УХВАЛА
03 серпня 2018 року
м. Київ
справа № 178/1675/16-ц
провадження № 61-40942ск18
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Лесько А. О. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1, подану в інтересах ОСОБА_2, на постанову апеляційного суду Дніпропетровської області від 03 квітня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, третя особа - Криничанська районна державна адміністрація, про визнання додаткової угоди укладеною, договору оренди землі поновленим,
встановив:
У листопаді 2016 року ОСОБА_2 звернулася до суду із зазначеним вище позовом.
Рішенням Криничанського районного суду Дніпропетровської області від 14 червня 2017 року позов задоволено.
Постановою апеляційного суду Дніпропетровської області від 03 квітня 2018 року рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено.
26 липня 2018 року (відповідно до відтиску поштового штемпеля на конверті) представником ОСОБА_2 - ОСОБА_1 направлено із пропуском строку на касаційне оскарження касаційну скаргу на постанову апеляційного суду Дніпропетровської області від 03 квітня 2018 року.
Відповідно до статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
У порушення вимог пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України, до касаційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
У касаційній скарзі міститься клопотання ОСОБА_2 про відстрочення сплати судового збору, із посиланням на її скрутний майновий стан.
Разом з цим, у статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані із відсутністю у заявника коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для відстрочення сплати судового збору або звільнення від його сплати, що відповідає статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно із якою судові процедури повинні бути справедливі для всіх учасників процесу.
Таким чином, підстави для відстрочення сплати судового збору ОСОБА_2 за подання касаційної скарги відсутні.
У зв'язку з наведеним заявнику слід сплатити судовий збір за подання касаційної скарги.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України від 8 липня 2011 року Про судовий збір , який набрав чинності 1 листопада 2011 року. При цьому з 15 грудня 2017 року набули чинності зміни до вказаного Закону України щодо сплати судового збору на підставі Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
Таким чином, заявник має сплатити судовий збір у розмірі, визначеному підпунктом 7 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір , який становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.
При пред'явленні позову було заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Згідно зі статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік від 25 грудня 2015 року № 928-VIII розмір мінімальної заробітної плати із 1 січня 2016 року визначено у розмірі 1378 грн.
Відповідно до підпункту другого пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір (в редакції, чинній на час звернення до суду із позовом) за подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 551, 20 грн.
Розмір ставки судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за дві вимоги немайнового характеру, становить 2 204, 80 грн.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, рахунок отримувача: 31213207700007, ККДБ:22030102.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір . На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом також із таких підстав.
Усупереч вимогам пунктів 2, 8 частини другої статті 392 ЦПК України, у касаційній скарзі не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України особи, яка подала касаційну скаргу, а також дату отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується.
Відповідно до частини першої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Згідно із частиною третьої статті 390 ЦПК України строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Клопотання про поновлення процесуального строку особою, яка подає касаційну скаргу, не порушується.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду в такому його елементі як правова визначеність.
Відповідно до вимог частини третьої статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини другої статті 394 цього Кодексу.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Згідно із частиною другою статті 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,
ухвалив:
Касаційну скаргу ОСОБА_1, подану в інтересах ОСОБА_2, на постанову апеляційного суду Дніпропетровської області від 03 квітня 2018 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 10 вересня 2018 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали настануть наслідки, передбачені законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. О. Лесько
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 16.08.2018 |
Номер документу | 75894098 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Лесько Алла Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні