Ухвала
від 31.07.2018 по справі 910/5417/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження та

призначення справи до судового розгляду по суті

31.07.2018Справа № 910/5417/18

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Завод низьковольтної апаратури Лідер Електрик

до Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія Східгазбуд

про стягнення 823453,53 грн.

Суддя Картавцева Ю.В.

Представники сторін: згідно з протоколом судового засідання

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Завод низьковольтної апаратури "Лідер Електрик" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія "Східгазбуд" про стягнення 823453,53 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не в повному обсязі виконав зобов'язання зі сплати коштів за відвантажений товар відповідно до умов договору поставки № 2812/3-16 від 28.12.2016, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача основний борг у розмірі 634545,69 грн. та пеню у розмірі 188907,84 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.05.2018 суд ухвалив: позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Завод низьковольтної апаратури "Лідер Електрик" залишити без руху; встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом: надання до суду відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; подання підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали.

18.05.2018 до відділу діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків.

За змістом ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Зважаючи на ціну позову, суд приходить до висновку про здійснення розгляду даної справи у порядку загального позовного провадження.

Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.05.2018 суд ухвалив: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; справу розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 19.06.2018.

У підготовче засідання 19.06.2018 з'явився представник позивача. Представник відповідача в підготовче засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце підготовчого засідання був повідомлений належним чином.

У підготовчому засіданні оголошено перерву до 10.07.2018.

06.07.2018 до відділу діловодства суду від відповідача надійшло клопотання про надіслання йому копії позовної заяви.

09.07.2018 до відділу діловодства суду від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи з тих підстав, що відповідач має намір подати відзив на позовну заяву, однак часу для його підготовки з об'єктивних причин він не мав.

У підготовче засідання 10.07.2018 з'явився представник позивача. Представник відповідача в підготовче засідання не з'явився, про дату, час та місце підготовчого засідання був повідомлений належним чином.

Представник позивача заперечив проти задоволення клопотання відповідача про відкладення підготовчого засідання.

Суд розглянувши клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, відмовив у його задоволенні, так як підстави наведені у вказаному клопотанні не є належними підставами для відкладення розгляду справи відповідно до положень ст. 183 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

З метою належної підготовки справи для розгляду у підготовчому засіданні 10.07.2018 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та оголошено перерву до 31.07.2018.

31.07.2018 до відділу діловодства суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. У відзиві відповідачем викладено клопотання у якому він просить зобов'язати позивача надати для ознайомлення оригінали видаткової накладної № ЛЕ-0000077 від 24.06.2017 та довіреності № 14 від 21.04.2017, копії яких додано до позову, викликати головного інженера Гірка В.В. для допиту в якості свідка та зобов'язати сторін провести звірку розрахунків з ініціативи позивача.

Розглянувши клопотання відповідача, що міститься у відзиві на позовну заяву суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 88 Господарського процесуального кодексу України показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім'я (прізвище, ім'я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з'явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.

Згідно зі ст. 89 Господарського процесуального кодексу України свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти. Суд має право зобов'язати учасника справи, який подав заяву свідка, забезпечити явку свідка до суду або його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Так, наведені приписи процесуального закону дають підстави для висновку, що свідок може бути викликаний у засідання лише у разі, якщо у справі наявна заява такого свідка, у якій викладені показання суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти, тобто в будь-якому разі показання свідка, викладені у заяві, що подається до суду, передують виклику такого свідка та, власне, є обов'язковою передумовою для виклику свідка для допиту.

Однак, жодних заяв свідка в порядку встановленому ст. 88 Господарського процесуального кодексу України у межах даної справи подано не було, тому підстави для задоволення клопотання відповідача про виклик свідка відсутні. Зважаючи на це суд відмовляє в задоволенні клопотання відповідача щодо виклику головного інженера Гірка В.В. для допиту в якості свідка.

Також, у відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що в бухгалтерському обліку Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна компанія "Східгазбуд" міститься інша сума заборгованості, аніж та, яку просить стягнути позивач, однак суд звертає увагу, що відповідач не надає доказів на підтвердження викладених обставин. Крім того, суд зазначає, що проведення звірки розрахунків є правом сторін і відповідач не позбавлений можливості направити позивачу акт звірки взаєморозрахунків. Враховуючи це, суд відмовляє у задоволенні клопотання відповідача в частині, у якій він просить суд зобов'язати сторін звірити розрахунки з ініціативи позивача.

Згідно з ч. 1 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Відповідно до ч. 6 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Враховуючи це, суд на місці ухвалив частково задовольнити клопотання відповідача та зобов'язати позивача надати для ознайомлення оригінали видаткової накладної № ЛЕ-0000077 від 24.06.2017 та довіреності № 14 від 21.04.2017, копії яких додано до позову.

У підготовчому засіданні 31.07.2018 представник позивача на виконання вимог ухвали суду надав для ознайомлення оригінали видаткової накладної № ЛЕ-0000077 від 24.06.2017 та довіреності № 14 від 21.04.2017.

У підготовчому засіданні 31.07.2018 судом були вчинені дії, передбачені ст. 182 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Відповідно до п. 18 ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 185, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження у справі № 910/5417/18.

2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 28.08.18 о 15:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал судових засідань № 21 . Явка сторін у судове засідання є обов'язковою.

3. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/

4. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню.

Суддя Ю.В. Картавцева

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення31.07.2018
Оприлюднено03.08.2018
Номер документу75660845
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/5417/18

Рішення від 28.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 31.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 10.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 20.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 24.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

Ухвала від 07.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Картавцева Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні