Ухвала
від 03.08.2018 по справі 711/6289/18
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/6289/18

У Х В А Л А

2 серпня 2018 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Демчик Р.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Пенсійного фонду України про дискримінацію, -

встановив:

30 липня 2018 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Пенсійного фонду України про дискримінацію.

В позовній заяві позивач просить звільнити його від сплати судового збору за подання позовної заявив порядку вимог п. 3 ч.1 ст. 8 Закону України Про судовий збір , так як предметом позову є захист трудових прав. Визнати дискримінацією ОСОБА_1 дії Голови правління Пенсійного фонду України та начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області які були вчинені ним станом на 30 липня 2018 року.

Дослідивши матеріали позовної заяви суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Відповідно до ч.1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ч.3 ст. 136 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Отже, ЦПК України не передбачено звільнення від сплати судового збору за подачу позовної заяви до суду.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Відповідно до ч.2 ст. 8 цієї статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Так, в позовній заяві (а.4) позивач вказує, що збоку керівників відповідачів є пряма дискримінація позивач як громадянина України, керівника державної установи, державного службовця, що має своє відображення у створенні перешкод для реалізації наданих законами України відповідних норм та положень, в той час, коли решта керівників такій дискримінації не піддаються.

Обгрунтовуючи клопотання про звільнення від сплати судового збору, позивач вказує на те, що підставою для звернення до суду є стягнення майнової шкоди, яка виникла внаслідок незаконного звільнення позивача. Таким чином, враховуючи характер спірних правовідносин, з метою забезпечення права позивача на доступ до правосуддя, відповідно до вимог ч.2 ст.8 Закону України Про судовий збір , так як предметом позову є захист трудових прав, вважає що його має бути звільнено від сплати судового збору за подання позовної заяви (а.36 позовної заяви).

Суддя вважає, що предметом позову не є захист трудових прав позивачу з огляду на наступне.

Так, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 7 лютого 2018 року визнано протиправним та скасовано наказ Пенсійного фонду України від 29 березня 2017 року №213-о «Про звільнення керівників територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Черкаській області» в частині звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області. Поновлено ОСОБА_1 на посаді начальника Управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області з 3 квітня 2017 року. Стягнуто зі Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області (ідентифікаційний код 40383821, місцезнаходження; 20200, Черкаська обл., Звенигородський район, місто Звенигородка, вулиця Софії Терещенко, будинок 28) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1. місце проживання: 20423, Черкаська область, Тальнівський район, село Соколівочка, вулиця Коцюбинського, бух 2) суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у розмірі 90630,00 грн. без урахування обов'язкових податків та зборів. Допущено негайне виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника Управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області з 3 квітня 2017 року. Звернуто до негайного виконання постанову суду в частині стягнення зі Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області (ідентифікаційний код 40383821, місцезнаходження: 20200, Черкаська обл., Звенигородський район, місто Звенигородка, вулиця Софії Терещенко, будинок 28) на користь ОСОБА_1В (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, місце проживання: 20423, Черкаська область, Тальнівський район, село Соколівочка, вулиця Коцюбинського, буд.2) суми середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у межах одного місяця у розмірі 4488,75 гри. (чотири тисячі чотириста вісімдесят вісім гри. 75 коп.) без урахування обов'язкових податків та зборів. В частині позовних вимог про визнання протиправними дій голови правління Пенсійного фонду України ОСОБА_2, пов'язаних із виданням і підписанням п. 4 наказу Пенсійного фонду України від 29 березня 2017 №213-о «Про звільнення керівників територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Черкаській області» - у задоволенні позову відмовлено. Зобов'язано Пенсійний фонд України та Звенигородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області подати до суду звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дати набрання судовим рішенням законної сили.

Судове рішення набрало законної сили.

Згідно трудової книжки позивача (номер запису 22), в трудову книжку внесено запис про поновлення позивача на попередній посаді (наказ ПФУ від 24 квітня 2018 року №183-о).

Отже, трудове право позивача, яке було порушене незаконним звільненням - поновлено.

Крім того, до позовної заяви не додано документів, які підтверджують що позивач перебуває в скрутному матеріальному стані, перебуває на обліку в Державній службі зайнятості. Як вбачається з трудової книжки позивача, йому припинено виплату допомоги по безробіттю згідно п.п.2 п.1 ст.31 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття . Посилання позивач на те, що ухвалою судді Позарецької С.М. від 11 липня 2018 року його звільнено від сплати судового збору не може бути підставою для звільнення позивача від сплати судового збору при подачі цього позову.

За таких обставин вважаю, що підстави для звільнення позивача від сплати судового збору відсутні, а тому в задоволенні його клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов. Зокрема, частиною п'ятою статті 119 ЦПК передбачено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Отже, якщо сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов'язковою, то наслідком недотримання цієї умови є залишення позовної заяви без руху, а у разі, якщо документ, що підтверджує сплату судового збору (частина п'ята статті 119 ЦПК), не буде поданий у строк, установлений судом, - визнання заяви неподаною та її повернення позивачеві (стаття 121 ЦПК) або залишення заяви без розгляду.

Разом із тим, якщо позивачем (заявником) заявлено клопотання про відстрочення або розстрочення судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його оплати відповідно до статті 82 ЦПК, то наслідки, передбачені статтею 121 ЦПК, застосовуються лише за умови відмови в задоволенні такого клопотання, про що постановляється відповідна ухвала.

Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Враховуючи те, що в задоволенні клопотання про відстрочення сплати позивачу відмовлено, йому необхідно сплатити судовий збір, та надати документ, що підтверджує його сплату.

Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду: 1) позовної заяви немайнового характеру, яка подана: фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 704,80 грн. ).

За таких обставин з метою усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно додати до позову документи про сплату судового збору в сумі 704 грн. 80 коп.

Банківські реквізити для сплати судового збору при зверненні до Придніпровського районного суду м. Черкаси:

Отримувач коштівУДК СУ у м.Черкаси Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38031150 Банк отримувачаГУДКУ у Черкаській області Код банку отримувача (МФО) 854018 Рахунок отримувача 31217206700003 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Придніпровський районний суд м. Черкас (назва суду, де розглядається справа)

Згідно ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення без руху.

Керуючись ст.ст.136 175, 177, 185 ЦПК України, ст. 4, 8 Закону України Про судовий збір , -

ухвалив:

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору при подачі позовної заяви відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Пенсійного фонду України про дискримінацію - залишити без руху.

Надати позивачу для виправлення зазначених недоліків заяви строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала суду в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області, через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_3

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення03.08.2018
Оприлюднено05.08.2018
Номер документу75685437
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —711/6289/18

Ухвала від 10.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Ухвала від 18.05.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Постанова від 17.03.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Постанова від 17.03.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 17.03.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 17.03.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 18.02.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 30.01.2020

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні