У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 822/2021/18
28 серпня 2018 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Полотнянко Ю.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Берест-2012" на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 17 липня 2018 року у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Берест-2012" про надання дозволу на погашення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 17 липня 2018 року позов задоволено .
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 295, 296 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з таких підстав.
Як слідує з матеріалів справи, податковий орган звернувся до суду з позовною заявою про надання дозволу на погашення податкового боргу.
Стаття 283 КАС України визначає особливості провадження у справах з приводу звернень органів доходів і зборів.
Так, згідно ч. 8 ст.283 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані сторонами протягом десяти днів з дня їх проголошення.
Встановлено, що оскаржуване відповідачем рішення суду першої інстанції було ухвалене 17.07.2018 та згідно наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення отримано відповідачем 21.07.2018 (а.с.49). Однак апеляційну скаргу 16.08.2018 року подано до відділення поштового зв'язку, тобто з пропуском строку, встановленого ч. 8 ст. 283 КАС України.
Питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції апелянтом не порушується.
За змістом ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Окрім того,апелянтом не дотримано вимог пункту 1 частини 5 статті 296 КАС України, а саме до апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі
Натомість, поруч із матеріалами апеляційної скарги, апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, у зв'язку з важким скрутним матеріальним становищем, що зумовлено відсутністю отримання будь-яких доходів від діяльності товариства.
Надаючи оцінку вказаному клопотанню, враховую положення ст. 8 Закону України "Про судовий збір", якою закріплено право суду з огляду на майновий стан сторони своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказана норма кореспондується з нормою ч. 1 ст. 133 КАС України, згідно якої суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З наведеного випливає, що відстрочення сплати судового збору, є дискреційним правом, а не обов'язком суду, можливість реалізації якого пов'язується з майновим станом особи. Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану.
Разом з тим, всі учасники процесу є рівними при здійсненні своїх прав та обов'язків, в тому числі у питанні необхідності сплати судового збору, незалежно від того є вони платниками податків чи суб'єктами владних повноважень.
Наведені відповідачем доводи у клопотанні про те, що у нього наявні заборгованість та накладення на рахунки в банківських установах арешту не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Крім того, умовою відстрочення сплати судового збору є наявність доказів того, що після такого відстрочення відпадуть обставини, які позбавляють особу можливості сплатити судовий збір одночасно з поданням апеляційної скарги, проте скаржником не обґрунтовано можливість сплатити суми судового збору в майбутньому.
Таким чином, заявлене відповідачем клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає, а апеляційна скарга не відповідає вимогам п.1 ч.5 ст.296 КАС України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються положеннями Закону України "Про судовий збір".
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру який подано юридичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується судовий збір в сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму з 01.01.2018 року встановлений у розмірі 1762 грн.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами необхідно сплатити 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Предметом даного позову є одна вимога немайнового характеру, а тому відповідачу необхідно сплатити 2 643 грн. (150% х 1762 грн.) судового збору за подання апеляційної скарги.
При цьому, слід зазначити, що судовий збір за подання апеляційної скарги сплачується за наступними реквізитами:
ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030101
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: Казначейство України (ЕАП)
МФО: 899998
Р/р: 34311206081001
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статтей 283, 296 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, то у відповідності до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху та враховуючи скорочені строки розгляду апеляційної скарги передбачені ст. 283 КАС України, апелянту надається строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 295, 296, 298, 325, 328, 329 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
1. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Берест-2012" про відстрочення сплати судового збору.
2. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Берест-2012" на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 17 липня 2018 року залишити без руху.
3. Запропонувати апелянту протягом трьох днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку, а також надати докази сплати судового збору.
4. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
5. Копію цієї ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Полотнянко Ю.П.
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2018 |
Оприлюднено | 29.08.2018 |
Номер документу | 76090207 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Полотнянко Ю.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні