Ухвала
від 30.07.2018 по справі 583/2861/18
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/2861/18

2/583/875/18

У Х В А Л А

про залишення без руху

30 липня 2018 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви

Релігійної організації релігійна громада (парафія) Єлісаветинська обитель милосердя с. Журавне Охтирського району Сумської єпархії Української Православної Церкви

до Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області (об'єднана територіальна громада)

про визнання права власності на самочинне будівництво,

ВСТАНОВИВ:

23.07.2018 року позивач подав до суду позовну заяву до Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області (об'єднана територіальна громада) про визнання права власності на самочинне будівництво, в якій просить суд визнати право власності за Релігійною організацією релігійна громада (парафія) Єлісаветинська обитель милосердя с. Журавне Охтирського району Сумської єпархії Української Православної Церкви, РНОКПП 33168502 на церкву ОСОБА_1, що розташована за адресою : вул. Набережна 2 а, с. Журавне, Охтирського району, Сумської області.

Однак позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме:

В позовній заяві відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися. Відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

За загальним правилом кожна особа має право на захист свого цивільного права лише в разі його порушення, невизнання або оспорювання (частина перша статті 15 ЦК , частина перша статті 4 Цивільного процесуального кодексу України ).

У зв'язку із цим, звернення до суду з позовом про визнання права власності на самочинне будівництво має здійснюватися за наявності даних про те, що порушене питання було предметом розгляду компетентного державного органу (Інспекції державного будівельного архітектурного контролю), рішення якого чи його відсутність дають підстави вважати про наявність спору про право.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до позовної заяви додано клопотання, в якому він просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись, що є неприбутковою організацією, існує за кошт пожертв і у зв'язку із цим відсутні кошти на сплату судового збору.

У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч.ч.1,3 ст.136 Цивільного процесуального кодексу України , суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Статтею 5 Закону України Про судовий збір встановлені пільги щодо сплати судового збору, де передбачені категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, визначені ст.5 Закону України "Про судовий збір" .

Неприбуткові, релігійні чи громадські організації у зазначеному переліку відсутні.

Таким чином, наявність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору підлягає доведенню на загальних підставах.

Аналіз такого нормативного врегулювання дає підстави зробити висновок про те, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

При цьому, особа, яка звертається до суду з таким клопотанням, має враховувати, що обставини на які вона вказує в обґрунтування підстав для звільнення від сплати судового збору повинні носити постійний характер.

Проте, скаржник не надав жодних доказів свого майнового стану. Так, перебування юридичної особи у статусі неприбуткової організації, не свідчить про відсутність у неї грошових коштів, достатніх для сплати судового збору у встановленому законом розмірі та порядку.

Водночас, позивачем до клопотання не долучено жодного доказу на підтвердження фактів, на які він посилається як на підставу звільнення від сплати судового збору.

Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору належить відмовити.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено ставку судового збору за подання до суду юридичною особою позовної заяви немайнового характеру у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік у 2018 році установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі: з 1 січня - 1762 гривень.

Таким чином, розмір судового збору, який підлягає сплаті позивачем, становить 1762 грн.

Зазначену суму позивачу необхідно сплатити на рахунок: Стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, р/о 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, обов'язково заповнити призначення платежу: судовий збір пункт 1.2.

У зв'язку з наведеним, позивачу потрібно сплатити судовий збір або надати докази, на підставі яких у відповідності до ст. 8 Закону України Про судовий збір суд може звільнити від його сплати.

Згідно із ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, так як позовна заява не відповідає вимогам, передбаченим ст. 175 ЦПК України, а тому наявні підстави для залишення її без руху з наданням позивачу строку для усуненя зазначених недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 185, 260 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити Релігійній організації релігійна громада (парафія) Єлісаветинська обитель милосердя с. Журавне Охтирського району Сумської єпархії Української Православної Церкви у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Позовну заяву Релігійної організації релігійна громада (парафія) Єлісаветинська обитель милосердя с. Журавне Охтирського району Сумської єпархії Української Православної Церкви до Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області (об'єднана територіальна громада) про визнання права власності на самочинне будівництво - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали, про що повідомити позивача.

Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя Охтирського міськрайсуду

Сумської області ОСОБА_2

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення30.07.2018
Оприлюднено01.08.2018
Номер документу75599427
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —583/2861/18

Рішення від 23.10.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Плотникова Н. Б.

Рішення від 23.10.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Плотникова Н. Б.

Ухвала від 26.09.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Плотникова Н. Б.

Ухвала від 27.08.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Плотникова Н. Б.

Ухвала від 30.07.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Плотникова Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні