Постанова
від 19.07.2018 по справі 903/975/14
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2018 року Справа №903/975/14

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Дужич С.П.,

суддя Миханюк М.В.

суддя Огороднік К.М.

секретар судового засідання Ільчук Н.О.

за участю представників сторін:

ПАТ "Дельта Банк" - Терещук Ю.О. (довіреність від 27.06.18)

ліквідатор ПП "Вір" - арбітражний керуючий Пасічник О.О. (посвідчення №216 від 09.07.13р.)

інші учасники провадження - не з'явились;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" на ухвалу господарського суду Волинської області, постановлену 15 березня 2018 року суддею Кравчук А. М. у м. Луцьку, у справі №903/975/14

за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Волинській області

до Приватного підприємства "Вір"

про банкрутство

Судом роз'яснено представникам сторін права та обов'язки, передбачені ст.ст. 42, 46 ГПК України. Заяв про відвід суддів не надходило. Судове засідання проходить в режимі відеоконференції з господарським судом Хмельницької області.

ВСТАНОВИВ:

15 березня 2017 року, ухвалою господарського суду Волинської області було затверджено звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "Вір", ліквідовано юридичну особу - ПП "Вір" та припинено провадження у справі про банкрутство ПП "Вір".

ПАТ "Дельта Банк", як забезпечений кредитор, не погоджуючись з постановленою ухвалою, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу скасувати і направити справу про банкрутство ПП "Вір" до суду першої інстанції для продовження процедури ліквідації, вважаючи, що прийняті судом висновки не відповідають обставинам справи, а також порушено норми матеріального і процесуального права, оскільки, ліквідатором не було проведено весь комплекс заходів з виявлення майна банкрута. Зокрема, зазначив, що: - ліквідатор не звертався до правоохоронних органів за фактом заподіяння збитків колишнім директором ПП "Вір", в результаті чого була втрачена частина майна;

- не вживалися заходи з виявлення та стягнення дебіторської заборгованості банкрута, відсутні запити пошуку звітності та бухгалтерської документації;

- ліквідатором не здійснено аналізу договорів та інших правочинів, які укладались боржником до порушення справи про банкрутство з метою визначення їх законності, які спрямовані на відчуження рухомого та нерухомого майна боржника;

- не подано запитів до Відділу реєстрації сільськогосподарської техніки головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області стосовно зареєстрованої сільськогосподарської техніки за банкрутом.

Тому, вважає винесену ухвала про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі про банкрутство передчасною та постановленою всупереч інтересам кредиторів, що не містить всіх необхідних дій у справі про банкрутство задля ліквідації юридичної особи.

Арбітражний керуючий Пасічник О.О., як ліквідатор ПП "Вір", у своєму відзиві на апеляційну скаргу вважає дану ухвалу такою, що прийнята у відповідності до норм матеріального та процесуального права, а апеляційну скаргу необґрунтованою і такою, що не підлягає задоволенню, оскільки, за два роки до порушення провадження про банкрутство, ПП "Вір" припинило свою господарську діяльність, а тому в ході виконання повноважень ліквідатора, ним не було виявлено правочинів, які укладалися боржником після порушення справи про банкрутство або протягом одного року, що передував порушенню справи про банкрутство. Дані обставини підтверджуються фінансовими звітами банкрута (форма№1-м, звіт про фінансові результати) за 30 червня 2013 року, за 30 вересня 2013 року, за 31 грудня 2013 року, за 31 грудня 2014 року. На даний час, також, відсутня будь-яка, інформації, що банкрут вчиняв такі правочини.

Під час процедури розпорядження майном і під час ліквідації, робились запити щодо наявності зареєстрованої за ПП "ВІР" сільськогосподарської техніки в державний орган - Державну інспекцію сільського господарства у Волинській області та отримано листи про відсутність техніки за ПП "ВІР", а Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області було створено у травні 2017 року, тобто після ліквідації боржника - ПП "Вір", як юридичної особи, та припинення провадження у даній справі.

Луцька об'єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Волинській області, як ініціюючий кредитор, у своєму відзиві на апеляційну скаргу, також, вважає дану ухвалу такою, що прийнята у відповідності до норм матеріального та процесуального права, а апеляційну скаргу необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню тому, що арбітражним керуючим Пасічником О.О. звіт та ліквідаційний баланс ПП "Вір" було подано до суду за наслідком всіх проведених ним необхідних та достатніх дій в ході ліквідаційної процедури та здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника.

Зазначив також, що твердження апелянта про невиконання ліквідатором ПП "ВІР" своїх повноважень в повному об'ємі, а саме: не здійснення аналізу первинної та іншої документації, договорів та інших правочинів, які укладалися боржником після порушення справи про банкрутство будуються лише на припущеннях і безпідставними та надуманими, та таким, що не ґрунтуються на будь-яких реальних фактах чи інформації.

Щодо запитів про наявність сільскгосптехніки, то на запит ліквідатора, листом №01-13/4295 від 04 листопада 2014 року Державна інспекція сільського господарства у Волинській області повідомила, що за ПП "ВІР" трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, причіпні та начіпні машини не зареєстровані.

Також зазначив, що ПАТ "Дельта Банк" як забезпечений кредитор, запрошувався на засідання зборів кредиторів та збори комітету кредиторів ПП "ВІР", та представники банку були присутні на судових засіданнях, зокрема, на судовому засіданні 15 березня 2018 року, на якому затверджувався звіт ліквідатора, однак жодних заперечень щодо вжиття ліквідатором повного комплексу заходів спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута та формування ліквідаційної маси ПП "ВІР" у апелянта не було.

25 червня 2018 року, ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду було відкрито апеляційне провадження за скаргою уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ "Дельта Банк" на ухвалу господарського суду Волинської області від 15 березня 2018 року.

10 липня 2018 року, ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду розгляд апеляційної скарги уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ "Дельта Банк" було призначено на 19 липня 2018 року.

У судовому засіданні представник ПАТ "Дельта Банк" і ліквідатор боржника підтримали доводи, викладені у апеляційній скарзі і відзиві на неї.

Інші учасники провадження у справі про банкрутство у судове засідання не з'явились, хоча і були завчасно повідомлені про час і місце судового розгляду, на що вказують повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень. Заяв про відкладення судового засідання не надходило.

Враховуючи вимоги ст.ст. 269, 273 ГПК України про межі та строки перегляду справи в апеляційній інстанції, а також те, що сторони по справі належним чином повідомлені про час і місце розгляду апеляційної скарги, суд вважає за можливе провести судове засідання за відсутності учасників провадження у справі про банкрутство, які не забезпечили явку повноважних представників.

Колегія суддів, заслухавши пояснення представника ПАТ "Дельта Банк" і ліквідатора, обговоривши доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, перевіривши повноту з'ясування та доведеність всіх обставин, що мають значення для справи, дослідивши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права встановила, що:

22 жовтня 2014 року, ухвалою господарського суду Волинської області було порушено провадження у справі про банкрутство ПП "Вір", визнано безспірними грошові вимоги Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області до ПП "Вір" в сумі 519 628,36 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника строком до 14 лютого 2015 року та розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Пасічника О.О. (т.1 а.с.34-36)

23 жовтня 2014 року, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднене оголошення за №10372 про порушення провадження у справі про банкрутство ПП "Вір".

28 січня 2015 року, ухвалою господарського суду Волинської області було затверджено реєстр вимог кредиторів ПП "Вір", зокрема враховано, що ПАТ "Дельта Банк" являється забезпеченим кредитором, вимоги якого погашаються в позачерговому порядку за рахунок майна боржника, що є предметом забезпечення, в сумі 8 957 043,62 грн. (т.1 а.с.186-191)

03 червня 2015 року, постановою господарського суду Волинської області було визнано боржника банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Пасічника О.О. (т.2 а.с.13-15)

04 червня 2015 року, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднено повідомлення про визнання ПП "Вір" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

01 березня 2017 року, арбітражний керуючий Пасічник О.О. подав до суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП "Вір" (т.3, а.с.2-301), в якому зазначив, що 07 липня 2015 року, за актом прийому-передачі директор ПП "Вір" передав, а ліквідатор Пасічник О.О. прийняв статутні документи боржника, а також, з метою встановлення активів банкрута арбітражним керуючим здійснено запити до: (т.3, а.с.51)

- Державної інспекції сільського господарства у Волинській області;

- реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції;

- Волинського обласного управління статистики;

- Волинського обласного БТІ;

- Управління Держземагентства у Луцькому районі Волинської області;

- Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- регіональної філії "Львівська залізниця" ПАТ "Українська залізниця";

- Ягодинської митниці ДФС;

- Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області;

- Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті;

- Державної авіаційної служби України;

- Територіального сервісного центру 0741 Регіонального сервісного центру у Волинській області;

- Міністерства внутрішніх справ України;

- Державного космічного агентства України;

- Територіального управління Держгірпромнагляду у Волинській області;

- Державної служби інтелектуальної власності України (т.3 а.с.18-21, 33, 36-42, 52, 54, 57-58)

Згідно отриманих відповідей за боржником - вантажні вагони, цивільні повітряні судна, повітряні судна, трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні, меліоративні, причіпні та начіпні машини, транспортні засоби, машини, механізми, устаткування не зареєстровані. В зоні діяльності Волинської митниці ДФС товари ПП "Вір", митне оформлення відносно яких не завершене, записи щодо суден, власником або судовласником яких є боржник, відсутні. Серед власників, які володіють значними пакетами акцій (10% і більше статутного капіталу) емітентів, відсутнє (т.3 а.с.43, 46, 48-50, 53, 55, 59)

ПП "Вір" надано дозвіл на виконання будівельних робіт №670 від 13 травня 2008 року і зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації від 26 березня 2014 року №ВЛ142140850144 "Нове будівництво цеху по виготовленню вікон і дверей в м. Луцьку по вул. Мамурова, 12" (т.3 а.с.47)

Ліквідатором здійснено заходи щодо закриття банківських рахунків боржника (т.3, а.с.22-32)

За результатами інвентаризації, проведеної сумісно з курівником підприємства, станом на 07 липня 2015 року, за ПП "Вір" виявлено наявність лише заставного майна, яке забезпечує виконання зобов'язань перед ПАТ "Дельта банк", а саме:

- склади №7, №8, загальною площею 1 121,6 м 2 ;

- земельна ділянка, площею 1,8869 га (кадастровий номер 0710100000410250008);

- 2-головочна пила для різки ПВХ, марка 208 314, 2008 року випуску;

- два стенди оскління та контролю, марка КОТОХ УРРН 3023, 2008 року випуску;

- стіл для збору фурнітури створи, марка РМ8643/ РМ8643. 2008 року випуску;

- 2-головочна пила для різки ПВХ, марка ОЬА 403, 2008 року випуску;

- обмежувач довжини для пили для різки ПВХ, марка ОЬА 403 ЬА396 з ПУ, 2008 року випуску;

- стрічкова пила для різки стального профілю, марка 8380, 2008 року випуску;

- два станка для армування, марка А8 1965, 2008 року випуску;

- фрезерний станок для обробки ПВХ, марка КОТОХ Р\У8 381, 2008 року випуску;

- дві 4-головочні машини для з'єднування кутів ПВХ з ПУ, марка 8МК504, 2008 року випуску;

- транспортер стрічковий на металевому каркасі для ЕРА 472, КК83223, 2008 року випуску;

- транспортер стрічковий на металевому каркасі для ЕРА 472, КК85223, 2008 року випуску;

- транспортер стрічковий на металевому каркасі для ЕРА 472, \УГ 426, 2008 року випуску.

- фрезерний станок для обробки ПВХ з ПУ, ЕРА 472, 2008 року випуску. (т.3 а.с.13-17):

24 грудня 2015 року, в друкованому виданні "Волинська реклама ВІ АЙ ДЖІ" за №50(407), було розміщено оголошення про проведення конкурсу із визначення торгуючої організації, яка буде задіяна як організатор проведення торгів (аукціонів) з продажу майна боржників у процедурі банкрутства на стадії ліквідації.

Ліквідатор, керуючись ч.6 ст. 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за результатами розгляду зазначених пропозицій, визначив організатором торгів (аукціону) з продажу майна у справі №903/975/14 ПП "ВІР" - Товарну біржу "КМФБ", з якою укладено Договір на організацію та проведення торгів (аукціону).

20 листопада 2015 року, листом №18.5/676, ПАТ "Дельта Банк" надав згоду на початок процедури реалізації майна боржника, зокрема і того, що перебуває в іпотеці ПАТ "Дельта Банк", як цілісного майнового комплексу, за ціною, що дорівнює сумі всіх вимог кредиторів, а саме: 100 946 916,82 грн. (т.3 а.с.169)

06 травня 2016 року, організатором аукціону товарною біржею "КМФБ" на офіційних веб-сайтах Вищого господарського суду України, Міністерства юстиції України оприлюднене оголошення про продаж майна банкрута шляхом аукціону за сумою вимог, зазначених в реєстрі.

18 травня 2016 року, організатором аукціону товарною біржею "КМФБ" оголошено, що аукціон не відбувся, у зв'язку з відсутністю учасників аукціону.

23 травня 2016 року, на вимогу заставного кредитора ПАТ "Дельта Банк" ліквідатором укладено договір з суб'єктом оціночної діяльності, що акредитований у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, ТОВ "Юніверс Консалтинг" для визначення ринкової вартості майна банкрута (т.3 а.с.132-161)

11 липня 2016 року, після отримання звіту про визначення ринкової вартості майна, виконаного ТОВ "Юніверс Консалтинг", ліквідатором замовлено рецензію у ПП "ГАБЯНО" (т.3 а.с.215-221)

21 жовтня 2016 року, ПАТ "Дельта банк" листом-погодженням надав згоду на проведення першого аукціону з продажу майна боржника без можливості пониження початкової вартості, за початковою вартістю не меншою ніж 5 243 775,00 грн., яка визначена оцінювачем ТОВ "Юніверс Консалтинг", як ринкова вартість майна. Крім того, банк зазначив, що у випадку, якщо перші прилюдні торги з реалізації майна банкрута не відбудуться, окремо письмово погодити подальшу реалізацію заставного майна з ПАТ "Дельта Банк".

26 жовтня 2016 року і 28 жовтня 2016 року, оголошення про продаж заставного майна ПП "ВІР" за початковою вартістю не меншою ніж 5 243 775,00 грн. було опубліковано на веб-сайтах Міністерства юстиції України, Вищого господарського суду України.

04 листопада 2016 року, організатором аукціону товарною біржею "КМФБ" на веб-сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України оголошено, що аукціон не відбувся, у зв'язку з відсутністю учасників аукціону.

10 листопада 2016 року, листом-погодженням ПАТ "Дельта банк" надав згоду на проведення повторного прилюдного аукціону з продажу майна боржника, за початковою вартістю не меншою ніж 4 195 020,00 грн. з можливістю зниження початкової вартості, але не нижче 50% початкової вартості, вказаної в оголошенні про проведення аукціону.

Відповідне оголошення опубліковане на веб-сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України.

20 грудня 2016 року, організатором аукціону товарною біржею "КМФБ" на веб-сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України оголошено, що аукціон не відбувся, у зв'язку з наявністю однієї заяви на участь в аукціоні.

29 грудня 2016 року, банк надав згоду на проведення другого повторного аукціону з продажу майна боржника за початковою вартістю не меншою 3 356 016,00 грн. з можливістю пониження до 60% початкової вартості.

Оголошення про проведення другого повторного аукціону з продажу майна боржника призначено на 07 лютого 2017 року, опубліковано на веб-сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України.

07 лютого 2017 року, відбувся другий повторний аукціон з продажу цілісного майнового комплексу банкрута, за результатами якого переможцем визнано громадянином України ОСОБА_3, який придбав за 2 114 290,08 грн. про що організатором аукціону складено протокол №1 аукціону та повідомлено ПАТ "Дельта банк".

16 лютого 2017 року, на підставі Протоколу №114/8 про проведення другого повторного аукціону від 07 лютого 2017 року, між ПП "ВІР", в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Пасічника О.О., як продавцем, та громадянином ОСОБА_3, як покупцем, було укладено Договір купівлі-продажу майна, яке було предметом продажу на аукціоні 07 лютого 2017 року, згідно якого він набув у власність придбане ним на аукціоні майно. (т.3 а.с.262-265)

Отримані кошти спрямовані на погашення кредиторських вимог заставного кредитора ПАТ "Дельта банк" за мінусом коштів витрачених на реалізацію заставного майна, а саме:

- винагороди організатора аукціону (6% від ціни продажу);

- відшкодування витрат на виготовлення експертної оцінки та рецензії на дану оцінку;

- комісії, які автоматично списано ПАТ "Приватбанк" за обслуговування рахунку.

Після розподілу коштів ліквідаційний рахунок закритий.

28 лютого 2017 року, рішенням комітету кредиторів ПП "Вір" роботу арбітражного керуючого Пасічника О.О. визнано виконаною в повному обсязі, схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП "Вір", уповноважено з клопотанням до господарського суду Волинської області про припинення провадження у справі. (т.3 а.с.290-298)

15 березня 2017 року, ухвалою господарського суду Волинської області було затверджено звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "Вір", ліквідовано юридичну особу - ПП "Вір" та припинено провадження у справі про банкрутство ПП "Вір". (т.4 а.с.26-28)

Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з огляду на наступне.

Згідно п.17 ч.1 ст. 255 ГПК України, окремо від рішення місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, зокрема у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Законом).

Частиною 2 ст. 8 Закону передбачено, що в апеляційному порядку, зокрема, можуть бути оскаржені усі ухвали місцевого господарського суду, прийняті у справі про банкрутство, крім випадків, передбачених ГПК України та цим Законом.

Як встановлено з матеріалів справи та поданого на затвердження звіту, арбітражним керуючим Пасічником О.О., на виконання вимог ст. 41 Закону, ліквідатором банкрута:

- здійснено заходи щодо пошуку майна боржника, проведено інвентаризацію документації та майна, за результатами якої виявлено податкову, бухгалтерську та іншу документацію, а також виявлено лише заставне майно,

- прийнято до свого відання наявне майно, документацію та забезпечено його збереження;

- проведено аналіз первинної та іншої документації, договорів та проаналізовано фінансове становище банкрута;

- проведено оцінку майна банкрута;

- сформовано ліквідаційну масу, яка склалася лише з заставного майна;

- проведено реалізацію майна з аукціону, за рахунок отриманих коштів частково погашено вимоги заставного кредитора - ПАТ "Дельта Банк";

- документи, які потребують тривалого зберігання, передано на зберігання в Комунальну установу Луцький міський трудовий архів.

Відповідно до ч.1 ст. 46 Закону, звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків)

Також, судом встановлено, що 28 лютого 2017 року, рішенням комітет кредиторів ПП "Вір" надано оцінку роботі арбітражного керуючого та визнано його роботу виконаною в повному обсязі, схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП "Вір", і вирішено звернутись з клопотанням до господарського суду Волинської області про припинення провадження у справі. (т.3 а.с.290-298)

Відповідно до пп.6 п.1 ст. 83 Закону, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо затверджений звіт ліквідатора.

Пунктом 4 ст. 83 Закону встановлено, що у випадках, передбачених п.п.4-7 ч.1 цієї статті, (п.6 - затверджений звіт ліквідатора) господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Посилання ПАТ "Дельта Банк" на те, що ліквідатор не здійснив усіх необхідних дій щодо пошуку майна боржника, обов'язок яких покладений на нього ст. 41 Закону, а саме не звертався до правоохоронних органів за фактом заподіяння збитків колишнім директором ПП "Вір", в результаті чого була втрачена частина майна, не вживав заходи з виявлення та стягнення дебіторської заборгованості банкрута, відсутні запити пошуку звітності та бухгалтерської документації; не здійснив аналізу договорів та інших правочинів, які укладались боржником до порушення справи про банкрутство з метою визначення їх законності, які спрямовані на відчуження рухомого та нерухомого майна боржника та не подав запитів до Відділу реєстрації сільськогосподарської техніки головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області стосовно за банкрутом зареєстрованої сільськогосподарської техніки, колегія оцінює критично та відхиляє як безпідставні, оскільки як зазначив ліквідатор і , підтвердив ініціюючий кредитор, та вбачається з наявної у справі фінансової звітності ПП "Вір", підприємство два останні роки до порушення справи про банкрутство не вело господарської діяльності, а тому не укладало договорів чи інших правочинів до порушення справи про банкрутство. Відповідно була відсутня можливість дослідження таких договорів і проводити їх аналіз. Банк, посилаючись на відсутність такого аналізу, про існування таких договорів не заявляв, не надав відповідних доказів ні під час ліквідаційної процедури, ні при зверненні з апеляційною скаргою.

А посилання апелянта на те, що ліквідатор не звертався до правоохоронних органів за фактом заподіяння збитків колишнім директором ПП "Вір", в результаті чого була втрачена частина майна або ним не вживалися заходи з виявлення та стягнення дебіторської заборгованості банкрута, відсутні запити пошуку звітності та бухгалтерської документації є необґрунтованими, оскільки відповідальність на керівництво ПП "Вір" може бути покладена лише у разі доведення банкрутства боржника з їх вини, але інформація про дані факти відсутня та не надана апелянтом.

Щодо відсутності запитів до Відділу реєстрації сільськогосподарської техніки головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області стосовно зареєстрованої сільськогосподарської техніки за банкрутом, то ліквідатор і у 2014 і у 2015 роках звертався до Державної інспекції сільського господарства у Волинській області (запит №68/1-10 від 03 листопада 2014 року, запит №52/1-15 від 08 липня 2015 року) щодо наявності за ПП "ВІР" тракторів, самохідних шасі, сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, причіпного та навісного сільськогосподарське обладнання, а також просив надати наявну інформацію про відчуження ПП "Вір" будь-яких вищевказаних машин та на підставі яких цивільно-правових договорів. На які інспекцією надавалась відповідь про відсутність реєстрації за ПП "ВІР" тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, причіпних та начіпних машини.

Натомість, Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області, було створене відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України №209 про затвердження "Положення про Головне управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві" від 12 квітня 2017 року і почало видавати інформацію на запити лише з травня 2017 року.

Завіт ліквідатора було подано до господарського суду Волинської області 01 березня 2017 року, а 15 березня 2017 року, ухвалою господарського суду Волинської області було затверджено звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс ПП "Вір", ліквідовано юридичну особу - ПП "Вір" та припинено провадження у справі про банкрутство ПП "Вір". (т.4 а.с.26-28)

Після отримання апеляційної скарги, 15 червня 2018 року арбітражний керуючий Пасічник О.О. звернувся до ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області щодо наявності зареєстрованої сільськогосподарської техніки за ПП "ВІР", та листом від 02 липня 2018 року за №08.18/3496 отримав відповідь про відсутність зареєстрованих за ПП "ВІР" тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, причіпних та начіпних машин не зареєстровано.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду, що арбітражним керуючим було проведено весь комплекс необхідних та достатніх дій в ході ліквідації боржника та здійснено всі заходи спрямовані на виявлення активів та боржника ПП "ВІР", а також про те, що інформація, яка відображена в ліквідаційному звіті щодо відсутності зареєстрованої за боржником сільськогосподарської техніки відповідає дійсності та підтверджена належними доказами.

Інші заперечення, викладені у апеляційній скарзі, також не знайшли свого підтвердження під час її розгляду, а тому відхиляються як необґрунтовані.

Згідно ст.ст. 74, 77 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає, що ухвала господарського суду першої інстанції прийнята у відповідності до норм ст. 234 ГПК України із всебічним, повним та об'єктивним дослідженням матеріалів справи в їх сукупності та вірним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для її скасування та задоволення вимог апеляційної скарги.

Судові витрати за подачу апеляційної скарги, на підставі ст.ст. 129, 282 ГПК України, у зв'язку з відмовою в її задоволенні, покладаються на апелянта.

Керуючись ст.ст. 129, 269-275, 276, 281-284 ГПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Ухвалу господарського суду Волинської області від 15 березня 2018 року у справі №903/975/14 - залишити без змін, а апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" залишити без задоволення.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції у строк та в порядку, встановленому статтями 287-289 ГПК України.

Справу №903/975/14 повернути господарському суду Волинської області.

Головуючий суддя Дужич С.П.

Суддя Миханюк М.В.

Суддя Огороднік К.М.

СудРівненський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення19.07.2018
Оприлюднено02.08.2018
Номер документу75630179
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/975/14

Постанова від 31.10.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 17.10.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 30.08.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Постанова від 19.07.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 10.07.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 25.06.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 08.06.2018

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Дужич С.П.

Ухвала від 15.03.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 01.03.2017

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 14.11.2016

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні