Справа № 646/3257/18
№ провадження 1-кс/646/2994/2018
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.08.18року м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «ЕНГРУПП» в особі директора ОСОБА_2 на дії прокурора організаційно- методологічного відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_3 щодо невнесення відомостей до ЄРДР за заявою від 10.04.2018 - повернути заявнику,-
ВСТАНОВИВ:
25.05.2018 заявник ТОВ «ЕНГРУПП» звернувся до Червонозаводського районного суду м. Харкова із зазначеною скаргою, в якій просив поновити пропущений з поважних причин процесуальний строк на оскарження бездіяльності прокурора організаційно- методологічного відділу управління процесуального керівництва у крмінальних провадежннях слідчого регіональної прокуратури ОСОБА_3 та визнати дії прокурора организаційно-методологічного відділу управління процесуального керівництва ОСОБА_3 щодо невнесення відомостей, викладених у заяві ТОВ «ЕНГРУПП» до Єдиного реєстру досудових розслідувань незаконною та зобов`язати внести відомості, викладені у заяві ТОВ «ЕНГРУПП» до ЄРДР та надати заявникові витяг у відповідності до ст. 60 Кримінально-процесуального кодексу України.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи, справа за скаргою надійшла в провадження судді ОСОБА_1 17.07.2018.
Вивчивши скаргу, слідчий суддя вважає що скаргу необхідно повернути заявнику, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2ст. 304 КПК України, скарга повертається, якщо: 1)скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу; 2)скарга не підлягає розгляду в цьому суді; 3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першоюст. 304 КПК України/тобто десяти днів/, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Частиною 1статті 214 КПК Українипередбачається, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
Відповідно до вимогкримінально-процесуального кодексу України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч.1ст. 303 КПК України, можуть бути подані особою протягомдесятиднів з моменту прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
16.04.2018 прокуратурою Харківської області була розглянута заява ТОВ «ЕНГРУПП» від 10.04.2018, яка надійшла до прокуратури 12.04.2018 про вчинення кримінального правопорушення та повідомлено заявника про те, що підстав для реєстрації додаткових відомостей в ЄРДР не встановлено, до суду заявник зі скаргою звернувся лише 25.05.2018, тобто скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першоюст. 304 КПК України.
Відповідно дост. 304 КПК України, слідчий суддя повертає скаргу, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого ч. 1 даної статті, і особа, яка її подала не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою цієї особи не знайде підстав для його поновлення.
У своїй скарзі заявник ставить питання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду із скаргою, в обґрунтування якого зазначає, що лист прокурора організаційно-методологічного відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_3 був отриманий 21.05.2018, а саме рішення прийнято 16.04.2018, а отже фактично про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР ТОВ «ЕНГРУПП» дізналося 21.05.2018.
Проте, враховуючи, що відповідно до ст. 214КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування, для заявника перебіг строку на оскарження розпочався 14.04.2018, оскільки його заява була отримана прокуратурою Харківської області 12.04.2018, та відповідно сплинув 23.04.2018, причин, які б свідчили про поважність пропуску заявником зазначеного строку на оскарження бездіяльності посадових осіб, ним не наведено.
З урахуванням наведеного суд не бере до уваги посилання заявника на час отримання заявником відповіді прокуратури Харківської області про результати розгляду скарги від 10.04.2018, як підтвердження пожадності пропуску строку на оскарження.
За таких обставин, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання про поновлення строку на звернення зі скаргою до суду та повернути скаргу заявнику.
Роз`яснити, що відповідно до ч.7ст. 304 КПК Україниповернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Керуючись ст.ст.214,303,304,309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Відмовити заявнику у поновлені строку на звернення до суду із скаргою на бездіяльність уповноважених осіб прокуратури Харківської області.
СкаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «ЕНГРУПП» в особі директора ОСОБА_2 на дії прокурора організаційно- методологічного відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури ОСОБА_3 щодо невнесення відомостей до ЄРДР за заявою від 10.04.2018 - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75616256 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Теслікова І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні