Ухвала
від 03.08.2018 по справі 906/728/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "03" серпня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/728/15

За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Горохів Агротрейд" (Волинська область, Локачинський район, с. Холопичі)

До боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна" (Житомирська область, м. Коростень)

про визнання банкрутом

Суддя Гнисюк С.Д.

В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/728/15 про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна".

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 20.04.2018 зупинено провадження у справі №906/728/15 про визнання банкрутом ТОВ "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна" до повернення матеріалів справи до Господарського суду Житомирської області.

24.04.2018 матеріали справи №906/728/15 направлено до Рівненського апеляційного господарського суду.

16.04.2018 до Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, від повіреного EMROC AG ОСОБА_1 надійшла грошова вимога кредитора від 06.04.2018, з додатками.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 23.04.2018 відкладено вирішення питання відносно прийняття та призначення до розгляду клопотання повіреного EMROC AG ОСОБА_1 з грошовими вимогами кредитора до повернення матеріалів справи №906/728/15 та поновлення провадження у справі.

31.07.2018 від Рівненського апеляційного господарського суду з супровідним листом №01-27/906/728/15/2964/18 від 19.07.2018 повернено до Господарського суду Житомирської області матеріали справи №906/728/15.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 02.08.2018, зокрема, провадження у справі №906/728/15 поновлено.

Дослідивши грошову вимогу повіреного EMROC AG ОСОБА_1 від 06.04.2018 та додані до неї документи, в межах справи №906/728/15, Господарський суд Житомирської області -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 16.06.2015, зокрема, порушено провадження у справі №906/728/15 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна".

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 08.09.2015, з урахуванням ухвали від 07.10.2015 про виправлення описки, затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.

Постановою Господарського суду Житомирської області від 27.10.2015, зокрема, визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна"; відкрито ліквідаційну процедуру.

16.04.2018 до Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ надійшла грошова вимога від повіреного EMROC AG ОСОБА_1 від 06.04.2018, згідно якої він від імені агентства EMROC AG пред'являє вимогу до ліквідаційної маси та просить внести компанію EKF до переліку кредиторів.

Дослідивши вищезазначену вимогу, суд дійшов до висновку, що вона подана з порушенням вимог ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), з огляду на наступне.

Згідно абз. 1 ч. 1 ст. 23 Закону про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Згідно ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.

Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.

Отже, вимоги до змісту заяви кредитора та перелік обов'язкових документів зазначені в ст.23 Закону про банкрутство.

Заявником не в повному обсязі дотримані вимоги щодо змісту заяви, а саме у поданій грошовій вимозі відсутні:

- ідентифікаційний код юридичної особи (боржника) та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);

- ідентифікаційний код юридичної особи (кредитора) та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);

- розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені) та розрахунок кредиторських вимог на суму 698800,72євро в грошовому еквіваленті за кусом НБУ на день подачі заяви (грошову вимогу подано 06.04.2018);

- виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника та їх обґрунтування;

- відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;

- перелік документів, які додаються до заяви.

Крім того заявником не додано до грошової вимоги обов'язкових документів, а саме:

- докази сплати судового збору;

- докази надсилання копії заяви боржнику і ліквідатору;

- документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.

Щодо судового збору суд зазначає наступне.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про судовий збір" справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим законом, і включається до складу судових витрат.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про судовий збір" платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим законом.

Доступ до правосуддя в контексті п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений Господарським процесуальним кодексом України.

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого ст. 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Відтак, механізм реалізації вищевказаного права, яке закріплене в Основному Законі, включає в себе необхідність дотримання вимог процесуального законодавства при зверненні до суду, зокрема, щодо сплати судового збору.

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2018 ставка судового збору за подання до господарського суду, зокрема, заяви кредитора з вимогами до боржника складає - 3524,00грн. (1762,00грн.+1762,00грн.).

Доказом сплати судового збору є оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення (Інформаційний лист Державної судової адміністрації України № 12-6621/11 від 10.11.2011 року).

Заявником не надано суду доказів сплати судового збору.

Щодо доказів надсилання копії заяви (грошової вимоги) боржнику і ліквідатору суд зазначає наступне.

За змістом Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, про прийняття до пересилання реєстрованого поштового відправлення (в тому числі листа) відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" видається розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є бланк опису вкладень, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Отже, належним доказом відправлення боржнику і ліквідатору заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштове відправлення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Заявником не надано суду доказів надсилання копії заяви (грошової вимоги) боржнику і ліквідатору.

Щодо документів, які підтверджують грошові вимоги до боржника суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4 ст. 91 ГПК України).

Пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55 передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.

Заявником додано до грошової вимоги документи належним чином не засвідчені.

Згідно ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.

Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 23 цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).

Враховуючи, що грошова вимога повіреного EMROC AG ОСОБА_1 від 06.04.2018 подана з порушенням вимог ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Господарський суд Житомирської області дійшов до висновку про необхідність повідомлення заявника - повіреного EMROC AG ОСОБА_1 - щодо необхідності усунення недоліків, допущених при поданні грошової вимоги до боржника від 06.04.2018.

Керуючись статтями 23, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 10, 73, 74, 86, 91, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -

УХВАЛИВ:

1. Повідомити повіреному EMROC AG ОСОБА_1 про недоліки, допущені при поданні грошової вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна" від 06.04.2018.

2. Зобов'язати повіреного EMROC AG ОСОБА_1, протягом десяти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки, допущені при поданні грошової вимоги від 06.04.2018, шляхом направлення на адресу Господарського суду Житомирської області доказів, а саме:

- докази сплати судового збору у розмірі 3524,00грн. (платіжні реквізити для перерахування судового збору в гривнях: отримувач коштів УК у м.Житомирі (м.Житомир) 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38035726; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 34311206083009; код класифікації доходів бюджету 22030101.

Призначення платежу ____; 101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Житомирської області (назва суду, де розглядається справа)

- докази надсилання копії грошової вимоги від 06.04.2018 - Товариству з обмеженою відповідальністю "Агропромислова фірма "Агролюкс-Україна" (11501, Житомирська область, м. Коростень, вул. Коротуна, 1, код ЄДРПОУ 33552641) і ліквідатору - арбітражному керуючому Василюку Ігору Миколайовичу (43025, АДРЕСА_2 свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №241 від 14.02.2013) - опис вкладення в поштове відправлення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), в оригіналі;

- документи, посвідчені належним чином (відмітка про засвідчення копії документа "Згідно з оригіналом", назва посади, особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії).

Крім того, оформити заяву з кредиторськими вимогами, враховуючи приписи ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (шляхом уточнення, у тому числі щодо належного обґрунтування заявлених вимог та зазначенням в прохальній частині, зокрема, дати виникнення, суми та виду заборгованості).

3. Вказану ухвалу направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення згідно переліку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Гнисюк С.Д.

Роздрукувати:

1- у справу

2- повіреному EMROC AG ОСОБА_1 (02152, АДРЕСА_1)

згідно поданої заяви від 19.12.2017 -рек. з пов.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.08.2018
Оприлюднено03.08.2018
Номер документу75660571
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/728/15

Ухвала від 29.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 26.05.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 26.03.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 24.03.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 06.02.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

Ухвала від 06.02.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гнисюк С.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні