АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 552/3605/18 Номер провадження 11-кп/786/1001/18Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Доповідач ап. інст. ОСОБА_2
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
10 серпня 2018 року м. Полтава
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області ОСОБА_2 , перевіривши апеляційну скаргу прокурора Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 на вирок Київського районного суду м.Полтави від 05 липня 2018 року,
ВСТАНОВИВ:
Оскаржуваним вироком суду затверджена угода про примирення від 20 червня 2018 року, укладена між підозрюваним ОСОБА_4 та представником потерпілого ТОВ «Завод Євробетон» ОСОБА_5 .
ОСОБА_4 визнаний винуватим та засуджений за ч.1 ст.185 та ч.2 ст.185 та призначено узгоджене сторонами покарання у виді: за ч.1 ст.185 КК України 1 місяць арешту, за ч.2 ст.185 КК України 2 місяці арешту. На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді 2 місяців арешту.
На вказаний вирок прокурор подав апеляційну скаргу в якій прохає вирок скасувати, а обвинувальний акт повернути до місцевого суду на новий судовий розгляд, у зв`язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, а саме суд призначив покарання не в межах, встановлених санкцією статті Особливої частини КК України.
Відповідно до приписівст.394 КПК України, вирок суду першої інстанції на підставі угоди про примирення між потерпілим та обвинуваченим може бути оскаржений в апеляційному порядку прокурором виключно з підстав затвердження судом угоди у кримінальному провадженні, в якому згідно зчастиною третьоюстатті 469 цього Кодексуугода не може бути укладена.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справв п.22 Постанови«Про практику здійснення судами кримінального провадження на підставі угод» розяснив, що вирок суду першої інстанції на підставі угоди може бути оскаржений обмеженим колом суб`єктів та з чітко визначених законом підстав, зазначених у частинах 3,4 ст.394 КПК України. Зокрема, сторони, а також прокурор у провадженні на підставі угоди про примирення позбавлені можливості оскаржувати таке судове рішення у зв`язку з істотним порушенням положеньКПК, передбачених ст.412 КПК, та неправильним застосуванням нормКК України. У зв`язку з чим суд, в разі подання відповідних скарг з підстав, з яких судове рішення не може бути оскаржено згідно з положеннями ст.394 КПК, має відмовити у відкритті апеляційного провадження.
Як вбачається з апеляційної скарги прокурора, вона не містить визначених законом підстав для оскарження вказаного вироку суду.
Згідно з ч.4ст.399 КПК Українисуддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо судове рішення оскаржене виключно з підстав, з яких воно не може бути оскарженим згідно з положеннямистатті 394 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою прокурора на вирок місцевого суду, яким затверджена угода про примирення, укладена між потерпілим та обвинуваченим.
Керуючись ч.4ст.399 КПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою прокурора Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 на вирок Київського районного суду м.Полтави від 05 липня 2018 року, яким затверджена угода про примирення від 20 червня 2018 року, укладена між підозрюваним ОСОБА_4 та представником потерпілого ТОВ «Завод Євробетон» ОСОБА_5 .
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 3-х місяців.
Суддя-доповідач ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75860607 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Полтавської області
Герасименко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні