Дата документу 30.08.2018
Справа № 320/5422/18
(2/320/3212/18)
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30" серпня 2018 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:
головуючого - судді Калугіної І.О.,
при секретарі - Воробйовій В.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати відповідача батьком їх дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в також внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 198, складений 16 лютого 2018 року Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, зазначивши в ньому прізвище дитини - ОСОБА_2 (замість ОСОБА_3), батька - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження м. Мелітополь Запорізької області, громадянин України, паспорт НОМЕР_1, виданий Вільнянським РВ УМВС України в Запорізькій області від 22 жовтня 2002 року, видавши нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свій позов мотивує тим, що з квітня 2017 року вона знаходилась у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем та мешкала з ним однією сім'єю. ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_3, батьком якого є відповідач. При реєстрації народження дитини відповідач не подав до державного органу РАЦС заяву про визнання батьківства, а тому, оскільки, вона не перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, тому відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень був проведений за прізвищем позивача, а ім'я та по батькові батька дитини позивач записала відповідача. В теперішній час вона з дитиною проживає разом з відповідачем, відповідач виховує та утримує дитину. В позасудовому порядку вирішити питання про визнання батьківства неможливо, в зв'язку з чим позивач звернулась до суду з даним позовом.
В підготовче засідання представник позивача - адвокат ОСОБА_5 не з'явилась, від неї надійшла заява в якій вона просить розглянути справу за її відсутності та відсутності позивача, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Відповідач підготовче засідання не з'явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню за наступними підставами.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову позивачем.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Як вбачається з вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач народила сина ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження, НОМЕР_2, виданого 16 лютого 2018 року Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області /а.с.7/.
В свідоцтві про народження дитини батьківство було записано за прізвищем та громадянством матері, а також ім'я та по батькові і батька сина за вказівкою матері - позивача по справі.
Згідно із ч. 1 ст. 135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Відповідно до ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини 1 статті 135 цього Кодексу.
Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15 травня 2006 року №3 передбачено, що спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали в державні органи реєстрації актів цивільного стану спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою: одним із батьків; особою котра вважає себе батьком; опікуном (піклувальником) дитини; іншою особою, на утриманні якої вона перебуває; самою дитиною, яка досягла повноліття.
Відповідно до п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15 травня 2006 року №3 питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням положень ст. 212 ЦПК України, згідно з якою жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.
Підтвердженням перебування у фактичних шлюбних відносинах сторін та ведення спільного господарства, а також проживання сторін разом з дитиною однією сім'єю за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, 2 пров. О.Довженка, буд. 1, підтверджується довідкою, виданою головою квартального комітету № 51 від 21 травня 2018 року /а.с.9/.
Крім того, позовні вимоги повністю визнані відповідачем, що в розумінні ч. 1 ст. 82 ЦПК України не підлягає доказуванню. При цьому, суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Відповідно до ч.1 ст.134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Відповідно до п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів від 15 травня 2006 року №3 у тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини.
Відповідно до 2.16.7. Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 12 січня 2011 року № 96/5 , на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Згідно із ч. 1 ст. 19 Конвенції ООН про права дитини, схваленої Генеральною Асамблеєю ООН 20.11.1989 року, і ратифікованої Верховною Радою України 27.02.1991 року, держава вживає усіх необхідних заходів з метою захисту дитини від відсутності піклування або недбалого ставлення до неї з боку батьків.
Аналізуючи зібрані у справі докази, кожний окремо та всі в сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі та вважає можливим визнати відповідача батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а також внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 198, складений 16 лютого 2018 року Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, зазначивши в ньому прізвище дитини - ОСОБА_2 (замість ОСОБА_3), батька - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження м. Мелітополь Запорізької області, громадянин України, паспорт НОМЕР_1, виданий Вільнянським РВ УМВС України в Запорізькій області від 22 жовтня 2002 року, видавши нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
Керуючись ст.ст. 128, 126, 134, 135 СК України, ст.ст. 12, 13, 81, 82, 200, 241-246, 258, 263-265, 352-356 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства - задовольнити повністю.
Визнати, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець м. Мелітополь Запорізької області, громадянин України, є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 198, складений 16 лютого 2018 року Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, зазначивши в ньому прізвище дитини - ОСОБА_2 (замість ОСОБА_3), батька - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження м. Мелітополь Запорізької області, громадянин України, паспорт НОМЕР_1, виданий Вільнянським РВ УМВС України в Запорізькій області від 22 жовтня 2002 року, видавши нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Запорізької області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області.
Суддя: І.О.Калугіна
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2018 |
Оприлюднено | 05.09.2018 |
Номер документу | 76214350 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Аліменко Володимир Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Аліменко Володимир Олександрович
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Калугіна І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні