Ухвала
від 28.08.2008 по справі 22-1739/2008
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Іменем України

28 серпня 2008 року м. Вінниця

Колегія суддів судової па лати з цивільних справ апеля ційного суду Вінницької обла сті в складі:

головуючої судді Денишенк о Т.О.,

суддів Луценка В.В., Іващука В.А.,

при секретарі Яблонській І .Л.,

з участю адвоката ОСОБА_ 1,

розглянувши у відкритому с удовому засіданні в м. Вінниц і, в залі судових засідань апе ляційного суду Вінницької об ласті цивільну справу за апе ляційною скаргою ОСОБА_2 н а рішення Ям-пільського райо нного суду Вінницької област і від 04 липня 2008 року у цивільні й справі за позовом

ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про в изначення місця про-проживан ня дитини, стягнення алімент ів, за зустрічним позовом О СОБА_2 до ОСОБА_3 про стяг нення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИЛА:

15 травня 2008 року ОСОБА_3 з вернулася в Ямпільський райо нний суд Вінницької області з позовом до ОСОБА_4 про ст ягнення аліментів на утриман ня неповнолітньої дитини (а.с .2). Позов мотивувала тим, що у шл юбі з відповідачем ІНФОРМА ЦІЯ_1 народився син ОСОБА_ 5, на утримання якого відпов ідач матеріальної допомоги н е надає, тому вона змушена зве рнутися в суд з даним позовом .

02 червня 2008 року ОСОБА_3 до повнила первісний позов вимо гою щодо визначення місця пр оживання дитини. Вказала, що в ідповідач фактично вигнав її з будинку по АДРЕСА_1, прид баного під час шлюбу, де вони п роживали разом, і позивачка в имушена була перейти прожива ти до своїх батьків по АДРЕ СА_2. ОСОБА_4 утримує в себ е сина ОСОБА_5, хоча не має м ожливості належним чином дог лянути дитину. Такі обставин и спонукали ОСОБА_3

Справа № 22-1739/2008 Рішення пос тановлено суддею Боднаруком М.Ф.

Категорія 48 Доповідач Ден ишенко Т.О.

пред'явити позов про визна чення місця проживання сина з нею по АДРЕСА_2 (а.с.20).

02 червня 2008 року ОСОБА_4 пр ед'явив зустрічний позов до ОСОБА_3 про стягнення аліме нтів на утримання сина ОСОБ А_5, посилаючись на перебува ня дитини на його утриманні і не надання матір'ю в добровіл ьному порядку коштів для мат еріального належного забезп ечення сина (а.с.25).

Рішенням Ямпільського рай онного суду Вінницької облас ті від 04 липня 2008 року (а.с.51-54) позо в ОСОБА_3 задоволено. Визн ачено місце проживання дитин и ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, з матір'ю, із ОСОБА_4 стягну то аліменти на утримання син а у розмірі 1/4 частини всіх вид ів його доходів, але не менше 3 0% прожиткового мінімуму дохо дів громадян для дитини відп овідного віку, щомісячно, поч инаючи з 15.05.2008 року до досягненн я дитиною повноліття. Зі ОС ОБА_4 стягнуто судові витра ти у справі, рішення в частині стягнення аліментів в сумі п латежу за один місяць допуще но до негайного виконання. У з адоволенні позову ОСОБА_4 про стягнення аліментів на д итину відмовлено.

Не погодившись з постановл еним рішенням у справі, ОСО БА_4 подав апеляційну скарг у, де просить скасувати рішен ня суду першої інстанції і ух валити нове рішення, яким виз начити місце проживання сина з ним ( батьком ), задоволити йо го ж зустрічний позов про стя гнення із ОСОБА_3 аліменті в на утримання дитини, в позов і останньої - відмовити. У скар зі апелянт зазначає, що рішен ня є незаконним і необгрунто ваним, постановленим з поруш енням норм процесуального пр ава, з неправильним застосув анням норм матеріального пра ва. ОСОБА_4 стверджує, що ві н з дружиною на час подання ни м позову про розірвання шлюб у ( 05.05.2008 року ) добровільно розді лилися дітьми: з ним залишивс я син ОСОБА_5, а з дружиною - її неповнолітня позашлюбна донька, яку вона ростила ще до укладення шлюбу із ОСОБА_4 Апелянт вказує, що ОСОБА_3 є інвалідом 3-ої групи загаль ного захворювання, отримує м ізерну пенсію, ніде не працює , а тому не зможе належно утрим увати сина. Судом на думку апе лянта не враховано матеріаль но-побутові умови сторін у сп раві, сім'ю, де проживає ОСОБ А_3, бажання дитини проживат и з батьком (а.с.59-62).

Заслухавши доповідача, поя снення апелянта та його пред ставника, які підтримали ска ргу за викладених в ній обста вин, ОСОБА_3, яка вважає ска ргу безпідставною, а рішення суду законним і обґрунтован им, дослідивши матеріали спр ави, проаналізувавши докази, перевіривши законність і об ґрунтованість рішення суду п ершої інстанції в межах дово дів апеляційної скарги, коле гія суддів прийшла до виснов ку, що апеляційна скарга задо воленню не підлягає з наступ них підстав.

Відповідно до ст.ст. 213, 214 ЦПК У країни рішення повинно бути законним і обгрунтованим та відповідати на питання: чи ма ли місце обставини, якими обґ рунтовувалися вимоги і запер ечення, якими доказами вони п ідтверджуються, чи є інші фак тичні дані, що мають значення для вирішення справи, та дока зи на їх підтвердження, які пр авовідносини випливають із в становлених обставин, яка пр авова норма підлягає застосу ванню до цих правовідносин.

Законним є рішення, яким суд , виконавши всі вимоги цивіль ного судочинства, вирішив сп раву згідно із законом. Обгру нтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'я сованих обставин, на які стор они посилаються як на підста ву своїх вимог і заперечень, п ідтверджених тими доказами, які були досліджені в судово му засіданні. Умовами обгрун тованості є повне і всебічне з'ясування обставин, що мають значення для справи, доведен ість тих обставин, які суд вва жає встановленими, відповідн ість висновків суду обставин ам справи. Суд повинен кожен д оказ проаналізувати, оцінити його достовірність та допус тимість.

Судом встановлено, що 21 люто го 1998 року між сторонами у спра ві було зареєстровано шлюб, п ро що вчинено актовий запис з а № 15 ( а. с. 5 ). Від спільного прожи вання у подружжя ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_5 (а.с.6). Судом першої і нстанції при вирішенні даног о спору враховано рішення оп ікунської ради при Ямпільськ ій райдерж-адміністрації від 25.06.2008 року № 18 ( а. с. 43 ), згідно якого суду рекомендовано місце пр оживання дитини ОСОБА_5 ви значити в судовому засіданні за умови, що обоє батьків буду ть створювати сприятливі умо ви для його виховання та мате ріального забезпечння, не ст авитимуть дитину в умови виб ору когось одного з них. Судом прийнято до уваги необхідні сть забезпечення найвищих ін тересів дитини, зважено на ак ти щодо матеріально-побутови х умов обох батьків, їхні хара ктеристики. Суд виконав поло ження постанови Пленуму Верх овного Суду України від 12. 06.1998 р оку № 16 з наступними змінами і доповненнями та постановив рішення з огляду на те, хто з б атьків найбільше може приділ ити уваги вихованню малолітн ього сина, який хворіє, потреб ує дієти. Суд мав на увазі, що п еревага в матеріально-побуто вому стані одного з батьків с ама по собі не є вирішальною у мовою для передачі дитини йо му. Не останнім є мотив щодо на явності в цій сім'ї двох дітей , які дуже дружні між собою і ї х розлучення суд знайшов без підставним.

В судовому засіданні апеля ційного суду не знайшло свог о доведення твердження апеля нта щодо добровільного поділ у подружжям дітей між собою, о скільки ОСОБА_3 категорич но таке заперечила, ніяких до говірних стосунків належним чином не зафіксовано. Слід та кож мати на увазі первісне зв ернення ОСОБА_3 з позовом щодо стягнення аліментів і л ише через деякий час з позово м про визначення місця прожи вання

дитини, з чого вбачається, щ о у неї не існувало подібне пи тання аж до виникнення пробл ем в забезпеченні інтересів малолітнього сина.

Апеляційний суд не може пог одитися з тією позицією апел янта, що мати як інвалід загал ьного захворювання, отримуюч и мізерну пенсію, не працюючи , не зможе належно утримувати та виховувати сина. В даний ча с ОСОБА_3 працевлаштувала ся і з врахуванням обов'язків батька щодо матеріального у тримання і виховання дитини матиме належні можливості дл я виконання своїх материнськ их обов'язків щодо двох непов нолітніх дітей. Суд приймає д о уваги наявність в подружжя будинку, придбаного в шлюбі, т е, що до придбання цього житла сім'я сторін у справі тривали й час проживала в одному буди нку з батьками ОСОБА_3, том у підстав стверджувати немож ливість проживання в ньому в даний час немає.

Стосовно виявленого дитин ою бажання проживати з батьк ом суд приймає до уваги, що дан е побажання було висловлене у відсутності матері. Крім ць ого згідно ч.3 ст. 160 СК України, я кщо батьки проживають окремо , місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою. Тобт о, лише з досягненням певного віку у питанні місця прожива ння побажання дитини є виріш альним.

Статтею 303 ЦПК України визна чено, що апеляційний суд пере віряє законність і обгрунтов аність рішення суду першої і нстанції в межах доводів апе ляційної скарги та вимог, зая влених у суді першої інстанц ії.

Порушуючи питання в апеляц ійній скарзі щодо визначення місця проживання сина ОСОБ А_5 з батьком, апелянт тим сам им вийшов за межі власних, зая влених в суді першої інстанц ії вимог.

Відповідно до ст. 308 ЦПК Украї ни апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає , що суд першої інстанції ухва лив рішення з додержанням ви мог матеріального і процесуа льного права. Не може бути ска соване правильне по суті і сп раведливе рішення суду з одн их лише формальних міркувань .

Суд першої інстанції, поста новляючи рішення у даній спр аві, встановив дійсні правов ідносини, що склалися між сто ронами, дав їм належну правов у оцінку та дійшов підставно го висновку щодо задоволення вимог ОСОБА_3 та відхилен ня вимог ОСОБА_4, керуючис ь насамперед найвищими інтер есами дитини. При цьому суд пр авильно застосував норми мат еріального права, не порушив вимог процесуального права. Суд постановив рішення, вихо дячи з доводів і заперечень с торін, з врахуванням принцип у їх змагальності та диспози тивності цивільного судочин ства. Судом першої інстанції повно у відповідності до пол ожень ст. 212 ЦПК України з'ясова но обставини справи, тому під став для скасування чи зміни оскарженого рішення судова колегія не вбачає.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_4 безпідставні і ви сновків суду першої інстанці ї не спростовують.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 313-315, 217, 319 ЦПК України, колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА _2 відхилити.

Рішення Ямпільського райо нного суду Вінницької област і від 04 липня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА _2 про визначення місця прож ивання дитини, стягнення алі ментів, за зустрічним позово м ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утри мання неповнолітньої дитини - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду н абирає законної сили з момен ту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вер ховного Суду України шляхом подання касаційної скарги пр отягом двох місяців з дня наб рання нею законної сили.

СудАпеляційний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення28.08.2008
Оприлюднено22.04.2010
Номер документу7578937
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —22-1739/2008

Ухвала від 28.08.2008

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Денишенко Т.О.

Рішення від 04.06.2008

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Бабак A.M.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні