ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
28.08.2018 м. ХарківСправа № 922/790/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
при секретарі судового засідання Васильєві А.В.,
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1, дов. №007.1Др-69-0318 від 19.03.2018;
відповідача - ОСОБА_2, дов. № 2-с від 09.07.2018,
розглянувши матеріали справи
за позовом Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАРВІКС", м. Харків про стягнення стягнення коштів у розмірі 66471,74 грн
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Харківміськгаз" звернулось до господарського суду Харківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю ДАРВІКС про стягнення заборгованості у сумі 66471,74 грн. Судові витрати позивач просить стягнути з відповідача.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02.04.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі № 922/790/18 з повідомленням сторін, призначено розгляд справи в судовому засіданні на 24.04. 2018 об 11:30 год. (суддя Тацій О.В.).
Ухвалою господарського суду від 17.05.2018 визначено розгляд справи № 922/790/18 здійснювати за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін. Призначено підготовче судове засідання на 31.05.2018 об 11:00 год.
Розпорядженням керівника апарату господарського суду від 02.07.2018, враховуючи закінчення строку відрядження судді Тацій О.В., призначено повторний автоматизований розподіл справи №922/790/18.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи (заяви) між суддями від 02.07.2018, для подальшого розгляду справи № 922/790/18 визначено суддю Аюпову Р.М.
Згідно із ч. 14 ст. 33 ГПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
Протокольними ухвалами від 03.07.2018, 19.07.2018, 21.08.2018 розгляд підготовчого засідання відкладався, в порядку п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України.
Наразі у справі № 922/790/18 триває підготовче провадження.
23.08.2018, представником позивача подано до суду клопотання про витребування доказів (вх. № 24216), в якому заявник просить суд витребувати у ХНДІСЕ ім. Засл. проф. ОСОБА_3 копію ОСОБА_3 експертного дослідження пломб, реєстраційний код 4.2.10., з приводу якого, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
У відповідності до приписів ст. 81 ГПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
З аналізу матеріалів справи та поданого заявником клопотання, з посиланням на зазначені процесуальні норми, вбачається, що клопотання не відповідає приписам ст. 81 ГПК України, щодо форми та змісту клопотання про витребування доказів.
Так, суд виходить із того, що однією з необхідних умов задоволення клопотання про витребування доказів є неможливість самостійно подати необхідні для розгляду справи докази. При цьому, обґрунтування такої неможливості покладається на особу, що заявляє відповідне клопотання.
За оцінкою суду, позивач не надав жодних належних та допустимих доказів та не обґрунтував неможливості самостійно подати докази. Також заявником (позивач) не наведено обставин, які може підтвердити кожний з доказів, або аргументів, які даний доказ може спростувати. При цьому, важливим є те, що в клопотанні заявником не обґрунтовано, що зазначені докази відносяться до предмету доказування і відповідають принципу допустимості доказів.
Покладення судом за ініціативою однієї сторони обов'язку на іншу сторону щодо надання доказів на підтвердження своєї позиції є таким, що суперечить принципу рівності та змагальності, визначеному ст.ст. 7, 13 ГПК України.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення даного клопотання позивача.
Також позивачем надано клопотання про виклик судового експерта (вх. № 24217), відповідно до якого заявник зазначивши про цілий ряд запитань до комплексного експертного трасологічного та інженерно-технічного дослідження № 8484/12368 від 18.06.2018 року, виконаного експертами Харківського НДІ судових експертиз ім. засл. проф. ОСОБА_3, просить суд викликати в судове засідання експертів, що виконали вказане дослідження:
1. старшого експерта сектору трасологічних та технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних досліджень ХНДІСЕ ОСОБА_4;
2. старшого експерта сектору досліджень з охорони праці, військових та електротехнічних досліджень лабораторії інженерно-технічних, екологічних та військових досліджень ХНДІСЕ ОСОБА_5.
Згідно із ч. 4 ст. 69 ГПК України експерт зобов'язаний з'явитися до суду за його викликом та роз'яснити свій висновок і відповісти на питання суду та учасників справи. За відсутності заперечень учасників справи експерт може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. 5 ст. 98 ГПК України суд має право за заявою учасників справи або з власної ініціативи викликати експерта для надання усних пояснень щодо його висновку.
Порядок здійснення судом викликів та повідомлень встановлений ст. 120 ГПК України, за змістом якої суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п'ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Цей термін може бути скорочений судом у випадку, коли цього вимагає терміновість вчинення відповідної процесуальної дії (огляд доказів, що швидко псуються, неможливість захисту прав особи у випадку зволікання тощо).
Вручення ухвали про виклик свідка або експерта учаснику справи, який подав заяву свідка або експертний висновок, повідомлення такого учасника про дату, час і місце судового засідання, у яке викликається свідок, експерт, вважається належним викликом, повідомленням такого свідка, експерта.
З огляду на вищевикладене, суд задовольняє клопотання ТОВ "Дарвікс" про виклик експерта.
28 серпня 2018 року, під час судового засідання на стадії підготовчого провадження, представник позивача звернувся до господарського суду із клопотанням про продовження строку проведення підготовчого провадження у справі № 922/790/18 (вх. № 24603).
Частиною третьої статті 177 ГПК України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи вище викладене, з метою дотримання судом мети (завдання) підготовчого провадження задля забезпечення прав учасників справи, належної підготовки справи для розгляду по суті, приймаючи до уваги сплив строку проведення підготовчого провадження та задоволення судом клопотання позивача про виклик у судове засідання судових експертів, в порядку ст. 98 ГПК України, суд, керуючись частиною 3 статті 177 ГПК України, вбачає за доцільне продовжити вищевказаний строк проведення підготовчого засідання на 30 днів, до 02 жовтня 2018 року, чим задовольняє клопотанням позивача.
На підставі викладеного, керуючись статтями ст. 42, 69, 81, 98, 120, ч. 3 ст. 177, ст.ст. 232, 233, 234, 235 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання представника позивача про продовження строку проведення підготовчого провадження (вх. № 24603 від 28.08.2018) - задовольнити.
Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів, до 02 жовтня 2018 року.
Підготовче засідання відкласти на 18.09.2018 об 11:30 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 3-й поверх, зал № 352.
Задовольнити клопотання представника позивача про виклик у судове засідання судових експертів (вх. № 24217).
В судове засідання по справі № 922/790/18 викликати старшого експерта сектору трасологічних та технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних досліджень ХНДІСЕ ім. Засл. проф. ОСОБА_3 ОСОБА_4 та старшого експерта сектору досліджень з охорони праці, військових та електротехнічних досліджень лабораторії інженерно-технічних, екологічних та військових досліджень ХНДІСЕ ім. Засл. проф. ОСОБА_3 ОСОБА_5.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
Дану ухвалу суду направити на адресу Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. ОСОБА_3 для належного повідомлення судових експертів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про необхідність з'явитися у судове 18.09.2018 об 11:30 год. для надання пояснень.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 29.08.2018.
Суддя ОСОБА_6 справа № 922/790/18
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2018 |
Оприлюднено | 29.08.2018 |
Номер документу | 76105879 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аюпова Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні