ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
30 серпня 2018 року Справа № 926/1463/18
Суддя Тинок Олександр Сергійович , розглянувши матеріали за позовом, де
позивач Селянське (фермерське) господарство Урожай - Україна, с. Кадубівці
відповідач Computer Valley SRK - Romania, Brasov
про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу у сумі 68175,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Селянське (фермерське) господарство Урожай звернулося до господарського суду Чернівецької області з позовною заявою про стягнення на його користь з Computer Valley SRK заборгованості у розмірі 2420,00 доларів США (шістдесят три тисячі шістсот п'ятдесят шість гривень) та неустойку у сумі 4519,00 грн. внаслідок невиконання грошового зобов'язання щодо оплати за поставлені товари на підставі договору купівлі-продажу № 1 від 25.03.2018 року.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, позовну заяву передано судді Тинок О.С.
Так, розглянувши матеріали поданої позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до змісту позовної заяви, що надсилається (передається) до господарського суду.
У відповідності до пунктів 2, 3, 6, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
· повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
· зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
· відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
· попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Згідно частин 1, 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як встановлено судом, позовна заява Селянського (фермерського) господарства Урожай про стягнення на його користь з Computer Valley SRK заборгованості у розмірі 2420,00 доларів США (шістдесят три тисячі шістсот п'ятдесят шість гривень) та неустойку у сумі 4519,00 грн. внаслідок невиконання грошового зобов'язання щодо оплати за поставлені товари на підставі договору купівлі-продажу № 1 від 25.03.2018 року., яка надійшла до господарського суду 27.08.2018 року за вх. № 1463 не містить передбачених пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України відомостей про відповідача, а саме: поштовий індекс; відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Подана позивачем вищезазначена позовна заява також не містить обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються; відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, а саме належних доказів про їх вжиття; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи (пункт 3, 6, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України).
До позовної заяви від 27.08.2018 року за вх. № 1463 додано опис вкладення, у якому не зазначено про надіслання відповідачу копії позовної заяви, надіслання якої є обов'язковим.
До вищезазначеної позовної заяви також позивачем не додано документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Також, до позовної заяви позивачем не додано документів, які підтверджують статус відповідача Computer Valley SRK, як юридичної особи.
За таких обставин, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Також, суд звертає увагу позивача на те, що згідно частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Селянського (фермерського) господарства Урожай про стягнення на його користь з Computer Valley SRK заборгованості у розмірі 2420,00 доларів США (шістдесят три тисячі шістсот п'ятдесят шість гривень) та неустойку у сумі 4519,00 грн. внаслідок невиконання грошового зобов'язання щодо оплати за поставлені товари на підставі договору купівлі-продажу № 1 від 25.03.2018 року., яка надійшла до господарського суду 27.08.2018 року за вх. № 1463, залишити без руху.
2. Для усунення вищезазначених недоліків позивачу слід надати суду:
· відомості про відповідача, а саме: поштовий індекс; відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
· обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;
· відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору (належні докази про їх вжиття до звернення із позовною заявою до господарського суду);
· попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
· документи, які підтверджують надіслання відповідачу копії позовної заяви до подання позовної заяви в суд;
· документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (1762,00 грн.), або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
· документи, які підтверджують статус відповідача Computer Valley SRK, як юридичної особи.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. З урахуванням приписів п. 2.4. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р., всі документи подавати завчасно через відділ діловодства суду, з обов'язковим описом додатків у прошитому вигляді. При цьому копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 р.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
6. Ухвала підписана 30.08.2018 року.
Суддя О.С. Тинок
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2018 |
Оприлюднено | 30.08.2018 |
Номер документу | 76131317 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Тинок Олександр Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні