Справа №585/2688/18 Головуючий у суді у 1 інстанції - ОСОБА_1 Номер провадження 11-сс/788/277/18 Суддя-доповідач - ОСОБА_2 Категорія -
УХВАЛА
30 липня 2018 року суддя колегії суддів з розгляду справ та матеріалів кримінального судочинства Апеляційного суду Сумської області ОСОБА_2 перевіривши апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області від 20 липня 2018 року, якою прокурору у кримінальному провадженні ОСОБА_3 було відмолено в задоволенні клопотання про надання дозволу на реалізацію речових доказів, ?
26.07.2018 до Апеляційного суду Сумської області надійшла апеляційна скарга прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_4 на ухвалу слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області від 20.07.2018, якою прокурору відмовлено в наданні дозволу на реалізацію речових доказів кукурудзи по кримінальному провадженні за фактом самовільного захоплення 4 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності загальною площею 58,56 га, тобто за фактом розслідування кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.197-1 КК.
В поданій апеляційній скарзі прокурор у кримінальному провадженні ОСОБА_4 просить ухвалу слідчого судді скасувати, як незаконну та постановити нову, якою задовольнити клопотання прокурора про надання дозволу на реалізацію речових доказів.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, вважаю за необхідне відмовити у відкритті апеляційного провадження по ній.
Зокрема, у відповідності до вимог ч.3 ст.392 КПК, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
Випадки, про які йдеться мова у вказаній вище нормі кримінального процесуального закону, безпосередньо передбачені ч.1 і ч.2 ст.309 КПК, яка у свою чергу встановлює вичерпний перелік ухвал слідчих суддів, що можуть бути оскаржені під час досудового розслідування в апеляційному порядку.
Оскарження ухвал слідчих суддів до апеляційного суду, постановлених ними у порядку ч.6 ст.100 КПК про надання дозволу на реалізацію речових доказів, чинним кримінальним процесуальним законодавством України, в тому числі і ст.309 КПК, не передбачено.
Відповідно до вимог ч.4 ст.399 КПК, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, ухвала слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області від 20.07.2018 про відмову в наданні дозволу на реалізацію речових доказів постановлена в межах повноважень, наданих КПК слідчому судді, оскільки ст.100 цього Кодексу передбачає можливість розгляду таких клопотань слідчим суддею.
Таким чином, слідчим суддею було ухвалено процесуальне рішення у передбачений законом спосіб, який не передбачає його оскарження в апеляційному порядку, тому вважаю за необхідне відмовити прокурору у кримінальному провадженні у відкритті апеляційного провадження за його апеляційною скаргою.
Керуючись ст.399 КПК України, -
постановив:
Відмовити прокурору у кримінальному провадженні ОСОБА_3 у відкритті провадження за її апеляційною скаргою на ухвалу слідчого судді Роменського міськрайонного суду Сумської області від 20.07.2018, якою відмовлено в задоволенні клопотання прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_3 про надання дозволу на реалізацію речових доказів.Копію ухвали невідкладно надіслати прокурору ОСОБА_3 разом з її апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.Касаційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75682108 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Сумської області
Рунов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні