ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"20" серпня 2018 р. Справа № 0940/1474/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та нечинним рішення, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 16.08.2018 звернувся до суду з позовною заявою до Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та нечинним рішення, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.
Пунктами 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує:
- чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У прохальній частині позовної заяви позивач, серед іншого, просить визнати протиправним та нечинним рішення Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 30 березня 2018 року №20-13/2018 про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки в с. Мирне.
При цьому, у додатках до позовної заяви міститься копія рішення Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області Про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки в с. Мирне від 30.03.2018 за №19-13/2018.
Таким чином прохальна частина позовної заяви не відповідає долученим до позовної заяви документам.
Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно пункту 18 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
У позовній заяві ОСОБА_1, серед іншого, просить визнати протиправним та нечинним рішення Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 30 березня 2018 року №20-13/2018 про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки в с. Мирне.
Таким чином, оскаржуване рішення є індивідуальним актом.
З огляду на викладене, для ефективного захисту свого порушеного права ОСОБА_1 необхідно звернутися із позовною вимогою про визнання протиправним та скасування рішення Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області Про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки в с. Мирне від 30.03.2018 за №19-13/2018.
Окрім цього, суд наголошує, що згідно частин 2, 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не зазначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Судом встановлено, що позивачем при поданні заяви не дотримано вимог частини 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема письмові докази, подані позивачем, не засвідчені належним чином, оскільки позивачем не зазначено дати такого засвідчення.
Частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність позовної заяви до вимог, встановлених пунктом 2 частини 1 статті 5, частиною 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та нечинним рішення, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом:
- приведення прохальної частини позовної заяви у відповідність долученим до позовної заяви документам із зазначення вірного номера оскаржуваного рішення;
- формулювання першої позовної вимоги відповідно до пункту 2 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
- подання засвідчених і оформлених відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України копій усіх доданих до позовної заяви письмових доказів із зазначенням дати такого засвідчення;
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Главач І.А.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2018 |
Оприлюднено | 21.08.2018 |
Номер документу | 75955341 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Главач І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні