Справа № 584/317/18
Провадження № 2/584/266/18
УХВАЛА
21.08.2018 Путивльський районний суд Сумської області в особі головуючого - судді Толстого О.О., при секретарі Зікрати Я.В., за участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, розглянувши в підготовчому засіданні в залі суду м. Путивль цивільну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_4, треті особи - Сафонівська сільська рада Путивльського району Сумської області, приватний нотаріус Путивльського районного нотаріального округу Пустовойтов Ілля Віталійович, про визнання заповіту недійсним (нікчемним),
ВСТАНОВИВ :
У порядку повторного автоматизованого розподілу зі стадії підготового засідання надійшла зазначена цивільна справа
Головуючим у справі головуючим - суддею Толстим О.О. заявлено самовідвід з тих підстав, що представником відповідача у справі є особа, яка у відповідності до ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" відноситься до близьких йому осіб, що призводить до реального конфлікту інтересів.
Частинами 1-4 ЦПК України визначено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Якщо питання про відвід судді в порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, неможливо розглянути в суді, в якому розглядається справа, то справа для вирішення питання про відвід передається до суду відповідної інстанції, найбільш територіально наближеного до цього суду.
Водночас, ч.5 цієї статті передбачено, що якщо на час подання заяви про відвід судді у суді здійснюють правосуддя менше трьох суддів, вирішення питання про відвід здійснюється в нарадчій кімнаті суддею, який розглядає справу чи вчиняє іншу процесуальну дію, про що виноситься ухвала. У такому разі положення частин третьої та четвертої цієї статті не застосовуються.
На підставі викладеного дійшов висновку, що заявлений самовідвід підлягає задоволенню в силу пунктів 1, 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, якими визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу, а також є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Виходячи з наведеного та керуючись ст. 1, 28 Закону України Про запобігання корупції , ст.ст. 36, 39-41 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
1. Заяву про самовідвід судді Толстого О.О. задовольнити.
2. Справу спрямувати до канцелярії суду для визначення іншого судді в порядку повторного автоматизованого розподілу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : підпис
З оригіналом згідно:
Суддя
Путивльського районного суду О.О.Толстой
Суд | Путивльський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2018 |
Оприлюднено | 23.08.2018 |
Номер документу | 76015940 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Путивльський районний суд Сумської області
Толстой О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні