Справа № 495/6483/18
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
20 липня 2018 року м.Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Заверюха В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
19.07.2018 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшла позовна ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно.
Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених п.3 ч. 3 ст. 175, ч. 4 ст. 177 ЦПК України, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 133 ЦПК України , розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У свою чергу, правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовий збір (далі Закон).
Згідно ч.1 ст.2 Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (ч.1 ст.3 Закону).
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до пп.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Звертаючись до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_2 просить суд:
1.встановити факт прийняття спадщини;
2.визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно.
Позовні вимоги ОСОБА_1 носять майновий та немайновий характер, при цьому позивач не зазначає, ціну позову становить щодо вимог майнового характеру .
Як встановлено, у позовній заяві не зазначено ціни позову, від розміру якої залежить правильний обрахунок судового збору, що підлягає сплаті при зверненні до суду з позовною заявою.
Відповідно до вимог ч. 2 ст.176 ЦПК України, оскільки на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначається судом з наступним стягненням недоплаченого або поверненням переплаченого.
Відповідно до копії свідоцтва про право власності на спадщину за законом, яке додане до матеріалів позовної заяви, вартість спадкового майна - земельної ділянки площею 6, 37 га, що розташована на території Адамівської сільської ради, ділянка №256, масив №22, кадастровий номер:5120880300:01:001:0128, становить 132592, 00 грн.
Середня ринкова вартість житлового будинку у Білгород-Дністровському районі Одеської області становить 100000, 00 грн.
З урахуванням того, що позивач просять визнати за ними право власності на 1/2 частку квартири №6, загальною площею 32,5 кв.м., в будинку №1 по вул. Центральна в селі Старокозаче Білгород-Дністровського району, згідно вимог ч.2 ст.176 ЦПК України судом попередньо визначається розмір судового збору за вимогу майнового характеру 704.80 грн.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 705,00 гривень, то необхідно доплатити частину судового збору в розмірі 704, 80 грн.
Відповідно до положень ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом подання позивачем ОСОБА_1 до суду квитанції про сплату судового збору на суму 704, 80 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175,177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву заяву ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Роз'яснити, що в разі якщо позивачі відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконають вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатять суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивачі не усунуть недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачам.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://bd.od.court.gov.ua/sud1505/gromadyanam/csz/.
Ухвала може бути оскаржена в частині сплати судового збору до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги в 15-ти денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Заверюха
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2018 |
Оприлюднено | 01.08.2018 |
Номер документу | 75595308 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні