КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/3580/18
Провадження № 1-кс/552/2210/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.08.2018 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю старшого слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів документів по рахунку ПП « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_1 )№ НОМЕР_2 (українська гривня), які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ).
Клопотання обґрунтовуєтим,що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017170000000027, внесеному до ЄРДР 09.08.2017 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205 КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що невстановлені особи з метою прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків в квітні та серпні 2016 року створили суб`єкти підприємницької діяльності (юридичні особи) ПП « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_4 ). У подальшому, в період з грудня 2016 року по квітень 2017 року вказані особи, шляхом використання реквізитів фіктивних підприємств ПП « ОСОБА_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надавали послуги по ухиленню від сплати податків суб`єктам господарської діяльності реального сектору економіки.
Крім цього, шляхом проведеного огляду та аналізу інформації руху коштів по розрахунковим рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відкритих в банківських установах, та яка отримана у встановленому законом порядку, встановлено факти перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок вказаного СГД від підприємств, що мають ознаки ФСПД та без ПДВ. Вказані грошові кошти в переважній більшості в подальшому конвертуються в готівку шляхом їх зняття в касі банку.
З метою встановлення фактичного походження вказаних вище грошових коштів, дослідження повного ланцюга їх транзиту та конвертації, встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, повного кола осіб, причетних до його вчинення та реального обсягу збитків, заподіяних злочинними діями винних осіб, в ході досудового розслідування виникла необхідність в тимчасовому доступі та вилученні документів банківської справи ПП « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_1 ), в матеріалах якої знаходяться документи, які містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунок та списувались з нього, а також інших документів, які мають значення для встановлення істини по справі, що необхідно для встановлення осіб, які вчинили злочин та причетні до його вчинення, а також для проведення експертиз, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.
Згідно витягу з бази даних ДФС України в приміщенні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(МФО НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) ПП « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_1 ) відкрито рахунок № НОМЕР_2 (українська гривня).
Старший слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав клопотання, просив задовольнити.
Інші особи в порядку ч.2 ст. 163 КПК України не викликались.
Дослідивши матеріали клопотання, дійшла до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи доуваги вищевикладенета враховуючи,що уматеріалах кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що вказанідокументи маютьсуттєве значеннядля встановленняважливих обставину кримінальномупровадженні,необхідно отриматидозвіл натимчасовий доступта вилученняоригіналів документів,які перебуваютьу володінні АБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ), наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст. 159-166 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ та вилучення оригіналів документів по рахунку ПП « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_1 )№ НОМЕР_2 (українська гривня), які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ), містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунок та списувались з нього, а також інших документів, які мають значення для встановлення істини по справі, а саме:
- документів, що стосуються отримання та перерахування коштів, в т.ч.: грошових чеків на отримання готівки, платіжних доручень, довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи службових осіб;
- інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даному рахунку, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді у форматі «xls», в якій зазначити:
з якого або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву, організаційну форму відповідних підприємств, П.І.Б. фізичних осіб, контактні дані (у разі, якщо є клієнтами банку);
підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);
призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);
дату та час перерахування;
залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;
перелік ІР-адрес, які використовувалися СПД при користуванні банківським рахунком із зазначенням дат та часу;
а також інші дані, які необхідні для повного отримання інформації по руху коштів на рахунку
за період з 30.11.2017 року по 20.08.2018 року.
2. Тимчасовий доступ до вищевказаних документів та можливість їх вилучення надати: старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_5 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_6 , заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_7 та іншим особам за дорученням слідчого.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підстави ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали до 19 вересня 2018 року.
Ухвала слідчого судді, відповідно до вимог п.10. ч. 1 ст. 309 КПК України, може бути оскаржена в апеляційному порядку тільки в частині тимчасового доступу до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75961862 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні