Ухвала
від 22.08.2018 по справі 907/347/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області

Адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а тел. 61-72-21


УХвала

"22" серпня 2018 р. м. Ужгород Справа № 907/347/18

За позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України в Закарпатській області, м. Ужгород

з участю у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державної служби України з надзвичайних ситуацій, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сокирницький цеолітовий завод", м. Мукачево

про розірвання Договору купівлі-продажу об'єкта державної власності - єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод" разом із земельною ділянкою від 03.04.2013 року № 404, що розташований за адресою: Закарпатська область, Хустський район, с. Бороняво, вул. Гагаріна, 45 та повернення до державної власності єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод" разом із земельною ділянкою, що розташований за адресою: Закарпатська область, Хустський район, с. Бороняво, вул. Гагаріна, 45 шляхом підписання акту приймання-передачі,

Суддя господарського суду - Пригара Л.І.

представники :

Позивача - Семак В.П., довіреність № 1 від 04.01.2018 року

Відповідача - Калинич І.І., адвокат, ордер серії ЗР № 48464 від 12.06.2018 року

Третьої особи - Ігнатенко В.І., довіреність № 01-12600/08 від 16.08.2018 року

СУТЬ СПОРУ: Регіональним відділенням Фонду державного майна України в Закарпатській області, м. Ужгород з участю у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державної служби України з надзвичайних ситуацій, м. Київ заявлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сокирницький цеолітовий завод", м. Мукачево про розірвання Договору купівлі-продажу об'єкта державної власності - єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод" разом із земельною ділянкою від 03.04.2013 року № 404, що розташований за адресою: Закарпатська область, Хустський район, с. Бороняво, вул. Гагаріна, 45 та повернення до державної власності єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод" разом із земельною ділянкою, що розташований за адресою: Закарпатська область, Хустський район, с. Бороняво, вул. Гагаріна, 45 шляхом підписання акту приймання-передачі.

Позивач через канцелярію суду подав відповідь на відзив № 10-11-02306 від 22.08.2018 року.

Представником відповідача у підготовчому засіданні подано заяву б/н, б/д про залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод", с. Бороняво Хустський район.

Заява обґрунтована покликанням на те, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки зазначеної особи, оскільки відповідно до п. 5.3.12. Договору передбачено зобов'язання відповідача провести державну реєстрацію припинення Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод" шляхом забезпечення всіх заходів у встановленому чинним законодавством порядку. При цьому, ухвалою господарського суду Закарпатської області від 12.04.2018 року у справі № 907/79/18 відкрито провадження у справі про банкрутство, визнано Державне підприємство "Сокирницький цеолітовий завод" банкрутом та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру. Враховуючи, що проведення ліквідаційної процедури у справі № 907/79/18 (припинення державної реєстрації Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод") тісно пов'язане із зобов'язаннями ТОВ "Сокирницький цеолітовий завод", передбаченими п. 5.3.12. Договору, вказане рішення може істотно вплинути на права та обов'язки Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод".

Представники позивача та третьої особи вирішення вказаної заяви залишили на розсуд суду.

Стаття 50 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Виходячи з приписів ст. 50 Господарського процесуального кодексу України та враховуючи наведені представником відповідача обґрунтування необхідності залучення до участі у справі Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод", суд доходить висновку про задоволення заяви представника відповідача б/н, б/д (вх. № 02.3.1-09/10273/18 від 22.08.2018 року) та залучення до участі у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод", с. Бороняво Хустський район.

На підставі ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку, зокрема, у випадках, визначених ч. 2 ст. 202 цього Кодексу, залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача, а також коли питання визначені ч. 2 ст. 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Згідно ч. 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:

1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання;

2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними;

3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи;

4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.

Частина 2 ст. 182 Господарського процесуального Кодексу України визначає дії судді у підготовчому засіданні, серед яких з'ясування позицій сторін щодо мирового врегулювання спору та подання сторонами спору доказів, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, вирішення заяв та клопотань сторін.

Залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного підприємства "Сокирницький цеолітовий завод" згідно п. 2 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України є підставою для відкладення підготовчого засідання в межах строків, визначених ст. 177 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 50, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України,

СУД УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державне підприємство "Сокирницький цеолітовий завод", с. Бороняво Хустський район (код ЄДРПОУ 20432977).

2. Відкласти підготовче засідання на 20 вересня 2018 р. на 14:30 год.

3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань № 1.

4. Зобов'язати позивача надіслати залученій до участі у справі третій особі копію позовної заяви та доданих до неї документів. Докази надіслання у строк до 18.09.2018 року подати суду .

5. Зобов'язати третю особу - Державне підприємство "Сокирницький цеолітовий завод" подати господарському суду у строк до 18.09.2018 року:

• письмові пояснення по суті заявлено позову в порядку ст. 169 ГПК України.

6. Явку уповноважених представників сторін та третіх осіб у судове засідання визнати обов'язковою .

7. Дана ухвала набирає законної сили у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського кодексу України. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

8. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Пригара Л.І.

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення22.08.2018
Оприлюднено03.09.2018
Номер документу76182073
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/347/18

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 04.07.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 27.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 22.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 16.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 08.02.2019

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 26.11.2018

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 05.11.2018

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 03.10.2018

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 21.09.2018

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні