за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_3, угода № 3/18 від 08.05.2018 року
відповідача - 1. не з'явився 2. не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1, м. Херсон звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес", смт. Пісочин, 2. ОСОБА_2, смт. Пісочин, в якому просить суд визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес" код ЄДР 38932810, оформлене протоколом № 3 від 19 липня 2012 року; визнати недійсним купівлі-продажу частки в статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес" код ЄДР 38932810 від 19 липня 2012 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та визнати недійсними зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес" код ЄДР 38932810, зареєстровані у державному реєстрі 26 жовтня 2012 року за номером реєстраційного запису 14711050003025615, скасувати даний реєстраційний запис № 14711050003025615 та відновити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських форувань попередній реєстраційний запис - № 14711050003025615. Також просить суд витребувати у Відділу державної реєстрації Харківської районної державної адміністрації Харківської області документи.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 01 червня 2018 року було прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін та призначено підготовче засіданні на 25 червня 2018 року на 11 годин 30 хвилин.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 25 червня 2018 року клопотання позивача про витребування у Відділу державної реєстрації Харківської районної державної адміністрації Харківської області документів було задоволено; зобов'язано Відділ державної реєстрації Харківської районної державної адміністрації Харківської області в строк до 16 липня 2018 року надати суду документи, що стали підставою для внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: протокол № 3 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес" код ЄДР 38932810 від 19 липня 2012 року та договір купівлі-продажу частки в статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод дискових колес" код ЄДР 38932810 від 19 липня 2012 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та розгляд підготовчого засідання відкладено на 16 липня 2018 року на 12 годин 30 хвилин.
16 липня 2018 року, через канцелярію суду, від другого відповідача (ОСОБА_2) надійшов відзив на позовну заяву.
Приписами статті 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи мають право, зокрема, подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду. При розгляді справи судом, учасники справи викладають свої вимоги, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях; заяви, клопотання подаються в письмовій або усній формі (частина 1 статті 169 Господарського процесуального кодексу України). Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом (стаття 113 Господарського процесуального кодексу України). Згідно частини 5 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, пропуск строку, встановленого судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів, не звільняє такого учасника від обов'язку вчинити відповідну процесуальну дію.
Як свідчать матеріали справи, ухвалою господарського суду Харківської області від 01 червня 2018 року судом встановлено другому відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. З порушенням визначеного судом процесуального строку (16 липня 2018 року проти 21 червня 2018 року) другим відповідачем скеровано до суду відзив на позовну заяву з метою їх долучення до матеріалів справи.
Відповідно до частин 2, 6 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом, зокрема, за його (суду) ініціативою суду; про продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Як зазначалося вище в даній ухвалі суду, другим відповідачем 16 липня 2018 року через канцелярію суду було подано відзив на позовну заяву для долучення до матеріалів справи. Враховуючи приписи частини 5 статті 119 Господарського процесуального кодексу України (пропуск строку, встановленого судом, не звільняє учасника від обов'язку подання доказів чи інших матеріалів), для дотримання принципів господарського судочинства та з метою повного та всебічного розгляду справи, з огляду на право сторін подавати до суду докази, суд вважає за необхідне, з власної ініціативи, продовжити другому відповідачу процесуальний строк на подання до суду доказів по справі до 16 липня 2018 року; відповідно, подані відповідачем документи долучаються судом до матеріалів справи.
Протокольною ухвалою від 16 липня 2018 року на підставі статті 177, пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України було відкладено підготовче засідання на 26 липня 2018 року на 16 годин.
26 липня 2018 року через канцелярію господарського суду Харківської області від представника позивача надійшло клопотання про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вказує, що клопотання позивача про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи буде розглянуто у наступному підготовчому засіданні.
Частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання судом мети (завдання) підготовчого провадження для забезпечення прав учасників справи, належної підготовки справи для розгляду по суті, приймаючи до уваги сплив строку проведення підготовчого провадження (01 серпня 2018 року), суд, керуючись частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, вбачає за доцільне продовжити строк проведення підготовчого засідання на 30 днів, до 01 вересня 2018 року.
Згідно частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з'ясовує наявність підстав для відводів; з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; вирішує заяви та клопотання учасників справи; направляє судові доручення; встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; встановлює порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; вирішує питання про колегіальний розгляд справи; призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті та здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Приймаючи до уваги, що питання, визначені частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти розгляд підготовчого засідання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 12, 42, 80, 113, 119, 166, 177, 181, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
1. Продовжити другому відповідачу процесуальний строк на подання до суду відзиву на позовну заяву до 16 липня 2018 року та приєднати відзив до матеріалів справи.
2. Клопотання позивача про призначення по справі судової почеркознавчої експертизи розглянути у наступному підготовчому засіданні.
3. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів, до 01 вересня 2018 року.
4. Розгляд підготовчого засідання відкласти на "22" серпня 2018 р. о 10:00
5. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
6. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 30.07.2018 року.
Суддя П.В. Хотенець
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2018 |
Оприлюднено | 01.08.2018 |
Номер документу | 75582164 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Хотенець П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні