ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.08.2018м. ДніпроСправа № 904/2607/18
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Назаренко Н.Г. за участю секретаря судового засідання Клевець К.В.
за позовом Публічного акціонерного товариства "УКРСОЦБАНК", м.Київ
до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС", м. Дніпро
Відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "МетСнабКомплект", м. Дніпро
про солідарне стягнення заборгованості у сумі 288 311,66 грн. за Договором кредиту №085/С/6-8 від 13.02.2008 року.
Представники:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача-1: не з'явився
Від відповідача-2: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "УКРСОЦБАНК" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС" та Відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "МетСнабКомплект" про солідарне стягнення заборгованості у сумі 288 311,66 грн. за Договором кредиту № 085/С/6-8 від 13.02.2008
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідачем -1 порушені зобов'язання за Кредитним договором № 085/С/6-8 від 13.02.2008 року щодо своєчасного та повного повернення кредиту.
Позовні вимоги до Відповідача -2 обґрунтовані не виконанням останнім договору поруки № 085/С/6-8-1 від 13.02.2008 року, предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС" всіх своїх обов'язків за договором № 085/С/6-8 від 13.02.2008.
Ухвалою суду від 18.06.18 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання призначено на 10.07.2018.
Ухвалою суду від 10.07.2018 підготовче судове засідання відкладено на 06.08.2018.
Ухвалою від 06.08.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 20.08.2018.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Разом з позовною заявою позивачем надано клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідачі -1 та -2 у жодне судове засідання не з'явились, відзив на позов не надали.
Про засідання суду відповідачі -1 та -2 повідомлялися на адреси, вказані в позові та ЄДР, однак, на адресу суду повернулися поштові відправлення з відміткою поштової установи.
Пунктами 110, 116, 117 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09р. № 270 передбачено, що у разі коли адресат не з'явився за одержанням реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу протягом трьох робочих днів після доставки першого повідомлення про надходження зазначеного поштового відправлення, поштового переказу, йому під розписку вручається повторне повідомлення (крім повторних повідомлень про надходження рекомендованих поштових відправлень). У разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п'ять календарних днів з дня надходження листа до об'єкта поштового зв'язку місця призначення із зазначенням причини невручення. Поштові відправлення, поштові перекази повертаються об'єктом поштового зв'язку відправнику у разі його письмової заяви, письмової відмови адресата від одержання чи закінчення встановленого строку зберігання.
Оскільки ухвали суду про відкриття провадження у справі та відкладення розгляду справи направлялися Відповідачам на адреси, вказані в позові та ЄДР і повернулися на адресу суду з відміткою поштової установи, суд вважає, що відповідачі належним чином повідомлені про розгляд справи судом і, лише у силу нехтування своїми правами на одержання поштового відправлення (фактично відмовившись від одержання поштового відправлення), не одержали ухвал суду, чим позбавили себе можливості захисту від вимог позивача.
Стаття 43 ГПК України зобов'язує учасників судового процесу та їх представників добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Частиною 1 ст. 202 ГПК України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У судовому засіданні досліджено наявні в матеріалах справи документи.
В судовому засіданні виготовлено вступну та резолютивну частини судового рішення в порядку ст. 240 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
13.02.2008 року між Акціонерно-комерційним банком соціального розвитку "УКРСОЦБАНК", який в подальшому змінив назву на Публічне акціонерне товариство "УКРСОЦБАНК" (далі - Позивач, Кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС" (далі - Відповідач -1, Позичальник) укладено Договір кредитування № 085/С/6-8 (далі - Договір кредитування).
Відповідно до п. 1.1. Договору кредитування кредитор зобов'язується надати позичальнику грошові кошти на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання, у сумі 125 302,20 грн., надалі за текстом - кредит, зі сплатою 14,5 процентів річних та комісій, в розмірі та порядку, визначеними тарифами на послуги по наданню кредитів, які містяться в додатку 1 до цього договору, що є невід'ємною складовою частиною цього договору, надалі за текстом - тарифи, та порядком погашення суми основної заборгованості згідно з графіком, що міститься в додатку 2 до цього договору, який є невід'ємною частиною цього договору, та з кінцевим терміном погашення заборгованості за кредитом 12 лютого 2011 року, на умовах, визначених цим договором.
При цьому, у разі, якщо день повернення кредиту припадає на неробочий день кредитора, то днем повернення кредиту вважається попередній робочий день кредитора.
Пунктом 1.2. Договору кредитування встановлено, що кредит надається на: купівлю обладнання, а саме: токарний станок Goodway TS-150 с ЧПУ Fanuc 0i-mate (у кількості -1 шт.) згідно договору купівлі-продажу № 07/12-11 від 17.12.2007, укладеного з фірмою ТОВ НВП Метагропром .
В якості забезпечення виконання позичальником своїх зобов'язань перед кредитором за цим договором щодо повернення кредиту, сплати нарахованих процентів, комісій, можливої неустойки (пені, штрафу), а також інших витрат щодо задоволення вимог кредитора за договором, кредитор укладає з позичальником:
- договір застави майна, а саме: токарний станок Goodway TS-150 с ЧПУ Fanuc 0i-mate (у кількості -1 шт.);
- договір поруки з юридичною особою Товариством з обмеженою відповідальністю МетСнабКомплект (п.п. 1.3.1., 1.3.2. п. 1.3. Договору кредитування).
Згідно п. 2.1. Договору кредитування надання кредиту на цілі, зазначені в п. 1.2. цього договору, проводиться після укладення договору, вказаного в п. 1.3. та п.п. 3.3.3. цього договору, шляхом перерахування кредитних коштів з позичкового рахунку № 20739085140383 в Дніпропетровській обласній філії АКБ Укрсоцбанк на поточний рахунок позичальника № 26003085140381 в Дніпропетровській обласній філії АКБ Укрсоцбанк , на підставі письмової/х заяви/в позичальника.
Кредит вважається наданим в момент (день) списання суми кредиту з позичкового рахунку, зазначеного в п. 2.1. цього договору, на підставі письмової/х заяви/в позичальника (п. 2.2. Договору кредитування).
Відповідно до п. 2.3. Договору кредитування нарахування процентів за користування кредитом здійснюється у валюті наданого кредиту, щомісячно, в останній робочий день місяця за період з останнього робочого дня попереднього місяця по день, що передує останньому робочому дню поточного місяця, а також в день повернення заборгованості за кредитом в повній сумі, за методом факт/360 , де факт - фактична кількість днів у періоді, за який здійснюється нарахування процентів, а 360 - умовна кількість днів у році. При розрахунку процентів враховується день надання та не враховується день погашення кредиту.
Пунктом 2.4. Договору кредитування встановлено, що сплата процентів за користування кредитом здійснюється у валюті наданого кредиту щомісячно не пізніше 5-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому нараховані проценти, а також в день повернення заборгованості за кредитом в повній сумі на рахунок № 20739085140383, відкритий в Дніпропетровській обласній філії АКБ УКРСОЦБАНК . У випадку, Якщо сплата процентів за користування кредитом припадає на неробочий день кредитора, то днем сплати процентів вважається попередній робочий день кредитора.
Згідно п. 2.9. Договору кредитування у разі наявності простроченої заборгованості за кредитом та несплачених процентів, комісії, неустойки (пені, штрафу) за його використання, погашення заборгованості позичальника за цим договором здійснюється в наступній черговості:
- прострочена заборгованість за нарахованими процентами;
- прострочена заборгованість за комісіями;
- прострочена заборгованість за кредитом;
- строкова заборгованість за нарахованими процентами;
- строкова заборгованість за комісіями;
- строкова заборгованість за кредитом;
- пеня за порушення строків повернення кредиту та сплати процентів;
- штрафи;
- в останню чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов'язані з перед явленням вимоги за цим договором і звернення стягнення на засоби забезпечення виконання зобов'язань позичальником за договорами застави (іпотеки), вказаними в п. 1.3. цього договору, а також відшкодуванням збитків, завданих порушенням позичальником своїх зобов'язань за цим договором.
Позичальник зобов'язаний сплачувати кредитору проценти та комісії в строки, встановлені в п. 2.4., 2.5. цього договору (пп. 3.3.6. п. 3.3. Договору кредитування).
Цей договір набирає чинності з дати його укладення та діє до виконання сторонами належним чином і в повному обсязі всіх своїх зобов'язань за договором (п. 7.3. Договору кредитування).
У відповідності до вимог Договору кредитування сторонами підписано додаток №1 Тарифи на послуги по наданню кредитів , додаток №2 Графік погашення кредиту та додаток №3 Згода юридичної особи-суб'єкта кредитної історії до Договору кредитування № 085/С/6-8 від 13.02.2008.
Позивач свої зобов'язання згідно Договору кредитування виконав у повному обсязі, а саме надав відповідачу-1 кредитні кошти у розмірі 125 302,20 грн.
Відповідач -1 не виконав належним чином своїх зобов'язань згідно з кредитним договором, у зв'язку з чим у нього утворилась заборгованість за кредитом у розмірі 106 311,80 грн. та за процентами - 147 817,82 грн., що і стало причиною спору.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог на підставі наступного.
Згідно з частиною 1, пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частинами 1 та 4 статті 202 Цивільного кодексу України визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.
Відповідно до частини 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 1 ст. 610 ЦК України встановлено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
У відповідності до статті 1046 Цивільного кодексу України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові), зокрема, грошові кошти, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики).
Згідно статті 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 ("Позика") глави 71 Цивільного кодексу України, якщо інше не встановлено параграфом 2 цієї глави і не випливає із суті кредитного договору.
У відповідності до частини 1 статті 1048 Цивільного кодексу України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Частиною 1 статті 1049 Цивільного кодексу України, передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст. 1050 ЦК України Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
На час розгляду спору доказів сплати заборгованості по кредиту господарському суду не надано, обставин наведених позивачем у позовній заяві не спростовано, тому позовні вимоги про стягнення заборгованості по кредиту у розмірі 106 311,80 грн. та заборгованості за процентами - 147 817,82 грн. підлягають задоволенню.
Крім основного боргу позивач просить стягнути інфляційні втрати за кредитом у сумі 14 777,35 грн. та інфляційні втрати за відсотками - 19 404,69 грн. за період з березня 2017 року по лютий 2018 року.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Так, п. 3.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. № 14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань" встановлено, що згідно з Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" індекс споживчих цін (індекс інфляції) обчислюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. На даний час індекс інфляції розраховується Державною службою статистики України і щомісячно публікується, зокрема, в газеті "Урядовий кур'єр". Отже, повідомлені друкованими засобами масової інформації з посиланням на зазначений державний орган відповідні показники згідно з статтями 17, 18 Закону України "Про інформацію" є офіційними і можуть використовуватися господарським судом і учасниками судового процесу для визначення суми боргу.
Індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць.
Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).
З врахуванням викладеного, інфляційні втрати за кредитом у сумі 14 777,35 грн. та інфляційні втрати за відсотками - 19 404,69 грн., нараховані за період з березня 2017 року по лютий 2018 року підлягають стягненню.
13.02.2008 року між Акціонерно-комерційним банком соціального розвитку "УКРСОЦБАНК", який в подальшому змінив назву на Публічне акціонерне товариство "УКРСОЦБАНК" (далі - Позивач, Кредитор), Товариством з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС" (далі - Відповідач -1, Позичальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю МетСнабКомплект (далі - Відповідач -2, Поручитель) (далі - Договір поруки).
Відповідно до п. 1.1. цього договору поручитель зобов'язується перед кредитором солідарно відповідати за виконання позичальником у повному обсязі зобов'язань за договором кредиту № 085/С/6-8 від 13.02.2008 року, надалі за текстом - договір кредиту, а саме: повернення суми кредиту, сплати відсотків за користування кредитом, комісії, а також можливої неустойки (пені, штрафу) у розмірі та у випадках, передбачених договорм кредиту.
Зміст забезпеченого порукою зобов'язання: повернення кредиту в сумі 125 302,20 грн., з графіком погашення відповідно до умов договору кредиту та з кінцевим терміном повернення кредиту не пізніше 12 лютого 2011 року, або в інший термін дострокового погашення у випадках, передбачених договором кредиту; сплата процентів за користування кредитом, у розмірі 14,5 процентів річних та комісій, визначених договором кредиту; сплата можливої неустойки (пені, штрафу), визначеної договором кредиту; інші витрати щодо задоволення вимог кредитора за договором кредиту (п. 2.1. п.п. 2.1.-2.1.4. Договору поруки).
Поручитель зобов'язаний: протягом одного робочого дня від дати отримання листа Кредитора про невиконання позичальником забезпеченого порукою зобов'язання за договором кредиту, виконати відповідне зобов'язання шляхом перерахування непогашеної суми кредиту на рахунок кредитора № 20739085140383, непогашеної суми процентів на рахунок кредитора 20784085140383, непогашеної суми комісії на рахунок кредитора № 37392085250001, суми можливої неустойки (пені, штрафу) на рахунок № 63977085300016; у разі невиконання позичальником та поручителем забезпеченого порукою зобов'язання, відповідати перед кредитором разом із позичальником як солідарні боржники всім свої мйном на яке, згідно з чинним законодавством України, може бути зведено стягнення (п. 3.1., пп. 3.1.1., 3.1.2. Договору поруки).
Цей договір набирає чинності з моменту його укладення уповноваженими представниками сторін та діє до виконання у повному обсязі зобов'язань за договором кредиту і цим договором.
Позивач неодноразово звертався до відповідача -2 з вимогами про усунення порушень (а.с. 39-43), в яких просив не пізніше 3 днів з моменту отримання вимоги сплатити заборгованість за Договором кредитування.
Відповідач -2 відповіді на вимоги не надав суму боргу не оплатив.
Статтею 553 ЦК України встановлено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.
Згідно ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
У відповідності до ст. 559 ЦК України порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов'язання, а також у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності. Порука припиняється, якщо після настання строку виконання зобов'язання кредитор відмовився прийняти належне виконання, запропоноване боржником або поручителем. Порука припиняється у разі переведення боргу на іншу особу, якщо поручитель не поручився за нового боржника. Порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. У разі якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців з дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя, якщо інше не передбачено законом. Якщо строк основного зобов'язання не встановлений або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред'явить позову до поручителя протягом одного року з дня укладення договору поруки, якщо інше не передбачено законом.
За таких обставин та з урахуванням умов договору поруки позивач набув право вимоги до поручителя, як солідарного відповідача щодо погашення заборгованості за Договором кредитування № 085/С/6-8 від 13.02.2008 у сумі заявлених позовних вимог.
Частиною першою статті 543 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Отже, у ході вирішення спору встановлений факт наявності заборгованості Відповідачів -1 та -2 за Договором кредитування № 085/С/6-8 від 13.02.2008 у сумі - 106 311,80 грн. та у сумі відсотків - 147 817,82 грн., яка з урахуванням договору поруки підлягає стягненню з відповідачів солідарно.
Відповідно до ч.1 ст.1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод : кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Європейський суд з прав людини під терміном "власність" розуміє також грошові кошти, що підлягають оплаті. Невиконанням обов'язку щодо повернення кредитних коштів відповідач порушує права позивача, безпідставно не передаючи грошові кошти у власність позивача.
На підставі викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, з солідарним стягнення з відповідачів -1 та -2 заборгованості за кредитом - 106 311,80 грн., по відсотках - 147 817,82 грн., інфляційних втрат за кредитом - 14 777,35 грн., інфляційних втрати за відсотками - 19 404,69 грн.
Щодо вимог позивача стягнути солідарно з відповідачів -1 та -2 витрати по сплаті судового збору, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 129 ГПК України, судові витрати у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене, та приймаючи до уваги, що, як відповідач-1, так і відповідач -2 не виконали своїх обов'язків за договорами по сплаті боргу, вимоги позивача відносно відповідача-1 та відповідача -2 задоволено в повному обсязі, суд вважає за необхідне судові витрати покласти на відповідачів -1 та -2 по 50 % судового збору на кожного, що дорівнює сумі 2 162,34 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 13, 73, 74, 86, 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240-242, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Публічного акціонерного товариства "УКРСОЦБАНК" до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС", Відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "МетСнабКомплект" про солідарне стягнення заборгованості у сумі 288 311,66 грн. за Договором кредиту №085/С/6-8 від 13.02.2008 року - задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС" (49087, м. Дніпро, вул. Араратська, буд. 11, кв. 35, код ЄДРПОУ 35542813) на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк (03150, м. Київ, вул. Ковпака, 29, код ЄДРПОУ 00039019) заборгованості за кредитом - 106 311,80 грн. (сто шість тисяч триста одинадцять грн. 80 коп.), по відсотках - 147 817,82 грн. (сто сорок сім тисяч вісімсот сімнадцять грн. 82 грн.), інфляційних втрат за кредитом - 14 777,35 грн. (чотирнадцять тисяч сімсот сімдесят сім грн. 35 грн.), інфляційних втрати за відсотками - 19 404,69 грн. (дев'ятнадцять тисяч чотириста чотири грн. 69 грн.), про що видати наказ.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "МетСнабКомплект" (49024, м. Дніпро, вул. Бажова, буд. 53, код ЄДРПОУ 32090996) на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк (03150, м. Київ, вул. Ковпака, 29, код ЄДРПОУ 00039019) заборгованості за кредитом - 106 311,80 грн. (сто шість тисяч триста одинадцять грн. 80 коп.), по відсотках - 147 817,82 грн. (сто сорок сім тисяч вісімсот сімнадцять грн. 82 грн.), інфляційних втрат за кредитом - 14 777,35 грн. (чотирнадцять тисяч сімсот сімдесят сім грн. 35 грн.), інфляційних втрати за відсотками - 19 404,69 грн. (дев'ятнадцять тисяч чотириста чотири грн. 69 грн.), про що видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "МЕТАЛО-ПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС" (49087, м. Дніпро, вул. Араратська, буд. 11, кв. 35, код ЄДРПОУ 35542813) на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк (03150, м. Київ, вул. Ковпака, 29, код ЄДРПОУ 00039019) витрати по сплаті судового збору 2 162,34 грн. (дві тисячі сто шістдесят дві грн. 34 коп.), про що видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МетСнабКомплект" (49024, м. Дніпро, вул. Бажова, буд. 53, код ЄДРПОУ 32090996) на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк (03150, м. Київ, вул. Ковпака, 29, код ЄДРПОУ 00039019) витрати по сплаті судового збору 2 162,34 грн. (дві тисячі сто шістдесят дві грн. 34 коп.), про що видати наказ.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судові рішення у справі набирають законної сили відповідно до ст.ст. 241, 284 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 28.08.2018
Суддя Н.Г. Назаренко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2018 |
Оприлюднено | 28.08.2018 |
Номер документу | 76078164 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні