ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
14.08.2018Справа № 910/10649/18
Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши
позовну заяву Приватної організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БАСТЕР"
про виплату компенсації у зв'язку з порушенням майнових прав суб'єкта авторського права
ВСТАНОВИВ:
Приватна організація "Організація колективного управління авторськими і суміжними правами" в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Мун Рекордс звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТ-БАСТЕР" про виплату компенсації в розмірі 223 774, 00 грн за порушення майнових авторських прав.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем майнових авторських прав щодо музичних творів 1) "Брат" (виконавець - Іспанія) , а тому позивач просить 223 774, 00 грн за незаконне виконання вищезазначених творів та покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
З поданої Приватною організацією "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" позовної заяви вбачається, вказана організація звернулась до господарcького суду на захист прав позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю Мун Рекордс .
Як зазначено у пункті 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.06.2010 № 5 "Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав", згідно з підпунктом "г" частини першої статті 49 Закону N 3792-XII організації колективного управління повинні виконувати від імені суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав і на основі одержаних від них повноважень, зокрема, таку функцію: звертатися до суду за захистом прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав відповідно до статутних повноважень та доручення цих суб'єктів. Разом з тим, така організація, пред'явивши позов, не є позивачем, оскільки вона звертається до суду за захистом прав суб'єктів авторського і (або) суміжних прав, а не своїх прав. Позивачем у таких випадках буде суб'єкт авторського права і (або) суміжних прав, на захист інтересів якого звернулася організація.
У поданій позовній заяві стверджується, що Приватна організація "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" має право на звернення до суду в інтересах позивача.
Позовна заява фактично підписана представником Приватної організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" О. В. Луценко.
Втім, суд відзначає, що право на підписання і подання до суду позовної заяви не входить до переліку прав, наданих чинним законодавством України позивачу, оскільки на час підписання позовної заяви та її подання до суду юридична особа ще не має процесуального статусу позивача.
Більш того, Приватна організація "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" не є позивачем за позовною заявою, а визначена в якості організації колективного управління, що звернулась на захист прав позивачів.
Суд також відзначає, що відповідно до п. 3.2.7 Договору № 17052012/01 про управління майновими авторськими правами від 17.05.2012, укладеного між Приватною організацією "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" та Товариством з обмеженою відповідальністю Мун Рекордс , на який Приватна організація "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" посилається у позові в обґрунтування надання їй позивачем права на подання відповідного позову до суду, фактично встановлено наступне:
"3.2.7. У разі виявлення порушень прав,Видавник надає організації необхідні повноваження для захисту прав та здійснення представництва інтересів правовласника в суді, а саме: здійснення представництва інтересів видавника у суді, для чого видавник наділяє організацію всіма правами передбаченими чинним законодавством України для позивача в процесі. Для забезпечення вищезазначеного, видавник зобов'язується надати необхідну інформацію і (або) необхідну документацію щодо відповідної позовної заяви, у тому числі забезпечити довіреностями представників організації для виконання даного пункту договору .
Отже, зі змісту наведених умов Договору № 17052012/01 про управління майновими авторськими правами від 17.05.2012 не вбачається, що Приватним підприємством "Світова музика" надано Приватній організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" право на самостійне подання та підписання позовних заяв у разі виявлення порушення прав, управління якими здійснює Приватна організація "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами". Інших належних доказів, які б свідчили про право Приватної організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами підписувати позовні заяви від імені інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Мун Рекордс організацією не надано.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Приватної організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Мун Рекордс без руху.
2. Встановити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.
3. Позивачеві усунути недоліки шляхом:
- подання до суду письмової заяви із долученням документів, які б свідчили про право Приватної організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" підписувати позовні заяви від імені інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Мун Рекордс .
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили 14.08.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2018 |
Оприлюднено | 15.08.2018 |
Номер документу | 75869010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні