Ухвала
від 17.08.2018 по справі 906/631/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"17" серпня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/631/18

Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Радомишльської районної спілки споживчих товариств

до 1. Споживчого товариства "Жиско,

2. Юридична компанія "ПРІРІТАС"

про визнання права власності на приміщення Універмагу,

ВСТАНОВИВ:

Радомишльською районною спілкою споживчих товариств подано позов до Господарського суду Житомирської області про визнання права власності на приміщення універмагу, що знаходиться за адресою: м. Радомишль, вул. Велика Житомирська 1/2, загальною площею 6128,7 кв. м. - за Радомишльською районною спілкою споживчих товариств.

Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Господарського процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на наступне.

За приписами ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема:

- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюється;

- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Натомість, позовна заява не містить всіх необхідних вимог, які ставляться до позовної заяви, які передбачені у ст. 162 ГПК України, а саме позивачем не дотримано приписів п.п. 3, 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Приписами п.2 ч.2 ст. 163 ГПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.

У позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю цього майна. При цьому вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач. В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані договори купівлі-продажу цього майна, відомості про його залишкову балансову вартість, звіт про оцінку майна, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно.

У позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна. Дійсна вартість майна підтверджується висновком суб'єкта оціночної діяльності, витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно.

Зазначаючи ціну позову, позивач повинен обґрунтувати у позовній заяві наведену ним оцінку, оскільки щодо цієї обставини застосовується загальне правило про те, що кожна особа повинна довести обставини, на які вона посилається.

Не зазначення ціни позову або невірне визначення ціни позову, що призвело до недоплати судового збору, є недоліком позовної заяви, а тому до неї повинні застосовуватися вимоги, передбачені ст. 174 ГПК, щодо залишення позовної заяви без руху.

Так, звернувшись до суду з позовом про визнання права власності на приміщення Універмагу позивач не навів обставин щодо обгрунтування вартості приміщення Універмагу, однак, при цьому, вказав ціну позову в розмірі 6315000,00 грн.

Згідно пп. 1 п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Виходячи з ціни позову, яка зазначена позивачем, останнім при зверненні до суду мало бути сплачено судовий збір в сумі 94725,00 грн.

Натомість, до матеріалів позовної заяви додано платіжне доручення №1006 від 09.08.2018 про сплату судового збору в лише розмірі 1762,00 грн.

За таких обставин, суд вважає, що позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладені обставини, позовну заяву слід залишити без руху.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Радомишльській районній спілці споживчих товариств протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз'яснити Радомишльській районній спілці споживчих товариств , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається Радомишльській районній спілці споживчих товариств згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

1- в справу

2- позивачу ( рек. з пов.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.08.2018
Оприлюднено17.08.2018
Номер документу75920746
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/631/18

Ухвала від 21.09.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 17.09.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 17.09.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 17.09.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 17.08.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

Ухвала від 30.07.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Сікорська Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні