ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 червня 2018 року № 826/2829/18
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю УКРАЇНКА АГРО до Державної фіскальної служби України, третя особа: Комісія Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю УКРАЇНКА АГРО (далі - позивач, ТОВ УКРАЇНКА АГРО ) з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач, ДФС України), третя особа: Комісія Державної фіскальної служби України, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних №440572/38770700 від 19.12.2017 року в реєстрації податкової накладної №21 від 29.10.2017 року ;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №21 від 29.10.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ним у встановленому законодавством порядку складено та направлено до контролюючого органу податкову накладну, реєстрація якої необґрунтовано була зупинена та запропоновано надати пояснення та/або копії документів. Позивач вказав на те, що первинні документи на підтвердження показників, зазначених у податкових накладних були надані, а також відповідачу надані пояснення щодо здійснення господарських операцій. Однак, комісією прийнято рішення про відмову в прийнятті податкових накладних. Дії ДФС України оформлені даними рішеннями позивач вважає необґрунтованими, вчиненими з порушенням норм законодавства та без дослідження наданих позивачем документів та пояснень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.02.2018 року відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач у встановлений судом строк не надав відзив на позовну заяву.
Третя особа у встановлений судом строк своїх пояснень щодо позовних вимог не надала.
Враховуючи не подання відповідачем відзиву на позовну заяву, справа розглядалась на підставі наявних в справі матеріалів.
Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Справа розглядалась у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження згідно приписів статей 12, 257, 262 КАС України та враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи без проведення судового засідання та виклику учасників справи.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
29 жовтня 2017 року Товариством з обмеженою відповідальністю УКРАЇНКА АГРО складено податкову накладну №21 від 29.10.2017 року по взаємовідносинам з ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР .
03.11.2017 р. позивачем засобами електронного зв'язку направлено податкову накладну від 29.10.2017 № 21 на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних що підтверджується квитанцією за ідентифікатором форми J1201009.
09.11.2017 р. позивачем отримано квитанцію № 9234526760, якою повідомлено про прийняття податкової накладної від 29.10.2017 № 21 та зупинення її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підставою зупинення зазначено наступне: За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1206 .
Позивачем 25.11.2017 складено Таблицю платника податків № 1 згідно з Додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у якій відповідно до графи 4 Код згідно з УКТ ЗЕД /ДК 016 2010 (постачання (виготовлення) товарів/послуг) визначені коди УКТ ЗЕД товарів, які зазвичай постачаються Товариством, а у графі 4 Код згідно з УКТ ЗЕД /ДК 016 - 2010 (придбання (отримання) товарів/послуг) визначені коди товарів/послуг, що придбаваються Позивачем.
Подану позивачем Таблицю даних платника податків від 25.11.2017 № 1 не прийнято, інформацію з Таблиці не враховано, що підтверджується квитанцією № 2 від 29.11.2017.
11 грудня 2017 року, на виконання приписів п.п. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 Податкового кодексу України, Позивачем надано до Малинської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області Повідомлення № 1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, що підтверджується квитанцією від 12.12.2017 за ідентифікатором форми J1312602. До Повідомлення № 1 від 12.12.2017 позивачем додано скан-копії документів, завірені електронним цифровим підписом директора, зокрема, договори, звіти про посів та збирання врожаю, оборотно-сальдова відомість по рахунку 361, картка рахунку 361, видаткова накладна, відомості про здійснення розрахунків, докази перевезення товару тощо, яких достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної від 29.10.2017 № 21 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Рішенням комісії Відповідача №440572/38770700 від 19 грудня 2017 р. відмовлено у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не с достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
28 грудня 2017 р. Позивачем подано скаргу на рішення комісії ДФСУ, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №440572/38770700 від 19 грудня 2017 р. Рішення за результатом розгляду скарги Позивача від 28.12.2017 не приймалось.
Вважаючи протиправним рішення щодо відмови у прийнятті податкових накладних, позивач оскаржив його до суду.
Оцінивши за правилами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до пункту 74.2. статті 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно із пунктом 74.3 статті 74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис , Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Положеннями пункту 13 Порядку №1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно із підпунктом 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зі змісту квитанцій за ідентифікатором форми J1201009 щодо податкової накладної №21 складеної ТОВ УКРАЇНКА АГРО видно, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених Наказом №567.
Однак, в порушення положень підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, відповідачем не зазначено у квитанції від 15.10.2017 року конкретного чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, який став підставою для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Причинами для зупинення реєстрації податкових накладних у вказаних квитанціях зазначено наступне: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:1206 .
У квитанції позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, відповідно до пункту в підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З аналізу даних норм законодавства слідує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
У квитанції за ідентифікатором форми J1201009 щодо податкової накладної № 21 відповідач не навів конкретного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання відповідних податкових накладних, а навів лише загальні фрази.
У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті в підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 Податкового кодексу України.
Суд встановив, що на виконання положень підпункту 201.16.2 пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України позивач направив копії документів та пояснення до господарських операцій, щодо яких була складена податкова накладна №21 від 29.10.2017 року.
З наданих позивачам документів, вбачається, що одним із видів діяльності Позивача згідно з даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та статуту Позивача є, зокрема, вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, в тому числі, насіння соняшнику (код КВЕД 01.11, основний), а також вирощування інших однорічних і дворічних культур (код КВЕД 01.19).
21.09.2017 р. між Позивачем, як продавцем, та ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР , як покупцем, укладений договір поставки від 21.09.2017 № 10389/к, відповідно до якого Позивач зобов'язався поставляти покупцю сільськогосподарську продукцію власного виробництва.
У пункті 1.2 договору від 21.09.2017 № 10389/к сторони домовились, що найменування товару, рік урожаю, одиниця виміру, строки та порядок оплати товару, умови поставки, базисні показники, максимальну суму договору визначено у додатку № 1.
Відповідно до Додатку № 1 від 21 вересня 2017 р. до Договору поставки № 10389/к від 21 вересня 2017 р. , сторони домовились про поставку соняшника 2017 року врожаю.
У пункті 5 додатку № 1 до договору від 21.09.2017 № 10389/к сторони, відповідно до пункту 2.2 договору від 21.09.2017. № 10389/К, визначили наступні умови та порядок оплати вартості кожної поставленої партії товару ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР , зокрема поставка здійснюється з відстроченням платежу шляхом перерахування 83 % вартості поставленої партії товару на поточний рахунок контрагента протягом 5-ти банківських днів після поставки партії товару, а залишок у вигляді 17% від вартості поставленої партії товару сплачується контрагенту протягом 5-ти банківських днів після надання контрагентом ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР оригіналів документів на поставлену партію товару: видаткової накладної; належним чином оформленої транспортної накладної; оригіналу договору, податкової накладної.
Відповідно до пункту 8 додатку № 1 до договору від 21.09.2017 № 10389/к. загальна кількість товару, яка підлягає постачанню за цим договором, визначається як кількість фактично поставленого товару згідно даних, вказаних у видаткових та податкових накладних. Позивач поставляє, а ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР приймає і оплачує товар згідно вимог специфікації по якості та безпечності до даного договору, в заліковій кількості 500, 00 тон, +/- 5%. У Додатку № 2 від 21 вересня 2017 р. до Договору поставки № 10389/к від 21 вересня 2017 р. передбачені основні характеристики товару насіння соняшнику .
За фактом поставки 29.10.2017 р. позивачем соняшника у кількості 31,84 т. сторонами підписано видаткову накладну від 29.10.2017 № 184.
ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР здійснено часткову оплату вартості поставленого соняшника врожаю 2017 р. у сумі 302 087,96 грн. в тому числі ПДВ 50 347,99 грн, що підтверджуються платіжним дорученням від 24.10.201 7 № 4639070043.
Судом в ході дослідження матеріалів справи, встановлено, що податкова накладна від 29.10.2017 року № 21 була складена щодо господарських операцій з Товариства з обмеженою відповідальністю КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР , що підтверджується документами наданими позивачем на виконання вищезазначених договорів.
Відтак, судом встановлено, що податкова накладна не підпадає під критерій оцінки ступеня ризиків, достатніх для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за п.п. 1) п. 6. Наказу № 567 від 13.06.2017 р.
Зазначені вище обставини підтверджуються матеріалами справи та були надані відповідачу на підтвердження господарської операції, для здійснення реєстрації податкової накладної.
Такі документи направляються податковим органом за місцем обліку платника податків відповідно підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України до Комісії ДФС України для прийняття Рішення щодо реєстрації податкових накладних.
Згідно із постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2017 №190 Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту в підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
У рішенні комісії ДФС від 19.12.2017 №440572/38770700 підставою для відмови у реєстрації податкових накладних вказано: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування .
При цьому, комісією ДФС лише процитовано норму законодавства без будь-якої конкретизації обставин справи, зокрема, посилання на конкретний документ, якій складений з порушенням законодавства та з яким саме порушенням він складений.
Позивач стверджує, що первинні документи, оформлені в рамках господарських відносин із ТОВ КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР , копії яких надані відповідачу для прийняття рішення та наявні в матеріалах справи щодо реєстрації податкових накладних складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, які засвідчують факт реального виконання ТОВ УКРАЇНКА АГРО та його контрагентами господарських зобов'язань.
В свою чергу відповідач, як суб'єкт владних повноважень не довів наявності підстав для відмови у реєстрації податкової накладної №21 від 29.10.2017.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення комісії ДФС від 19.12.2017 №440572/38770700 щодо відмови в прийнятті податкової накладної №21 від 29.10.2017 року є необґрунтованим, не мотивованим та не відповідає положенням законодавства.
Таким чином, позовні вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №440572/38770700 від 19.12.2017 в реєстрації податкової накладної №21 від 29.10.2017 року є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а податкова накладна №21 від 29.10.2017 року повинна бути прийнятою та зареєстрованою (операційним днем), коли вони були надіслані позивачем.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, а також доводи стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись положеннями статей 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов товариства з обмеженою відповідальністю УКРАЇНКА АГРО (адреса: 11633, Житомирська обл. Малинський район, село Українка, вул. Садова, буд.5 код ЄДРПОУ 38770700) задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних №440572/38770700 від 19.12.2017 року в реєстрації податкової накладної №21 від 29.10.2017 року.
3. Зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №21 від 29.10.2017 року.
4. Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю УКРАЇНКА АГРО (адреса: 11633, Житомирська обл. Малинський район, село Українка, вул. Садова, буд.5 код ЄДРПОУ 38770700) сплачений ним судовий збір у розмірі 1762,00 грн (одна тисяча сімсот шістдест дві гривні 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197, адреса: 04053, м. Київ, Львівська пл., 8).
Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.А. Качур
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2018 |
Оприлюднено | 08.08.2018 |
Номер документу | 75717196 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Файдюк Віталій Васильович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Качур І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні