Ухвала
від 02.08.2018 по справі 389/1729/18
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

02.08.2018

Провадження №2/389/536/18

ЄУН 389/1729/18

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

02 серпня 2018 року Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Г.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до СВК Пантазіївський , ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19 про визнання права спільної часткової власності на нерухоме майно,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулися до суду із вказаним вище позовом.

Як вбачається з отриманої судом інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача, яка надана Знам'янським РС Управління ДМС України в Кіровоградській області та виконавчим комітетом Новопразької селищної ради Олександрійського району Кіроовградської області у порядку ч.6 ст.187 ЦПК України, відповідач ОСОБА_6 померла 10 липня 2016 року - актовий запис № 6 від 12 липня 2016 року. Крім того, зі змісту позову вбачається, що 06.10.2007 року помер ОСОБА_12. Відомості про правонастуників вказаних осіб наразі відсутні.

Відповідно до статті 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

За змістом ст.ст. 46, 47 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов'язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи, а також здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи. Виходячи зі змісту цих статей, стороною у справі може бути лише особа, яка має цивільну процесуальну правоздатність і цивільну процесуальну дієздатність.

Згідно з ч.4 ст.25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у день її смерті.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

За нормами ст.55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (право попередника) іншою особою (правонаступником) у зв'язку з вибуттям із процесу суб'єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов'язки право попередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

З огляду на те, що позивачі звернулись до суду зі вказаним позовом в тому числі з вимогами до ОСОБА_6 та ОСОБА_12, які на момент подачі позову померли, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі у частині позовних вимог до вказаних осіб на підставі п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, оскільки діючим законодавством України не передбачено судового врегулювання спору з особою, яка на час звернення до суду померла та правоздатність якої, відповідно до вимог ч.4 ст. 25 ЦК України, припинена.

При цьому суд відзначає, що інформація щодо кола колишніх членів КСП Пантазіївське , осіб, які мали право на отримання майнового паю, співвласників відповідного спірного майна, а у разі їх смерті - кола їх правонаступників, може бути з'ясована в ході судового розгляду і відповідні особи можуть бути залучені до участі у справі у порядку встановленому ЦПК України.

В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду. Підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження - відсутні.

Розгляд справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Тому справу необхідно прийняти до провадження, з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19,128,187,260,261,274,353 ЦПК України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Відмовити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у відкритті провадження у справі за їх позовом про визнання права спільної часткової власності на нерухоме майно у частині позовних вимог до ОСОБА_6 та ОСОБА_12.

Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до цього суду з такими самими позовними вимогами.

Відкрити загальне позовне провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до СВК Пантазіївський , ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19 про визнання права спільної часткової власності на нерухоме майно.

З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче судове засідання на 11 год. 30 хв. 29 серпня 2018 року в приміщенні Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області (вулиця Маяковського, 30, місто Знам'янка Кіровоградської області, 27406).

Роз'яснити відповідачам, що вони у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, відповідач зобов'язаний відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, копію відзиву разом з доданими до нього документами надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).

Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет - zn.kr.court.gov.ua/sud1107, розділ на головній сторінці - Стан розгляду справ .

Копії ухвали надіслати особам, що беруть участь у справі, відповідачам - копію позовної заяви з копіями доданих документів.

Ухвала може бути оскаржена в частині недотримання правил підсудності або в частині відмови у відкритті провадження протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Кіровоградської області, через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Г.В. Берднікова

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.08.2018
Оприлюднено03.08.2018
Номер документу75649918
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —389/1729/18

Рішення від 22.01.2019

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Рішення від 22.01.2019

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 20.12.2018

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Український В. В.

Ухвала від 03.10.2018

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 02.08.2018

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

Ухвала від 26.06.2018

Цивільне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Берднікова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні